1961 рік. Перемога над «Спартаком», увічнена в художньому фільмі

Динамо Київ 8 Липня, 14:30 831
1961 рік. Перемога над «Спартаком», увічнена в художньому фільмі | 19-27
​Рівно 60 років тому, 8 липня 1961 року, відбувся матч чемпіонату СРСР, в якому київське «Динамо» на Республіканському стадіоні ім. Хрущова приймало московський «Спартак».

«Біло-сині» підходили до поєдинку, маючи за плечима шестиматчеву безпрограшну серію та поступаючись у турнірній таблиці лише московському ЦСКА.

Незважаючи на те, що «Спартак» також перебував у групі лідерів, особливого опору цього дня москвичі не чинили нашій команді. Доля же поєдинку вирішилася в середині першого тайму — протягом п'яти хвилин підопічні В'ячеслава Соловйова забили двічі.

Спочатку в результаті багатоходової комбінації, яка зародилася на лівому фланзі атаки, точним ударом відзначився Віктор Каневський, а незабаром Володимир Ануфрієнко здійснив слаломний прохід зі своєї половини поля, вивів до воріт того ж Каневського, який оформив дубль в матчі.

Після перерви гості відрізками «включалися» у гру, і на 77-й хвилині отримали шанс скоротити відставання в рахунку, коли динамівські захисники збили у своєму штрафному майданчику Ісаєва. Сам же постраждалий взявся пробивати пенальті, але відправив м'яча повз ворота. Ця невдача остаточно зневірила суперника в можливості відігратися, і кінцівка поєдинку пройшла в атаках киян — щоправда, уже без забитих м'ячів.

З огляду на те, що в паралельному матчі ЦСКА несподівано програв у гостях кишинівській «Молдові», «Динамо» не лише взяло реванш у «Спартака» за гостьову поразку в першому колі (0:2), але й одноосібно очолило турнірну таблицю. А кадри матчу, зокрема забиті м'ячі у ворота «Спартака», згодом увійшли до художнього фільму «Артист з Коханівки».