Хто скільки коштує: рейтинг вартості клубів УПЛ

Футбол України 20 Липня, 11:04 16785
Хто скільки коштує: рейтинг вартості клубів УПЛ
Склади команд УПЛ в загальному і цілому сформовані. Можна проводити аналіз - як якісний, так і кількісний.

Дві вежі

Котрий рік ситуація на ринку вартості клубів УПЛ не змінюється принципово: попереду - два явні лідери, «Шахтар» і «Динамо». Між собою вони злегка зблизилися в порівнянні з минулим сезоном, а ось від інших відірвалися ще більш кардинально. Зараз сумарна вартість гравців «Шахтаря», за останніми даними Transfermarkt - 179,7 мільйонів євро, «Динамо» - 136.1 мільйона. При цьому, кияни мають найдорожчим гравцем чемпіонату України в особі Віктора Циганкова (25 мільйонів). Найдорожчі в складі «гірників» - Тітці, Додо і Манор Соломон (по 20 мільйонів кожен).

Перші хлопці на селі

Далі з величезним відривом йде три клуби, які стоять більш-менш дорожче 10 мільйонів євро, але в будь-якому випадку менше 20 мільйонів. У порівнянні з двома грандами - мізер, але серед всіх інших такі суми виглядають досить переконливо. Тобто, в основній масі учасників УПЛ ця трійка виглядає просто розкішно.

Ця магічна трійка складається з «Зорі» (17.9 мільйонів), «Ворскли» (13.9 мільйонів) і «Дніпра-1» (11.55 мільйонів). Шосте чуття підказує, що полтавський клуб в найближчі півроку з цієї групи випаде. Але поки він - тут, і має таких цінних кадрів, як люксембурзький центральний півзахисник Олів'є Тілль (1.2 мільйона) і вітчизняний голкіпер Дмитро Резник (1 мільйон рівно). Вельми скромно в порівнянні з «Зорею», де відразу 7 осіб стоять мільйон і дорожче, а двоє найдорожчих - Владислав Кочергін (2.5 мільйона) і Аллахьяр Сайядманеш (2 мільйони).

У складі «Дніпра-1» єдиний, хто стоїть більше мільйона - недавній герой Євро Артем Довбік. За найсвіжішими даними, він оцінюється в півтора мільйона, і за останні півроку зробив рідкісний ривок (у січні коштував 400 тисяч). Втім, цілком імовірно, що восени в «Дніпрі-1» ми його вже не побачимо. Попит на нього є як всередині України, так і поза.

Середній клас

Далі - група клубів, сумарна вартість гравців яких укладається в проміжку 6 - 10 мільйонів євро. Таких виявилося 4 - «Колос» (9.75 мільйонів), «Десна» (8.05 мільйонів), «Львів» (7.70 мільйонів) і «Олександрія» (6.20 мільйонів).

Це дуже різні клуби за своїм змістом. Наприклад, в «Десні» є навіть 2 людини, вартість яких зараз складає 1 мільйон євро - Владислав Калитвинцев та Андрій Тотовицький. А ось «Колос», хоч і найдорожчий в четвірці, таких взагалі не має. Найдорожчий його футболіст - Анатолій Нурієв (900 тисяч). На зате відразу 10 чоловік «Колоса» стоять 500 тисяч і дорожче, а у «Десни» таких - усього 7.

Найскромніший з четвірки - «Львів». Тут немає нікого дорожче 500 тисяч. Зате таких - відразу четверо: Назарій Нич, Енес Махмутович, Альваро Таварес і Франьо Чіріако. В цілому, склад «левів» за вартістю самий щільний в УПЛ - тут аж 12 чоловік розташувалися в інтервалі 100 тисяч євро. Просто апофеоз загальної рівності!

Кінці з кінцями

Далі в нашому рейтингу йдуть 5 клубів, сумарна вартість гравців яких - більше 5 мільйонів, але менше 6. Це «Інгулець» (5.98 мільйонів), «Маріуполь» (5.68 мільйонів), «Верес» (5.65 мільйонів), «Рух» ( 5.55 мільйонів) і «Металіст-1925» (5.35 мільйонів). Цим клубам доводиться, що називається, жити відповідно до достатків - і засобів не дуже вражаючим.

Не дивно, що ні в одному з цих клубів ми не зустрінемо гравців з мільйоном на ціннику. Таких і близько немає. Найдорожчі в цій когорті - маріупольці Дмитро Мишнєв і Сергій Чоботенко (обидва - по 700 тисяч). З усіх інших тільки ще одна людина на все 5 складів дорожче півмільйона - це новоспечений воротар «Інгульця» Євген Гальчук (600 тисяч). В інших клубах найдорожчі - 400-тисячні футболісти: Артем Кучак і брати Геннадій та Євген Пасіч ( «Верес»), Віталій Єрмаков ( «Металіст-1925») і цілий пакет представників «Руху» - «Валерій Федорчук, Богдан Бойчук, Юрій Климчук, Андрій Борячук, Мар'ян Мисик, Максим Білий.

У цій групі з'являються і дуже дешеві гравці - вартістю 50 або 40 тисяч. У «Вереса» таких, наприклад, четверо. А найдешевший - правий вінгер Іван Головкін з «Інгульця». Він оцінений в 25 тисяч євро.

Бідні родичі

В самому кінці списку - два клуби: «Чорноморець» і «Минай». Причому вони не просто внизу, а на самому дні: навіть від попередньої групи клубів відстають дуже істотно. У одеської команди весь склад коштує 2.78 мільйона євро, а у «Миная» - зовсім 1.8 міллілона.

Але і в цих командах, ясна річ, є свої локальні «лідери вартості. В обох клубах це люди з цінником в 300 тисяч євро, в обох таких людей - троє: у» Чорноморця »- Дмитро Коркішко, Артур Авагімян і Євген Мартиненко, у «Миная» - Олександр Сніжко, Терсіус Малепе і Шеммі Маембе.

Показово, що в «Минає» є трійця, яка взагалі ніяк не оцінена. Це 20-річні футболісти - голкіпер Ілля Таран, захисник Владислав Чущенко і півзахисник Орест Панчишин. На даний момент сказати про них експертам Transfermarkt просто нічого. Воно й зрозуміло: на всіх трьох у цих хлопців - один матч в УПЛ і один матч в Кубку України. А нижче цих змагань експерти не заглядають ...