Євро - Кваліфікація 17 Червня, 21:08 1014
Бельгія створила камбек, переживши «пекло» Данії – убогість росіян приспала фаворита, а де Брюйне розбудив і вивів у 1/8 | 19-27
Данці зазнали прикрої поразки від бельгійців (1:2), показавши прекрасний футбол на Євро-2020.

Данія 1:2 Бельгія

Голи: Поульсен (2) - Т. Азар (54), де Брюйне (70)

Убогість Росії приспала Бельгію

Бельгія стартувала на Євро з розгрому Росії. «Червоні дияволи» витратили мало сил, просто скориставшись грубими помилками суперника. Тому сьогодні Роберто Мартінес виставив майже ідентичний склад. Єдина зміна (якщо не рахувати травму Кастаня) – поява в центрі оборони Денаєра. І Джейсон вже на другій хвилині привіз гол, коли помилився з передачею. Хьойберг перехопив, а Поульсен вразив дальній кут воріт Куртуа.

Бельгійців, схоже, розслабила легка перемога над Росією. Проти Данії вони не зуміли відразу увімкнутися. І навіть швидкий пропущений не розбудив гостей. М'яч не тримався в ногах, постійні обрізки, не вдавалося зв'язати дві передачі. Інертний Алдервейрельд програв фланг Меле, Тілеманс і Дендонкер не справлялися з тиском у центрі поля, Лукаку виграв лише 30% дуелей!

Статистика ударів за перший тайм – 9:1 на користь Данії. 1.33 xG проти 0.06 xG. Бельгія ніби не вийшла на гру.

Розкішна реакція Данії на Еріксена

Старт чемпіонату для данців змазала драма Еріксена, який пережив серцевий напад прямо на полі. У підсумку «вікінги» поступилися Фінляндії, хоча показали пристойний футбол і допустили лише один удар по своїх воротах. Були хвилювання, як на команду вплинуть всі ці події. Але партнери Крістіана показали фантастичну реакцію.

Данія увімкнула захмарно інтенсивний пресинг і розтоптала фаворита. Майже всі атаки бельгійців захлиналися на їхній половині. Господарі прекрасно діяли у відборі, а гості до перерви банально не могли перейти середню лінію. Біля воріт Куртуа виникав момент за моментом. Брейтвейт і Дамсгор ледь не влаштували розгром.

Дуже сподобалися данські фланги. Меле і Васс катком проходилися по своїх опонентах і загострювали. Йоакім – кросами (3 передачі під удар ще в першому таймі), а Данієль вривався глибини під удари. На жаль, Данія не зуміла більше витиснути з такої переваги.

Вражаюча атмосфера у Копенгагені

Данські футболісти отримали прекрасну підтримку на домашньому стадіоні. Настрій задало виконання гімну – разом з гравцями та переповненими трибунами співали члени королівської родини. Але мурашки по шкірі побігли. Вболівальники потім весь матч кричали, співали, гнали своїх вперед. Команда та фани злилися в гармонії, а Бельгія потрапила в пекло.

Звичайно ж, центральною фігурою вечора був Крістіан Еріксен. Бельгійці подарували велику футболку з ім'я Еріксена та підписами своїх збірників з побажанням здоров'я. На трибунах з'явилися банери на честь Крістіана. А на 10-й хвилині Бйорн Кюйперс зупинив гру, і весь стадіон довго аплодував.

Де Брюйне зламав хід матчу та оформив камбек

Великий козир Роберто Мартінеса – лава запасних, де сиділи суперзірки після пошкоджень. Відразу по перерві на полі з'явився де Брюйне. І вже через десять хвилин Бельгія зрівняла рахунок. Лукаку розігнав атаку, Кевін класно розібрався у штрафному та покотив на порожні ворота Торгану Азару. Миттю вийшов старший Азар. Пройшло ще десять хвилин – і влетів другий гол. Зміна вектору атаки, Еден і Торган обігралися в дотик, а де Брюйне розстріляв ближній кут.

Данія втратила той рівень інтенсивності, який був у першому таймі, але все одно створювала моменти. Ділейні, Брейтвейт і Меле виривалися на ударні позиції – непробивною стіною стояв Куртуа. Форвард Барселони взагалі влучив у хрестовину! Кінцівка вийшла вогняною. Данія була близькою до камбеку. Не вистачило зовсім трішки.

У Бельгії був занадто великий запас класу. Данці компенсували його відмінною організацією гри, однак потім своє слово сказали Кевін де Брюйне та Еден Азар. «Червоні дияволи» перемогли, набрали 6 очок і вийшли у плей-офф. Данія з нулем очок має лише примарні шанси вийти з групи.