Думки після матчу «Динамо» – «Газіантеп»

Динамо Київ 25 Липня, 23:02 429
Думки після матчу «Динамо» – «Газіантеп» Фото: ФК Динамо
У рамках тренувального збору київське «Динамо» переграло турецький «Газіантеп».

Контрольний матч на італійській землі розпочався під акомпанемент зливи. Швидше до несприятливої погоди звик середняк Суперліги Туреччини. Фактично друга атака Газіантепа завершилася голом. На 4-й хвилині Андрієвський віддав невдалий пас поблизу власного штрафного, турки перехопили й Анхело Сагаль потужно пробив у кут – Бойко не виручив.

За кілька хвилин небезпека прийшла з лівого флангу оборони Динамо. Діко втік від Миколенка й небезпечно прострілював, але Сирота вчасно вибив м'яч подалі. Український гранд відповів ударом Караваєва з середньої дистанції в руки голкіперу.

Поступово «біло-сині» взяли хід поєдинку під свій контроль. Найбільше бажання в нападі показали Лєднєв і Гармаш, зокрема, змінюючи один на одного на вістрі атаки. Ось перший небезпечно прострілив, але другий разом із Сідклеєм не зміг замкнути. Тут вже Гармаш скинув під удар Андрієвського (кіпер), а згодом Лєднєв забарився з ударом, коли Гювенч необачно покинув ворота.

Зрештою, тиск Динамо призвів до подвійного збою оборони Газіантепа впродовж двох хвилин. На 27-й Сідклей класно подав зі штрафного, а Денис Попов виграв верхову боротьбу в голкіпера й головою спрямував м'яч у ворота. А ще за хвилину бразилець із зони лівого вінгера (відіграв на цій позиції цілий тайм) після пасу Лєднєва прострілив, і Ерсой Ертугрул кумедно переправив м'яч у власні ворота – 2:1!

За інерцією чемпіон України провів ще кілька атак, і гра поступово заспокоїлася. Єдиний цікавий епізод до перерви – штовханина на останній хвилині, в якій Гармаш (!) заспокоював розлюченого нахабністю суперників Попова.

Зате старт другої половини став справжнім фестивалем. Не встиг оновлений склад «динамівців» увійти в гру (зі стартового варіанту залишилися лише Попов і Андрієвський), як Газіантеп зумів зрівняти рахунок. Це Александру Максім виявився найспритнішим у карній зоні «біло-синіх» і з кількох метрів розстріляв Бущана.

Щоправда, довго святкувати турецькому середняку не довелося. Уже за дві хвилини Жерсон пасом із глибини знайшов Буяльського на лівому фланзі, а той чи то пробив, чи то прострілив під дальню стійку. Як би там не задумував лідер Динамо – м'яч у сітку доправив Владислав Кулач.

Газіантеп спробував відразу відновити паритет. Небезпечний кутовий турків завершився цікавим ударом Ерсоя головою, але Бущан парирував постріл центрбека. На добиванні ж винуватець першого гола промахнувся. Натомість Жерсон у відповідь наважився на дальній удар, але поцілив у стійку.

За цим епізодом команди заспокоїлися. Обидва колективи зрідка нагнітали небезпеку біля воріт опонента й не створили реальних нагод забити до кінця поєдинку. Заблокований удар Родрігеса і невдала спроба Кулача пробити п'ятою після передачі Антюха – ось і всі моменти Динамо.

Отже, третя перемога чемпіона України за 10 спарингів і забезпечений нею гарний настрій перед стартом чемпіонату проти рівненського Вереса 1 серпня.

Сідклей – вінгер

Експериментальний склад від Мірчі Луческу вкупі з бажанням додати ігрового тонусу делегатам на Євро-2020 (Попов, Миколенко, Караваєв) дозволили бразильцю піднятися вгору на рідному лівому фланзі. Як наслідок, Сідклей провів ледь не найефективніші 45 хвилин у це міжсезоння. Разом із Лєднєвим і Гармашем вихованець Атлетіко Паранаенсе створював найбільше небезпеки біля воріт Гювенча. Саме Сідклей доклався до обох голів Динамо в першому таймі – точно навісив на Попова зі штрафного та фатально для Ерсоя прострілив уздовж воріт.

Та й загалом латиноамериканець справив хороше враження постійною активністю на чужій половині. Отже, позиція вінгера чи бодай латераля у формації з трійкою оборонців більше підходить профілю Сідклея, ніж статус лівого оборонця. Та от біда. Якщо в обороні він програв конкуренцію Дубінчаку та Миколенку, то вище при живих-здорових Де Пені, Вербічі, Жерсоні – взагалі без шансів на основу чи хоча б ротацію. Сідклей залишався останнім із підписань Краснікова для Динамо. Схоже, ця історія ненадовго.

Пірровий гол Кулача?

Найкращий бомбардир УПЛ сезону 2020/21 досі не підписав контракт із Динамо. Кулач за понад місяць зборів із «біло-синіми» не зміг переконати тренерський штаб у доцільності оформлення співпраці. Подейкують, що Луческу Кулача банально нав'язують, а він і не мав намірів давати контракт екс-нападнику Ворскли. Форвард справді не був переконливим у це міжсезоння. Так, Кулач забив кілька м'ячів. Та той же гол Газіантепу – курйозна випадковість, що ледь не завершилася офсайдом. Трансфери Шкуріна і Раміреса фактично закрили двері перед носом Кулача. Навряд він здатен зробити нинішнє Динамо сильнішим, тож або поїде шукати футбольного щастя деінде, або таки отримає контракт із чемпіоном України та гратиме в оренді неподалік Києва. Про всяк випадок.