УАФ виступила із заявою щодо заборони пляжній збірній України їхати на ЧС в Росію

Футбол України 8 Липня, 10:47 645
УАФ виступила із заявою щодо заборони пляжній збірній України їхати на ЧС в Росію
Українська асоціація футболу роз'яснила рішення АПФУ знятись із фінальної частини чемпіонату світу з пляжного футболу, який відбудеться у Росії.

«УАФ підтримує рішення Виконкому Асоціації пляжного футболу України щодо відмови від участі національної збірної з пляжного футболу в чемпіонаті світу, який відбудеться в Москві з 19-го по 29 серпня. Така позиція наших колег з АПФУ є абсолютно обґрунтованою і закономірною, зважаючи на рекомендації Міністерства закордонних справ України й Міністерства молоді та спорту України.

Зокрема, у наказі Мінмолодьспорту від 11.04.2018 № 1554 «Щодо заборони участі національних збірних команд України в спортивних заходах на території Російської Федерації» міститься рекомендація всім спортивним федераціям утриматися від поїздок на спортивні заходи до Росії. Зокрема, «з метою уникнення безпідставного затримання членів збірних команд», – йдеться в документі Мінмолодьспорту.


МЗС зі свого боку рекомендує реально оцінювати безпекову ситуацію під час планування поїздок до Росії для всіх громадян України. Саме питання безпеки, як для футболістів, так і для наших уболівальників, у тому числі в контексті спалаху нової хвилі пандемії COVID-19 та найбільш небезпечного на сьогодні штаму цієї хвороби – Дельта, є ключовим при ухваленні рішень щодо участі в змаганнях на території Росії.

5 липня про нові запобіжні заходи у зв’язку зі спалахом цього штаму в Росії, які починають діяти для тих, хто в’їжджає в Україну з території РФ, повідомили і в Міністерстві охорони здоров’я України. Відповідно, якщо учасникам змагань чи вболівальникам з України загрожує реальна небезпека – їхньому життю чи здоров’ю, то рішення про відмову від участі в заходах, які відбуваються в РФ, є абсолютно логічним», – йдеться у заяві УАФ.

Нагадаємо, ФІФА вже підтвердила зняття «синьо-жовтих» з турніру. Замість підопічних Миколи Костенка на чемпіонаті світу у Росії виступатиме команда Швейцарії.