Передматчева прес-конференція Андрія Шевченка

Збірна України 28 Червня, 20:34 5912
Передматчева прес-конференція Андрія Шевченка Фото: uaf.ua
Головний тренер збірної України Андрій Шевченко провів у Глазго прес-конференцію напередодні матчу 1/8 фіналу Євро-2020 із командою Швеції.

— Сьогодні в нашого капітана Андрія Пятова день народження, — сказав Андрій Шевченко у своєму вступному слові, — команда привітала його. Щодо кадрового питання, Зубков продовжує відновлення, інші гравці здорові. Сьогодні буде передігрове тренування, а завтра дуже важлива гра. Ми до неї готові.

— В одному з останніх інтерв’ю ви говорили, що команда вже досягла результату, і якщо вдасться пройти далі, це буде бонусом. Чи не вважаєте ви, що вихід із групи із третього місця — це недостатньо для збірної України?

— Я вважаю, ті слова, що я сказав, — це реальність. Команда дуже добре зіграла у двох перших матчах на Євро, у третьому не вдалося те, що ми планували. Але ми вийшли із групи, як і розраховували. У нас є попереду поєдинок, щоб реабілітувати себе.

— Що ви пам’ятаєте про гру зі Швецією на Євро-2012?

— У мене чудові спогади. Була чудова гра, виступати на рідному стадіоні за підтримки своїх глядачів у матчі-відкритті такого турніру — це надзвичайні враження. А ще й вдалося забити два м'ячі. Але це лише спогади, завтра буде зовсім інша гра.

— Як ви вважаєте, Швеція зараз сильніше, ніж Україна?

— Я не думаю, що буде правильно говорити, яка команда краща або гірша. Завтрашній матч покаже, хто краще підготувався та краще зіграв. Ми абсолютно різні за стилем, у нас різна філософія гри.

— Завтра в Глазго на стадіоні буде багато представників української діаспори. Що ви можете їм переказати?

— Дуже приємно, що будуть уболівальники, незважаючи на всі обмеження. При цьому багато фанатів не зможуть приїхати на матч. У нас є велика діаспора у Великій Британії. Сподіваємося, що люди приїдуть і підтримають нас. Команда зробить усе для позитивного результату, буде намагатися грати на межі своїх можливостей. Виправдовуватися й дарувати якісь обіцянки ніхто не буде. Ми готуємося та хочемо провести хороший поєдинок.

— Що ви думаєте про головного тренера суперника Янне Андерссона?

— Я дуже поважаю тренерів, які мають свою філософію, яка допомагає їм досягати результату. У шведської команди є яскраво виражений стиль, вона добре підготовлена, фізично сильна, використовує свої кращі якості. Вона заслуговує на велику повагу.

— Ваші суперники під час підготовки до матчу сходили до парку атракціонів. Чи не думали теж якось розрядити атмосферу?

— У збірній України відмінна атмосфера. У нас не було такої можливості. Ми дізнавалися, чи можемо зробити щось подібне. Однак через ситуацію з COVID-19 нам не давали дозволу виїжджати з готелю.

— На яку гру ви очікуєте від збірної Швеції?

— Я не думаю, що команда дуже сильно буде змінювати свій стиль. У них два непоганих нападники, які чудово рухаються. Швеція може пресингувати, може й відходити, і діяти агресивно. Ми готові до будь-якого сценарію.

— Чи правда, що Зубков більше не зможе зіграти на Євро?

— Немає сенсу говорити про це. Він із нами, проходить реабілітацію. Поки він не готовий до гри.

— За рахунок чого ви плануєте обіграти суперника?

— Ми повинні бути обережні насамперед на стандартах, оскільки Швеція добре їх використовує. Важливо вигравати підбори, буде багато силової боротьби. Також важливо добре атакувати.