Англія переграла Німеччину та вийшла до чвертьфіналу Євро-2020

Євро - Кваліфікація 29 Червня, 21:00 954
Англія переграла Німеччину та вийшла до чвертьфіналу Євро-2020 | 19-27
У рамках 1/8 фіналу чемпіонату Європи збірна Англії впевнено здолала національну команду Німеччини.

На принциповий матч на Вемблі обидві команди вийшли в прогнозованих складах. Кермани «Трьох левів» Гарет Саутгейт вперше на турнірі обрав формацію з трьома центрбеками та віддзеркалив типову для пізнього Йоахіма Льова схему.

Попри гостьовий статус, активніше розпочали німці. Уже на 3-й хвилині Вокеру на дальній стійці довелося ліквідовувати небезпечний крос із правого флангу. А ще за п'ять хвилин Райс завалив Горецку на вході до карної зони та залишився щасливим, що привіз лише штрафний і «гірчичник» для себе.

Німецька збірна цікаво розіграла стандарт, але Хаверц потужним пострілом влучив у стінку. Загалом перші 15 хвилин пройшли під маркою обережної гри. Бундестім виглядала злагодженіше, натомість англійці сподівалися впіймати суперника в контратаках.

Ожила Англія уже на 16-й хвилині, коли Стерлінг несподівано наважився на удар метрів із 30-ти – Нойєр витягнув м'яч з-під стійки та парирував на кутовий. Відразу ж Магвайр пробив головою після навісу, та сфера опинилися у руках кіпера Німеччини.

«Три леви» за цим вирівняли гру та зосередилися на позиційній боротьбі в центрі поля. Німці проти такого розвитку подій не надто протестували. Зрештою, порушили спокій підопічні Льова вже на 33-й, коли Вернер вискочив на побачення з Пікфордом, але програв воротарю ближній бій.

Англійці ж зобов'язані були забити в доданий арбітром час. У центрі поля британці обікрали Мюллєра та розігнали блискавичну контратаку. Стерлінг втратив м'яч у боротьбі з оборонцями, той відлетів до абсолютно вільного Кейна, але той не приборкав «смугастого» та змарнував момент!

Зате старт другої половини знову був за Німеччиною. На 47-й хвилині Бундестім втратила супернагоду відкрити рахунок. Це Кроос і Госенс не змогли придумати щось екстраординарне, та м'яч на лінії штрафного підхопив Хаверц і класно пробив під поперечину – Пікфорд кінчиками пальців перевів на кутовий!

Цей епізод знову задав тон грі хвилин на 15. Німці за інерцією провели ще кілька атак. Проте, за своєю гостротою вони й поруч не стояли з моментами Вернера та Хаверца. Оборона збірної Англії зосередилася на тому, аби навіть не дати супернику пробити.

«Три леви» спробували осідлати швидкі контратаки, та всі їхні подібні випади Німеччина грамотно обривала далеко від володінь Нойєра. Зрештою, поступово темп матчу почав падати, стало більше боротьби, гра розбилася на мікроепізоди.

Обидва тренери вирішили, що настав час взяти їм слово. Саутгейт замість доволі активного Сака випустив Гріліша. Натомість Льов зняв героя мережевих мемів Вернера та вирішив задіяти Гнабрі. Вгадав англієць.

На 75-й хвилині лідер Астон Вілли з боями прорвався через насичене німцями центральне коло, далі транзитом через Кейна Гріліш знайшов на лівому фланзі вільного Шоу, який прострілив на лінію воротарського, звідки Рахім Стерлінг в один дотик оформив гол!

Пропущений м'яч став холодним душем для Німеччини. Англійці на куражі провели серію атак, але до ударів справи не доводили. Оклигали гості на 81-й: Хаверц пасом із глибини розрізав центр оборони «Трьох левів» і вивів на побачення з Пікфордом Мюллєра, однак ветеран пробив поруч зі стійкою.

Розплата настала фактично миттєво. Англія відібрала м'яч у центрі Шоу і Гріліш помінялися ролями і цього разу джокер Саутгейта вирізав фланговий навіс на Кейна, і Харрі ефектно головою пробив повз Нойєра – 2:0.

Відіграти два м'ячі збірна Німеччини нинішнього призову виявилася неспроможною. Отже, трудова перемога англійців, що вивела «Трьох левів» до 1/4 фіналу чемпіонату Європи. Там британці зустрінуться із переможцем пари Швеція – Україна.