«Олександрія» здобула сенсаційну перемогу над «Зорею» на виїзді

Футбол України 25 Липня, 21:30 880
Юрій Гура дебютував на чолі олександрійської команди, несподівано перегравши «Зорю» в Запоріжжі.

Зоря та Олександрія залишили найбільш тривожне враження у літньому міжсезонні. Обидві команди провели масштабне оновлення складу, втративши багаторічних лідерів – і якщо луганці більш-менше компенсували втрати якісними новачками, то олександрійці оголосили про зміну курсу й призначили нового головного тренера (Юрія Гуру). Втім, половина з найкращих виконавців таки залишилась, тож на виїзний матч проти підопічних Віктора Скрипника гості виставили доволі сильну основу.

Луганці на початку першого тайму вразили не тільки новою формою (смугастою червоно-чорною), а й дуже агресивним футболом. Вже на 6-й хвилині господарі могли відкривати рахунок внаслідок подачі на дальню стійку, однак Білик парирував замикання Сайядманеша головою. Крім того, команда провела низку стандартів і небезпечних проривів у штрафний, а на 17-й хвилині розрізна передача від Кочергіна вивела Булецу віч-на-віч – втім, Сергій не зміг перекинути голкіпера. На 21-й же новачок Зорі пробивав з правого краю карного майданчика, але і тут Білик виручив Олександрію.

Покарання за марнотратство могло прилетіти вже на 22-й, коли Устименко прорвався несподівано увірвався в штрафний і вистрілив метрів з шести. Від взяття воріт господарів в останню мить врятував підкат Вернидуба, який заблоковував удар Дениса. На жаль, до вибуху активності з боку Олександрії цей момент не призвів. Ба більше – після даного епізоду гра звалилася до нудної позиційної боротьби без загострення.

На полі в середині першого тайму було відверто нудно. Все йшло до свистка на перерву за нулів на табло, однак на 40-й хвилині все перегорнула помилка Назарини – Єгор віддав авантюрну передачу вперед, яку перехопив Бабогло. Владислав одразу ж протягнув м'яч і віддав пас на Ковальця, а Кирило, поставивши корпус, скинув пас Калюжному. Іван же оформив ривок метрів на 40 з потужним ударом з-за меж штрафного – точно в правий нижній кут! 0:1! Саме з цим рахунком команди й пішли відпочивати.

Початок другого тайму виявився веселим. Вже за три хвилини по перерві Олександрія могла подвоїти перевагу в рахунку завдяки чергвому привозу луганців: Жунінью обрізався при передачі назад, Шевченко вийшов з воріт і не зміг вибити м'яч на свого, а Третьяков, підхопивши сферу на фланзі, прострілив уже на порожні ворота – втім, Одарюк не встиг на замикання! За це Зоря могла покарати вже на 52-й хвилині, коли Кочергіну дали пробити з відскоку метрів з 12-ти, але Білик парирував.

В середині другого тайму Віктор Скрипник змінив пару форвардів, випустивши Сайядманеша та Гладкого замість Шахаба й Громова. В цей період гри господарі старалися більше працювати з м'ячем, в той час як гості працювали від контратак. Обидві команди в цій тактиці виглядали непогано.

Так, на 60-й хвилині один з контрвипадів Олександрії завершився пострілом Третьякова з лінії карного майданчика, однак його спроба виявилась занадто простою для Шевченка. Зоря відповіла стандартом, після якого метрів з 19-ти намагався пробити Гладкий (неточно), а на 63-й з дальньої дистанції непогано вистрілив Сайядманеш – повз ворота. Покарання за марнотратство ледь не прилетіло на 68-й, коли гості заробили штрафний – Третьяков закрутив м'яч у ліву дев'ятку, але Шевченко врятував господарів.

На 70-х хвилинах зміст гри не змінювався, але моментів не виникало взагалі. Це було пов'язано з великою кількістю дрібних пауз, більшість з яких була викликана замінами. Віктор Скрипник посилював атаку, спочатку випустивши Хомченовського й Крістіана, а потім кинувши у бій ще й Луньова – Юрій Гура, своєю чергою, випустив швидкісних Спінеллі й Кожушка, а також освіжив опорну зону Дришлюком. Олександрія явно збиралася ловити суперника на контратаках.

Вже на 82-й хвилині план гостей міг спрацювати – це Спінеллі втік від центральних захисників в опинився прямо перед Шевченком! На щастя для луганців, аргентинець з генуезьким бекграундом переграти Микиту не зміг. Зоря ж могла зрівняти рахунок на 86-й, коли Кочергін на дриблінгу увірвався в штрафний, перегравши майже всю оборону Олександрії. Владислав, однак, загрався, втративши м'яч. Крістіан на 89-й діяв простіше – бразилець вистрілив метрів з 22-х без шансів для Білика. Голкіпера врятувала поперечина!

На останніх хвилинах Зоря розкрилася остаточно, але створити бодай один цікавий момент господарям так і не вдалося. Фінальний свисток зафіксував сенсаційну перемогу Олександрії.