Із «Динамо» – на вихід: Луческу втратив віру у Супрягу і ще 12 динамівців, серед яких навіть вчорашні лідери

Динамо Київ 8 Липня, 16:30 79560
Із «Динамо» – на вихід: Луческу втратив віру у Супрягу і ще 12 динамівців, серед яких навіть вчорашні лідери | 19-27
Динамо завершило перший літній тренувальний збір. Він відбувся без гравців, які брали участь у Євро-2020. Мірча Луческу мав можливість переглянути на ділі молодь та орендованих виконавців.

Ще перед початком збору відбулися певні зміни. Нарешті пішов Міккел Дуелунд Динамо офіційно відпустило Дуелунда в Нідерланди , який у Києві не зміг нічого показати. Назарій Русин, Ахмед Алібеков та Сергій Булеца проведуть наступний сезон в оренді. Частина гравців вирушила за ігровою практикою у Чорноморець. Не зміг прижитися в команді Клейтон.

Чемпіонат Європи показав, що великого розпродажу у Динамо не буде. Циганков і Миколенко не зуміли себе проявити. Тому зараз вже можна приблизно оцінювати склад, який виступатиме у новому сезоні.

Руслан Нещерет

Основним воротарем Динамо є Георгій Бущан. Його прогрес – очевидний. На Євро стало зрозуміло, що це найкращий голкіпер країни на сьогодні. За останній сезон він став не тільки першим номером у клубі, але й у збірній. Луческу використовує систему з основним воротарем, який має повну довіру, та його дублером. З цією роллю прекрасно справляється Денис Бойко, який завдяки досвіду може зіграти у потрібних матчах. Крім того, він є одним із лідерів роздягальні.

У цій ситуації перспективний та талановитий Руслан Нещерет має роль лише третього воротаря. Шанс на великий футбол йому дав коронавірус, коли Бойко та Бущан здали позитивні тести. Успіхи у матчі проти Барселони завершилися помилками проти Шахтаря. Невдалий вихід Руслана коштував команді першого пропущеного гола і, як виявилося, розгрому. Луческу розуміє психологію молодих гравців, тому дав Руслану можливість виправитися у матчі з Маріуполем, щоб той не зламався психологічно, відчував довіру. Але знову виникли проблеми. Помилка Нещерета мало не коштувала команді втрати дуже важливих очок.

Стало очевидно, що йому потрібна практика. Ніхто не стане загравати з Нещеретом, ставлячи його у склад тільки через талант. Є приклад Андрія Луніна, від якого потрібно переймати досвід. У 19 років будь-який футболіст має грати, набивати гулі, прогресувати, щоб у потрібний момент зарекомендувати себе у великому клубі. Зараз Динамо не може дати Нещерету найголовніше – практику. Тим паче, не буде навіть молодіжної команди, можна грати хіба за U-19… Плюс – 1 або 2 матчі за першу команду (при вдалому збігу обставин).

Оренда на рік-два була б хорошою опцією для Руслана. Зараз він відновлюється після травми плеча. До початку серпня повинен повернутися у загальну групу. В УПЛ є можливість знайти йому команду зі стабільною практикою. Ось, приміром, Зоря втратила Васіля... В УПЛ повернувся Чорноморець... Потрібно шукати варіанти, щоб не просидіти свій талант.

Артем Шабанов

У системі Хацкевича та Михайличенка він був важливою фігурою. Зміг стати провідним захисником команди. Але у Луческу – свої погляди. Румунський тренер допоміг перейти у дорослий футбол Забарному та Сироті. Фактично, на Шабанова в Динамо не розраховують.

Восени Мірча дав цьому футболісту шанс. Якщо матч проти Барселони був хорошим, то наступна гра проти Шахтаря стала провальною. Причому Артем грав на незвичній для себе позиції лівого захисника.

Нічого страшного в цьому немає. Потрібно рухатися далі. Шабанов може підписати хороший контракт. Він ще не такий віковий, має досвід виступів за Динамо. У Києві на цій позиції повинні прогресувати власні молоді гравці. Ображатися не потрібно. А у чемпіонаті Туреччини Шабанов міг би грати на пристойному рівні та захищати кольори мінімум середняків.

Володимир Костевич

Це відлуння минулого у Динамо, коли незрозумілі гравці потрапляли в систему клубу. Ставка на вільних агентів себе повністю не виправдала, а Костевич не вражав у Польщі. Свого часу його не відпустили в Динамо Загреб до Ненада Б'єліци, після чого почався регрес. Вже немолодий футболіст, який ніколи не був стабільним, не став зіркою навіть на рівні Польщі. Я не знаю, де тут можуть бути перетини з Динамо?

Тим паче, на цій позиції є Віталій Миколенко. У випадку його трансферу, зліва у захисті спроможний зіграти Караваєв. Він на цій позиції багато виступав у першій частині минулого сезону та у фіналі Кубка. У системі клубу є талановитий та перспективний Костя Вівчаренко. Якщо вірити ЗМІ, то Луческу має симпатію до Романа Вантуха. Непогано проявив себе у СК Дніпро-1 Влад Дубінчак. Може, врешті розкриється Сідклей.

Менеджери клубу мають негайно замислитися, що робити із Костевичем. Продати його після року простою буде нереально. Тому оренда виглядає оптимальним варіантом (або ж розірвання контракту).

Костянтин Вівчаренко / Владислав Дубінчак / Сідклей

Конкуренція на місці лівого захисника – дуже велика. Потрібно готуватися до можливого відходу Миколенка і вибороти свою ділянку під сонцем.

Щоправда, Євро-2020 Миколенку не вдався, тож, найімовірніше, швидкого трансферу чекати не варто. Йому треба знову доводити і показувати себе. Віталій залишається одним із лідерів та головних активів Динамо. Ставка на нього робитиметься надалі.

Сенсу сидіти в глибокому запасі та просто тренуватися з першою командою чи мати якісь хвилини упродовж сезону – не найкращий вихід для молодих футболістів. Тому Вівчаренко, Дубінчак, Вантух повинні готуватися до свого шансу, проявляючи себе в оренді.

Або ж має піти Сідклей. Бразилець не вражає, він поки дуже далекий від основи Динамо. Продати його за ті гроші, що купували, буде непросто. Скоріше він може стати частиною якоїсь угоди з переходом у Динамо нового бразильського виконавця.

Олександр Андрієвський

Цей гравець перебуває у «перспективних» вже не один рік. Йому 27, але на серйозному рівні він поки не заграв. У Динамо має статус футболіста ротації, і це при тому, що центр поля потребує посилення.

Якщо футболіст сам хоче розвиватися, а не просто грати окремі матчі та виходити на заміну – потрібно змінювати клуби. Зараз останній шанс поїхати десь у Європу. Якщо є мотивація, звісно. Важливо піти, коли ти став чемпіоном, мав хоч якийсь успіх. Ніхто не знає, яку роль йому відведуть у новому сезоні.

Динамо буде підсилюватися. Прихід новачка в середину поля означатиме, що в Андрієвського стане ще менше шансів. Крім того, нікуди не подінеться Шепелєв, який молодший на три роки та врешті має реалізовувати свій потенціал. Іншими словами: конкурувати із Шапаренком Андрієвський не може. А його роль гравця ротації напряму залежатиме від найближчих трансферів. Дуже цікаво виглядає Андрій Коробенко. Мірча знає цього гравця по спільній роботі в Шахтарі. Перспективи його підписання та збільшення конкуренції в середині поля залишить Андрієвського біля розбитого корита.

Богдан Лєднєв

Богдан став одним із найкращих гравців позаминулого сезону, коли запалював у Зорі. Здавалося, що у Динамо його чекає перша команда. Напевно, так би й було, якби тренером залишився Михайличенко.

Зараз складається враження, що Лєднєв – гравець не формату Луческу, він не має підтримки від тренера. Навіть у матчах, де вже все було вирішено, чи належало посилювати гру, Мірча не особливо підпускав Богдана. У сьогоднішній тактичній побудові команди важко знайти місце для Лєднєва.

Конкурент Шапаренку? Зараз Микола настільки топовий, що про це й говорити не випадає. На цю позицію потрібен тільки дублер. Конкуренція із Буяльським? Богдан не може виконувати стільки чорнової роботи та бути настільки наполегливим. Плюс – на цій позиції може зіграти Шепелєв. Зараз Буяльський – один із найважливіших гравців для команди. Навряд чи Луческу буде перебудовувати гру на користь атаки. Якщо й робитиме це, то більше стосуватиметься флангів. Щодо заміни Буяльському, то тут більше Вікентій Волошин напрошується.

До самого Лєднєва також є питання. Він більше індивідуаліст, ніж командний гравець. Для Динамо командні дії означають дуже багато. Хто не працюватиме на команду, той не буде грати. Все просто.

Дуже не хочеться, щоб обдарований гравець просто просидів час, коли він має грати. Лєднєв не поїхав на Євро, програвши місце в складі Безусу та Судакову. Напевно, є над чим задуматися. Виганяти його ніхто не буде, скоріше самому гравцеві потрібно приймати вольове рішення. На мою думку, у відкритому бельгійському футболі він зміг би стати успішним.

Георгій Цітаішвілі

Складається враження, що Гія повторює долю колишнього таланта Шахтаря Георгі Арабідзе, якому видавали багато авансів, але у вирішальний момент виявилося, що цей гравець не для великих клубів.

На молодіжному рівні Гія вирізнявся своєю швидкістю та технікою. Але коли потрібно грати проти дорослих – йому важко. Індивідуальних дій замало, коли команда ставить перед собою високі завдання. Тоді на перше місце виходить характер, колективні дії. З цим проблеми. Цітаішвілі починав сезон у стартовому складі, але у першому ж матчі проти Олімпіка його помилка / обрізка призвела до пропущеного м’яча.

Після Євро стало очевидно, що Циганков залишається. Отже, Гію чекає запас та лічені хвилини ігрового часу. Це не найкраща опція для молодого футболіста.

Відмова від українського громадянства, коли у збірній України за рік-два буде дефіцит флангових гравців — це бажання уникати труднощів, шукати для себе нові можливості. Ніхто не сперечатиметься, що збірна України має більші перспективи, ніж Грузія. Таке рішення Гії робить його легіонером у нашому чемпіонаті.

На зимових зборах дуже добре себе зарекомендував Назар Волошин. Думаю, що цей гравець через рік закріпиться у першій команді. Якщо Мірча дійсно зробить на нього ставку, то Гії краще піти. Піти для загального блага, щоб не відбирати чужий хліб і мати шанси на власну хорошу кар’єру.

Карлос Де Пена

Минулий сезон був неоднозначним для уругвайця. У першій частині Де Пена був одним із лідерів команди, а от другу частину провалив. Ситуація дуже проста. Динамо перепідписало контракти із багатьма гравцями після виходу в Лігу чемпіонів. Клуб ясно дав зрозуміти, на кого він розраховує. Серед цих гравців не виявилося Де Пени, якому вже 29 років, а його угода чинна до кінця поточного року.

Складається враження, що думками Карлос перебуває вже далеко. Наприклад, у МЛС. У своєму віці та статусі він хоче визначеності. Це нормально.

Для Динамо уругваєць зробив все, що міг. Клубу потрібно рухатися далі, шукаючи нових персонажів на фланги для покращення гри. Єврокубки минулого сезону показали, що з Де Пеною чи тим же Вербічем кияни не будуть успішними. До того ж, Динамо повинно дотримуватися принципу існування, коли гравець має бути активом, на якому потім можна заробити.

Денис Гармаш

Не дуже зрозуміло, що він робить у команді. Вже досвідчений футболіст, а майже не грає. Восени Мірча пробував ставити Дениса на окремі матчі, але нічого путнього не вийшло. Класу та стабільності бракує, наявна схильність до травм та відсутня перспектива подальшого розвитку. Скоріше, Гармаш забирає місце в заявці у молодих гравців.

Мохаммед Кадірі

Це наслідок епохи до Луческу, коли в команду потрапляли незрозумілі гравці, які не відповідають рівню клубу та просто перешкоджають місцевій молоді отримувати свій шанс. Тепер потрібно думати, як позбутися цього баласту. Він має довгостроковий контракт із київським клубом.

Владислав Супряга

Існували великі сподівання, які завершилися великим розчаруванням. Я не знаю, у чому тут причина. Схоже, Супряга просто втратив віру в себе. Динамо дуже потрібен форвард, чекати ніхто не стане. Шахтар буде дуже наполегливим у новому сезоні, та й у ЛЧ належить успішно себе показати. Тому поява у Києві ще одного нападника – дуже очікувана.

Ще до травми Бєсєдіна було зрозуміло, що Динамо готується до відходу Супряги. Запросили Кулача на перегляд. Ходять активні розмови про приїзд нападника із чемпіонату Хорватії. Я так розумію, що й сам гравець хоче змінити клуб, а Луческу втратив у нього віру.

При цьому не варто забувати про Ваната, якого теж потрібно формувати. Краще за Луческу цього ніхто не зробить. Ванат потребує не тільки тренування з першою командою, але й хоч якогось ігрового часу.

  • Джерело повідомляє, що у найближчі дні буде прийнято остаточне рішення про перехід Супряги до Серії А.
  • Став відомий розклад матчів «Динамо» на другому швейцарському зборі.