В цей день «Динамо» провело свій перший домашній матч в історії

Динамо Київ 17 Липня, 14:22 256
В цей день «Динамо» провело свій перший домашній матч в історії
17 липня - знаковий день в історії динамівського клубу. Саме ця дата є відправною точкою в історії проведення «біло-синіми» матчів в Києві.

У далекому 1928-го року київське «Динамо» провело свої перші матчі. 1 липня майбутній домінант радянського і українського футболу програв в гостях збірної Білої Церкви 1:2, а 17 липня того ж року кияни прийняли на «Червоному стадіоні» (зараз це НСК «Олімпійський», назва «Червоний стадіон» з 1924-го по 1935-й роки) одеських одноклубників.

Склад гостей вважався сильніше, в основі одеситів вийшло кілька футболістів збірної УРСР. Поєдинок вийшов досить нервовим, з великою кількістю фолів і навіть сутичок. Кияни і програвали по ходу матчу, і вигравали, але в підсумку все завершилося нічиєю 2:2.

У ряді історичних джерел саме цей матч називається першим офіційно зареєстрованим поєдинком «Динамо», хоча достеменно відомо, що цієї товариської зустрічі передувала гра в Білій Церкві.

Склад «Динамо» (Київ) в першому домашньому матчі: Ідзковський, Іванов, Станко, Пірокеті, Бардадим, Сильвестров, Васильчиков, Мурашов, Гальбурт, М.Рейнгольд, Філін.

Через 5 днів динамівці здобули свою першу перемогу в історії, обігравши в товариському матчі столичну команду «Радторгслужбовці» 8:1.