Кадрова ситуація та особливості гри збірної Швеції. Прев'ю «синьо-жовтого» 1/8 фіналу Євро-2020

Збірна України 28 Червня, 20:29 863
Кадрова ситуація та особливості гри збірної Швеції. Прев'ю «синьо-жовтого» 1/8 фіналу Євро-2020 | 19-27
​Україна — в 1/8 фіналу Євро-2020. Комусь до сих пір важко у це повірити, інші кажуть, що ТАК виходити з групи — це ганьба, але ми там, на відміну від багатьох інших збірних. Важливо тепер довести, що футбольна доля не дарма зробила подібний “подарунок” саме нам. Що ми маємо необхідні якості для того, щоб скористатися цим “подарунком”.

Іронія долі полягає в тому, що боротися за вихід у чвертьфінал Євро ми будемо проти збірної, яка нам і подарувала можливість пробратися у стадію плей-офф. Пропоную детальніше поговорити про шведів та останні новини з табору національної збірної України перед “жовто-синім” двобоєм.

Порівняння вартості складів та ТОП-3 найдорожчі гравці обох збірних

Шведи дещо переважають нас по загальній вартості складу збірної на Євро-2020 (215 млн. євро проти 197 млн.), але цілком очевидно, що між нами немає тієї “прірви”, яка була б в разі нашого потрапляння на одного з ТОПів (Італія, Іспанія, Франція). Повертаючись до шведів, хочеться відзначити той факт, що найдорожчі їхні зірки все ще перебувають у тому віці, коли могли б грати за молодіжну збірну, але при цьому вже встигли проявити себе у європейських топ-лігах.

ТОП-3 найдорожчі виконавці збірної Швеції (за версією Transfermarkt.de)

Александер Ісак (21 рік, Реал Сосьєдад) — 40 млн. євро

Деян Кулушевскі (21 рік, Ювентус) — 40 млн. євро

Віктор Ліндельоф (26 років, Манчестер Юнайтед) — 24 млн. євро

ТОП-3 найдорожчі гравці збірної України (за версією Transfermarkt.de)

Руслан Маліновський (28 років, Аталанта) — 30 млн. євро

Олександр Зінченко (24 роки, Манчестер Сіті) — 25 млн. євро

Віктор Циганков (23 роки, Динамо Київ) — 25 млн. євро

Головний тренер суперників

Тренує “синьо-жовтих” досвідчений 58-річний спеціаліст Янне Андерссон. В якості гравця виступав на позиції нападника. Як ігрова, так і тренерська кар’єри Андерссона пройшли в рідній країні. Найбільшим досягненням в якості клубного головного тренера для нього стало чемпіонство з Норрчепінгом у сезоні 2014/15. Збірну Швеції Андерссон очолив близько п’яти років тому, коли після провалу на Євро-2016 (одне очко в трьох поєдинках групи) шведське футбольне керівництво звільнило Еріка Хамрена. За доволі короткий проміжок часу Андерссон побудував боєздатний колектив, який сповна проявив себе на ЧС-2018, де скандинави дійшли до чвертьфіналу, поступившись там англійцям.

Капітан

36-річний Себастьян Ларссон дебютував за збірну ще у далекому 2008-му році, усього хавбек зіграв за “синьо-жовтих” 132! поєдинки, відзначившись 10 голами. Жива легенда шведського футболу, який, до того ж, все ще перебуває у пристойній формі, яка дозволяє Себастьяну у доволі поважному, як для футболіста, віці, капітанити в збірній та грати “від дзвінка до дзвінка”. Так, Ларссон дійсно є одним з небагатьох гравців збірної Швеції, які зіграли три повні матчі на груповій стадії.

Сильними сторонами Ларссона є вміння притримати м’яч, також Себастьян має класну праву ногу та непогано виконує стандарти. Полюбляє бити здалеку та виконувати подачі/простріли. Зрозуміло, що в плані швидкості Ларссон втратив, але досвіду йому не займати. Цікаво також те, що поєдинок у Глазго стане для капітана шведів вже п’ятим! матчем проти України. До цього хавбек “синьо-жовтих” тричі грав проти українців в рамках товариських зустрічей (одна перемога та дві поразки: в основний час та у серії пенальті), а також був у складі шведів у славнозвісному поєдинку Євро-2012, який став для Андрія Шевченка “жирною крапкою” у міжнародній кар’єрі гравця.

Стиль гри та лідери

Шведи, зазвичай, грають за класичною схемою 4-4-2. Майже без роздумів віддають м’яч супернику та полюбляють грати у контратакувальний футбол. Очевидно, що іспанці у першому турі тотально домінували над шведами в плані контроля м’яча, але те, що підопічні Янне Андерссона грали другим номером і у поєдинках проти Словаччини та Польщі, стало певним сюрпризом. Хоча слід враховувати, що у грі останнього туру групового раунду саме Лєвандовскі і Ко мали атакувати для того, щоб вийти з групи, тому гра від оборони стала єдиним правильним для “синьо-жовтих” варіантом, який себе цілком виправдав.

Радше за все, шведи спробують віддати м’яч і Україні, але велике запитання в тому, чи зможемо ми щось “витиснути” попереду у позиційних атак. Швеція — далеко не Північна Македонія. Оборону підопічних Андерссона не вдалося пробити ні іспанцям, ні словакам.

Головні зірки шведів — гравці групи атаки. Ісак, Форсберг, Кулушевскі. За цими хлопцями потрібно дуже пильно стежити. Атакувальний потенціал шведів є точно не гіршим за австрійців, які створили чимало проблем збірній України тиждень тому. Зараз точно буде не легше. Плюсом для збірної України є хіба що той факт, що шведи не настільки активно пресингують суперника на чужій половині поля. Хоча, не здивуюся, якщо скандинави трохи відійдуть від свого звичного стилю після перегляду гри Україна — Австрія. Занадто безпорадно команда Шевченка виглядала в моментах високого пресингу австрійців, маючи колосальний відсоток браку при передачах.

Також, важливим елементом команди Андерссона є центральний оборонець МЮ Віктор Ліндельоф. Він є ключовим для шведів гравцем при виході з оборони в атаку, тому атакувальні гравці збірної України мають створити для Ліндельофа максимально некомфортні умови в моментах його зустрічей з м’ячем.

Форма суперника

Очевидно, шведи перебувають в хорошій формі. “Синьо-жовті” відзахищалися проти Іспанії та мінімально обіграли основних своїх конкурентів, причому у грі проти Польщі продемонстрували неабиякий характер, забивши на останніх хвилинах переможний гол та отримавши у суперники Україну замість Хорватії. Так, не слід забувати, що шведи також радіють тому, якого суперника отримали. Наше завдання тепер — довести, що перше враження скандинавів про нас було оманливим.

Кадрова ситуація та останні новини зі стану збірної України

Новини з лазарету збірної України останніми днями є переважно позитивними. У “жовто-синіх” було чимало часу (більше тижня) на те, щоб оговтатись від невдачі у грі проти австрійців та повернути собі психологічну впевненість разом із фізичними кондиціями. Хочеться сподіватися, що лідери-легіонери збірної трохи перепочили та переосмислили власний перфоманс на турнірі, який до цього моменту не дуже вразив. Також, великі сподівання покладаються й на Віктора Циганкова, який у поєдинках проти Північної Македонії та Австрії був “блідою тінню” самого себе кращого зразка. Віктор вже давно працює в загальній групі та мав би набрати кращі кондиції. Без обмежень в останні кілька днів працював і Олександр Зубков, у якого ще може бути шанс проявити себе на Євро, хоча навряд тренерський штаб “кине вінгера Ференцвароша в бій” з перших хвилин.

Що не дуже сподобалося напередодні надважливої гри, так це настрій головного тренера збірної. З одного боку, цілком природньо, що Шевченко захищає своїх підопічних від критики, але дивно чути від Андрія Миколайовича про те, що основне своє завдання (вийти з групи) Україна виконала, а “все інше може стати великим бонусом”. Дивно в першу чергу через те, що всі ми розуміємо, за рахунок чого (а ще краще буде сказати — кого) ми потрапили до шістнадцятки кращих збірних Європи.

Також хотів би звернути Вашу увагу на відповідь Шевченка жуналістам щодо того, чи стане гра проти Швеції найважливішою в його тренерській кар’єрі. Шева відповів досить дипломатично та в принципі адекватно, як для молодого тренера: “Думаю, що в моїй тренерській кар’єрі ще будуть значно важливіші поєдинки”, але коли збірна твоєї країни під твоїм керівництвом вперше в історії опиняється у плей-офф чемпіонату Європи та має всі шанси пройти далі, дивно не визнавати важливість майбутньої гри. Чи Андрій Миколайович вже думками попрощався з УАФ та збірною? Нам потрібно побачити справжнє лице збірної, нам потрібна команда, грою якої ми могли б пишатися. Не забувайте про це, будь ласка.

Коментарі перед грою

Андрій Шевченко:

«Мені особливо мотивувати футболістів не треба. Я зібрав їх і сказав: «Поки у нас є шанс, ми будемо працювати в тому режимі, в якому ми повинні це робити». Команда йшла до цього, ми досягли результату. Зараз у нас розв'язані руки, все інше буде великим бонусом.

Швеція? Дуже хороша команда з величезною повагою ставлюся до них. У них певний стиль, особливо вертикальні передачі, у них два хороших нападника. Команда дуже силова, практично не програє єдиноборства, добре грає на другому поверсі. Команда заслуговує на повагу. Чи стане поєдинок зі шведами найважливішим матчем у моїй тренерській кар'єрі? Я думаю, що у мене будуть набагато важливіші матчі попереду»

Янне Андерссон, головний тренер збірної Швеції:

“Збірна України — хороша команда, яка відмінно вміє виконувати перехід від оборони до атаки, і назад. Так, в матчі з Австрією українці виглядали відверто втомленими, але ж після цього наш суперник отримав багато днів відпочинку, причому навіть більше, ніж ми. Так що, впевнений, в матчі проти нас ми побачимо зовсім іншу збірну України.

З особливостей нашого суперника також відзначив би велику кількість «лівоногих» футболістів у складі збірної України. Всього їх сім, чотири з яких — атакуючі виконавці. Важливо, щоб всі наші футболісти знали про таку незвичайну сторону нашого опонента”.

Цікаві факти

Збірна Швеції пробилась на шостий чемпіонат Європи поспіль і на сьомий в сумі. Вона не виходила з групи з 2004 року, коли дійшла до 1/4 фіналу.

Найвищим досягненням збірної Швеції на великих турнірах є вихід до фіналу домашнього ЧС-1958, в якому вона програла Бразилії з рахунком 2:5. Кращого результату на Євро шведи домоглися в 1992 році. Знову ж таки в статусі господарів вони дійшли до півфіналу і поступилися Німеччині 2:3.

Українці дебютували на чемпіонатах Європи перемогою над Швецією (2:1) на «НСК Олімпійський» в першому турі групового етапу Євро-2012. Златан Ібрагімович точним ударом на 55-й хвилині вивів вперед збірну Швеції. Але вже через три хвилини Андрій Шевченко зрівняв рахунок, а на 62-й хвилині він же забив переможний м'яч і приніс команді Олега Блохіна три очки.

Андрій Пятов і Андрій Ярмола були в складі українців в тому матчі. Андреас Гранквіст, Мікаель Лустіг і Себастьян Ларссон грали з перших хвилин за Швецію.

Раніше грали разом у клубах:

Мікаель Лустіг/Роман Яремчук та Роман Безус (Гент 2019/20)

Александер Ісак та Андрій Ярмоленко (Борусія Дортмунд 2017/18)

Артур Киселевський