Збірна України у драматичному матчі здолала Швецію та виходить в 1/4 Євро-2020

Збірна України 30 Червня, 00:35 1817
Збірна України у драматичному матчі здолала Швецію та виходить в 1/4 Євро-2020 | 19-27
Україна та Швеція розіграли останню путівку в 1/4 фіналу Чемпіонаті Європи.

Команди з перхих хвилин продемонстрували, що будуть діяти обережно. Удар Кулусевскі на підбиранні метрів з 13 – Забарний встиг заблокувати, але все це дуже тривожно. Перший удар України на 10 хвилині. Шапаренко класно протягнув снаряд після пасу Степаненка з глибини, але гарячково пробив далеко від воріт.

Ярмоленко блискуче вивів на удар Яремчука. Наша топ-зв'язка ледь не спрацювала після чергової на цьому Євро стіночки двох Я, але Ольсен показав, що він у не менш прекрасній формі – дебютний сейв у матчі від запасного голкіпера Евертона. Перший стовідсотковий момент. Тішить, що створили його ми, причому зовні дуже легко. У них свої стіночки і супердуети. Простим перепасом двоє шведів відіграли 3 наших. Кулусевскі отримав час і простір для подачі, Форсберг трохи не дотягнувся до подачі, аби акцентовано розстріляти Бущана.

Більш небезпечним був удар Ісака в наступній же атаці. Кулусевскі кількома геніальними мазками вивів свого форварда у штрафний. Удар з-під Степаненка, Бущан проводжає очима – на щастя, повз ворота. Божественний голасо від збірної! Ідеальна діагональ від Шапаренка на ланг. Караваєв скидає під удар, Ярмола, здавалось, пригальмовує, але насправді вирізає бразильський пас на дальній кут воротарського. Зінченко прошиває Ольсена!

І тут же ледь не пропускаємо дурнуватий гол. Лассон підловив Бущана на зміщенні в центр і закрутив з флангу метрів з 35. Воротар Динамо встиг витягнути.

Ярмоленко ловить Екдаля на невдалому вибиванні. Андрій зупиняє м'яч на груди і пробиває з льоту – вище. Коли вже навіть наш єдиний форвард Яремчук вмирає у підкатах перед нашим штрафним, на це любо-дорого дивитися. Шведи не забувають досить легко проникати у наш штрафний. Кулусевскі падає після одного з таких проходів. Зірка Ювентуса показує, що Матвієнко його блокував, але Орсато не готовий ставити пенальті за таке. Форсберг з допомогою рикошету від Забарного зрівнює на 43-й.

Простий дальній удар, пропускаємо дурний м'яч у роздягальню: гола опорна зона, де мало б бути цілих двоє хвилерізів, або хоча б один з тріо центральних! Степаненко змістився страхувати ліворуч, а Сидорчук не допрацював. Капітан Динамо наївно бігав від гравця до гравця, поки один з трьох найгостріших у шведів Форсберг вільно приймав, готував і завершував удар. На диво живий тайм і справедливий рахунок. Швеція теж на свій гол награла, а багато ударів їй ніколи не потрібно було.

Уся загроза від Ярмоленка по перерві. Спочатку змусив голкіпера вибігати майже до центра поля. Потім перерваний навіс. І нарешті прохід і пас під удар... Сидорчуку. СТІЙКА! Швеція відповідає дальнім пострілом опорника і крученим ударом Форсберга. Та ж стійка рятує тепер і нас. Кривцов не витримав офсайдну лінію, Матвієнко підстрахував одноклубника із Шахтаря у класному підкаті – там уже готові були замикати простріл з лівого краю. Закидання на Ісака, вихід на Бущана і удар повз ворота. Матвієнко ще й впіймав візаві в положення поза грою, тому тут все добре було.

Маліновський замінив Шапаренка, який був чи не найкращим у першому таймі, але почав помилятися після перерви, на 61 хвилині. Дебютна заміна в нашому матчі. Яремчук вибиває головою після подачі кутового, але Кулусевскі приймає у нашому штрафному і крутить у дальній. Бомбезний сейв Бущана рятує! Неймовірний момент тут же у нас. Зінченко розігнав атаку першим пасом, Маліновський протягнув далі і віддав, Яремчук продовжив, а Ярмоленку вистачило сил лише добігти і занадто слабко пробити.

Форсберг знищив Караваєва, Сидорчука і всю нашу ідею про підстраховку. Черговий кручений удар, цього разу поперечина. Третє влучання у каркас воріт за 15 хвилин другого тайму, якась фантастика.

Перші заміни від Янне Андерссона лише на 83 хвилині. Ледь живі крайні захисники Швеції, обоє покидають поле. Бенгтссон міняє 27-річного Аугустінссона. Крайт замість 34-річного Лустіга. Дальній пас на Кулусевскі, ми не витримуємо лінію офсайду. Забарний блокує в останній момент. Маліновський уже другий раз підбирає снаряд, але не може розігнати швидку контратаку після стандарту шведів. Як же шкода цих напівммоментів.

На перший додатковий тайм Шевченко відразу випускає Бєсєдіна замість зовсім виснаженого Яремчука. «Знайди удар», – кричить Шевченко Маліновському. В овертаймах уже не до якоїсь вибагливої тактики. Тим більше, що обидві команди вже ледь ходять, не те що бігати. Макаренко міняє Степаненка, якого теж ледь вистачило на 95 хвилин. Потрійна заміна Швеції. Квайсон замість Кулусевскі. Ісак поступається місцем на полі Бергу. Клаессон дає відпочити капітану Ларссону – 36 років усе-таки. Даніельссон високо піднятою прямою ногою врізає Бєсєдіну. Тільки жовта? VAR перевіряє на предмет червоної. Орсато змінює рішення. Цілком заслужене вилучення – так можна і кар'єру супернику зламати.

Зінченко навісив настільки могутньо, що нокаутував Крафт. Так і струс мозку можна отримати, а замін уже нема – Хеландер вийшов замість Ольссона після вилучення. Циганков, який замінив Бєсєдіна, пройшов і подав. Караваєв намагався замкнути, але не встигав пробити як треба. Це якась катастрофа. Ще й Кривцову з Ярмоленком врізали. Страждають наші гравці. Ніби й граємо в більшості, але так і до меншості можна догратися. Довбик замість Ярмоленка у перерві між двома додатковими таймами. Шкутильгає Кривцов, те саме в Екдаля. Справжня драма.

Довбик замість Ярмоленка у перерві між двома додатковими таймами. Шкутильгає Кривцов, те саме в Екдаля. Справжня драма.

«Розтягуємо через фланги, треба забити». Нова установка від Шевченка. І майже ж пройшов момент. Хеландер втратив м'яч у своєму штрафному на рівному місці, але Циганков впав, Довбик не добіг. Що зараз зробив Маліновський. Усі чекали удару, а він вирізав за спини. Довбик з кількох метрів перекинув і Ольсена, і ворота. Але там і так був офсайд... Сидорчук вривається у штрафний і видає класний пас п'ятою, але в Караваєва не виходить удар. Врізався Олександр у суперника. Тепер Берг лежить на газоні.

Макаренко страхує нас від проблем, Зінченко скидає, Маліновський стріляє повз ворота. Безус замінив Сидорчука. Вочевидь, заради серії пенальті уже. І тут Хеландер б'є Романа у плече. Жахливі муки нашого легіонера, повертається у стрій. Довбик замикає навіс Зінченка з лівого флангу, уникаючи офсайду завдяки Лінделефу. Це 2:1 на 120 хвилині!

Збірна України в 1/4 Євро-2020. Вітаємо!