Затверджено ДПТ Оболоні: які будуть зміни

Динамо Київ 21 Липня, 16:32 470
Затверджено ДПТ Оболоні: які будуть зміни
На сьогоднішній день Київрада затвердила детальний план території (ДПТ) Оболоні.

Він являє собою містобудівну документацію та чітко визначає, що і де має бути побудовано. Завдяки цьому недобросовісні забудовники вже не зможуть хаотично зводити споруди на Оболоні.

Був прийнятий ДПТ в межах вул. Північній, Оболонського просп., вул. Прирічній, вул. Героїв Сталінграда, Маршала Малиновського в Оболонському районі м.Києва. Ця документація передбачає будівництво як мінімум декількох:

  • висотних житлових будинків;
  • торгових центрів;
  • паркінгів;
  • різних інфраструктурних об'єктів.

Згідно ДПТ, «Акваріум», старий спорткомплекс, буде демонтований. На його місці побудують новий житловий комплекс з такою ж назвою. Він включатиме кілька багатоповерхових будинків, а також басейни, SPA-центр і додаткові приміщення, призначення яких ще буде обговорюватися на стадії проектування.

Навіщо потрібен ДПТ Оболоні

Керуючий проектом «Акваріум», Сергій Овчинников, зазначає: при розробці плану проводиться обговорення, на якому враховують думку кожного жителя. Через ДПТ можуть виникати скандали, однак при конструктивній критиці в документацію завжди вносяться відповідні зміни.

Він також зазначає, що жителі не завжди згодні з тим, щоб в місті з'явилося більше будинків. Але одночасно з цим з'являються нові інфраструктурні об'єкти. Зокрема, планується благоустрій озера Біле та найближчої до нього зеленої зони, будівництво нових багаторівневих підземних паркінгів.

Щоб розвивати столичний масив Оболонь, ДПТ передбачає широкий перелік додаткових дій:

  • кількість паркомісць планують збільшити спочатку до 16 000, а потім до 21 000 штук;
  • в найближчих до «Акваріуму» гімназії та дитячому садку проведуть ремонтні роботи, включаючи благоустрій дитячих майданчиків і реконструкцію стадіону;
  • озеро Біле планують грунтовно впорядкувати, однак проект все ще потребує доопрацювання і більш глибокого аналізу, так як обсяг робіт дуже великий.

Що думають про новий ДПТ жителі Оболонського району

В інфраструктуру Оболоні планують інвестувати як мінімум 60 млн гривень, однак не всі жителі сприймають такі зміни позитивно. Наприклад, висловлювалися побоювання, що новобудови будуть підключені до старих комунікацій, що може викликати їх перевантаження. Слід зауважити, що спочатку забудовники подають заявки постачальникам послуг, а тільки після затвердження всіх нюансів починають будівництво.

Подібні питання також часто задавали меру Віталію Кличку, через що процес затвердження ДПТ тривав дуже довго. Однак сьогодні містобудівна документація прийнята, тому в найближчому майбутньому Оболонь буде розвиватися, причому з урахуванням побажань місцевих жителів.