Герой футбольного дня. Новачок «Динамо» Ерік Рамірес

Динамо Київ 24 Липня, 12:06 2451
Герой футбольного дня. Новачок «Динамо» Ерік Рамірес Фото: fcdynamo.kiev.ua
Київське «Динамо» підписало третього новачка у це літнє міжсезоння. Ерік Рамірес – венесуельський нападник, що має добрі шанси одразу прописатися в основі команди Мірчі Луческу. Принаймні, статистика свідчить, що у Раміреса є всі якості задля того, аби без особливих проблем виграти конкуренцію.

Хай не бентежить відносно низька ціна, заплачена за нього «динамівцями», та не зірковий статус колишнього клубу латиноамериканця – адже це стиль нинішнього «Динамо». Якщо хочете – стиль Луческу: шукати неочевидне підсилення, виводити ноунеймів на топ-рівень (за українськими мірками). Раміресу – 24, і впродовж останніх років він невпинно прогресує.

Легко порівнювати, адже за збігом обставин венесуелець у двох останніх сезонах (2019/20 та 2020/21) провів однакову кількість матчів – по 35. Щоправда, в останньому сезоні провів трохи більше ігрових хвилин, але це не заважає провести порівняння. Кількість голів за сезон збільшилася з одинадцяти до сімнадцяти, а кількість гольових передач – з трьох до восьми.

Герой футбольного дня. Новачок Динамо Ерік Рамірес - изображение 1

Результативність зросла, бо зросли всі інші важливі компоненти гри. У сезоні 2019/20 завдав 74 удари по воротах, у сезоні 2020/21 – 98. Кількість виконаних передач зросла з 502 до 749-и. Хоча відсоток точності цих передач не вражає – 72. Зросла кількість ключових передач, чим і пояснюється висока результативність щодо асистів. Але у порівнянні з позаминулим сезоном Рамірес став виконувати менше навісів тринадцять проти п'ятнадцяти. Понизився й відсоток точності цих навісів (і суттєво) – з восьми до 27-и.

Тут варто додати, що статистика навісів фігурує в профілі, оскільки сім відсотків своїх матчів на дорослому професійному рівні Рамірес провів як лівий півзахисник. Але це явно не зручна для нього опозиція. Йому краще грати нападника, опускаючись при цьому в глибину поля за м'ячем. Карта усередненої картини дотиків до м'яча показує, що для Раміреса немає обмежень – він працює по всій ширині поля. І найвища інтенсивність, що цікаво, не у штрафному майданчику.

Герой футбольного дня. Новачок Динамо Ерік Рамірес - изображение 2

Хоча більшість своїх ударів він завдає саме з меж шістнадцятиметрової площі. Найчастіше забиває правою, рідше – головою, а вкрай рідко – лівою. За кар'єру у нього є два голи, відправлені в сітку ударами з «не робочої» ноги.

Рамірес не цурається ударів здалеку. Удари з тридцяти метрів для нього не рідкість. Гольовий рекорд щодо дальності дистанції трапився в поєдинку проти «Злате Моравеце» в чемпіонаті Словаччині. Тоді Рамірес забив пострілом з 27,6 метрів. Шансів на гол було 0,02 відсотка. Але наполегливість дала результат.

Не дивно, що прогресує Рамірес також в плані показника очікуваних голів (xG). Цей показник в останньому матчі Еріка склав 0.34, а сумарний сезонний показник – 13,07. Найкраще завершувати атаки Раміресу вдається під час контратак (63 відсотки), а ось під час позиційних атак він не такий небезпечний. Гра головою розвинена тільки на 27 відсотків, тож навряд чи Рамірес годиться для футболу, де будуть переважати флангові навіси в атаці. Боротьба у повітрі може бути корисною від Раміреса при підіграванні партнерам, коли треба швидко вийти з-під пресингу, віддати передачу на хід. А ще венесуелець охоче застосовує дриблінг. Це форвард, що може притримати пас та розумно розвинути атаку.


Це підсилення явно цікавіше, аніж Кулач і, напевно, Шкурін. При правильному підході Ерік Рамірес здатен стати топ-нападником для чемпіонату України. А у Мірчі Луческу підхід зазвичай правильний.

Ігор Семйон