Ігор Бєланов: грав із Шойгу у футбол, дарував йому «Золотий м'яч», а зараз просить в Instagram зупинити війну

Динамо Київ 16 Березня, 20:58 1656
Ігор Бєланов: грав із Шойгу у футбол, дарував йому «Золотий м'яч», а зараз просить в Instagram зупинити війну
«Бували часи гірше, але не було часів більш підлих». Підтвердження - особистість кращого футболіста Європи 1986 року.

Стерильне «Ні війні» від колишнього члена проросійської партії Батьківщина

2 березня лауреат «Золотого м'яча» -1986 написав на своїй сторінці в Instagram:

«Я, Ігор Бєланов!

Прошу негайно припинити кровопролиття нашого народу! Страждають ні в чому не винні люди, схаменіться! Наші міста перетворюються на руїни. Наші діди і батьки їх будували не для того, щоб в них воювали, а для того, щоб в них жили щасливі люди. Зупиніть це свавілля! Серце обливається кров'ю, дивлячись на страждання і сльози. Ні-війні, НІ — біді, ні — безглуздим жертвам. Прошу Вас від щирого серця. Стоп війні!!!».

Ігор Іванович Бєланов ніколи не був помічений в симпатіях ні до рідної країни, ні до чого-небудь українського. До початку 2014 року, живучи в Одесі, він був членом проросійської партії «Родіна» і, за деякими даними, «дивної» громадської організації відповідного спрямування. Більше того! Багато футбольних журналістів діляться досвідом, що ця людина майже завжди відмовляла в інтерв'ю, якщо до неї зверталися українською мовою.

Прочитайте уважно його пост в Instagram: там немає згадки ні про країну-агресора, ні про народ-агресора, ні про його шалений фюрер.

Один з друзів - Сергій Шойгу, якому... подарував «Золотий м'яч»

Особистість Ігоря Бєланова взагалі унікальна. Причому в якомусь сенсі вона повинна бути справжнім вироком для всієї нашої футбольної журналістики. Чому? Та тому, що всі ці роки у нас «на виду під світлом софітів» перебував, не побоїмося сказати, «унікум», але ніхто цього не помічав — або не хотів помічати.

Знаєте, хто є одним з друзів Ігоря Івановича, про що він говорив незліченну кількість разів? Сергій Шойгу. Той самий.

Є інтерв'ю Бєланова в московській газеті «Радянський спорт» від 2010 року. Ось цікавий фрагмент звідти:

«До Сергія Шойгу їжджу - на базу МНС на Ленінградському проспекті. Там здорово все зроблено - хокейний майданчик, футбольне поле, басейн, лазня. Церква навіть є. У команді — Сергій Шойгу, Борис Гризлов, Сергій Лавров... Бачили б ви, які там пристрасті киплять на футбольному полі. Хлопці рубаються так, що до крові доходить. Дивлюся і заздрю — в Росії, на відміну від України, керівники країни з щирою любов'ю до футболу ставляться. Колишніх футболістів приваблюють - бачив там Георгія Ярцева, Ріната Дасаєва, Валерія Гладиліна... Та й не тільки футболістів — Сергія Михалкова, наприклад, там ще бачив».

Більше того!

Орієнтовно в 1999 році автор цих рядків бачив інтерв'ю Бєланова, в якому він розповідав, що... подарував свій «Золотий м'яч» Шойгу, і у нього «з другом джентльменська домовленість: половину року приз у мене в Одесі, половину — на його робочому столі в Москві!».

Ще одне показове інтерв'ю. І, знову ж таки, фрагмент звідти:

«На кому «душу відвів», так на Ігореві Бєланову в 2006 році. Він тоді прилетів до Запоріжжя, на турнір пам'яті свого друга - Саші Смоляницького, одного з керівників «ЗАлКу», який був президентом заводської футбольної команди. Пам'ятаю, з Ігорем ми розмовляли довго, і 1 червня 2006 року в «Індустріалці» з'явилося інтерв'ю на цілу сторінку. На питання, куди востаннє возив свій «Золотий м'яч», Бєланов відповів:

- Нещодавно міністр МНС Росії Сергій Шойгу запросив мене на свій день народження. Попросив і приз привезти, мовляв, нехай друзі подивляться. Знаєте, м'яч у його кабінеті три місяці простояв. Але довіряю його, коли є гарантії, що трофей не пропаде (виділено мною. - В. М.)».

11 років тому Ігор Іванович радісно розповів про це все в інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону:


В описі під відео відповідний фрагмент виглядає так: «1:15:15 про те, як грав у футбол з Шойгу і Гризловим і як побував у бункері Сталіна».

Питання до УАФ

Не викликає жодних сумнівів те, що керівництво УАФ нинішнього скликання знає про ці факти. Але, тим не менш, навіть після 2014 року Бєланов не те що не був відсторонений від футболу України - його ввели в виконком організації, даючи величезну зарплату!

Хто за це відповість сьогодні? Що заважає зробити з цією людиною те, що зробили з іншим зрадником — Тимощуком? При тому, що гріхи Анатолія - квіточки в порівнянні з справами Ігоря Івановича.

Володимир Марчук