На росії істерика: футбол агресора впевнено іде за рускім кораблем – це вигідно Україні

Інші новини 23 Березня, 13:05 1849
На росії істерика: футбол агресора впевнено іде за рускім кораблем – це вигідно Україні | 19-27
На росії не залишилося абсолютно жодного сегменту життя, який би не постраждав від злочинного рішення путіна кинути своїх орків в Україну. Невпинно гниє там і головний вид спорту на планеті – футбол.

Відверту тупість до дірок затертої фрази »спорт поза політикою» ми вкотре побачили на гидкому концерті в честь 8-ї річниці окупації Криму: там на сцену залюбки вилізло чимало зірок рашистського спорту, які щиро обурювалися і не розуміли, за що ж їм по голові дали санкціями і дискваліфікаціями зі змагань. У всіх них на формі була нашита літера «Z» – символ кривавого вторгнення в Україну.

Бульбашка луснула

О 6:30 ранку в суботу виїхали з Краснодара (поїздом в Сочі - прим) та о 22:00 увечері були у Москві. Було непросто.

Захисник Краснодара Єгор Сорокін розповів про нові реалії свого клубу та й усього рашистського футболу. Замість чартерів і неадекватно завищених зарплат – примусове скорочення зп і подорожі поїздом серед простих смертних на виїзні матчі. Така ж ситуація і в інших колективів. Наприклад, Урала.


І мова не про маленькі скромні клуби, а про представників елітного дивізіону. Краснодар – один із лідерів РПЛ, минулого сезону ця команда грала у груповому раунді Ліги чемпіонів.

Але у власника клубу Сергія Галицького заморозили європейські рахунки (тобто левову частину статків) і тепер уся футбольна спільнота расєї слізно переживає за долю такого »сміливого і самобутнього клубу».

Краснодар – не витягнутий з контексту екземпляр, а влучний приклад того, що зараз відбувається з усім рашистським спортом. І у першу чергу з футболом. Навіть такий національний, символічний клуб як Спартак (там, до речі, легіонери не повтікали) звітує про серйозні фінансові загрози. Флагманські команди російських державних структур і компаній ЦСКА, Зеніт, Локомотив, звісно, також відчули різкий фінансовий удар.

Нічого дивного, адже за парєбріком футбол – якась геть незрозуміла річ, міцно прив’язана до грошей, які путінська банда краде з бюджету. Мабуть, найвлучнішим описом буде банальний штамп – мильна бульбашка, яка луснула. У всьому цивілізованому світі це не просто найпопулярніший спорт, але й успішний потужний бізнес.

А на росії навіть клуби елітного дивізіону отримували дотації з державного бюджету (ну, тепер уже, мабуть не будуть, бо грошей за парєбріком скоро не стане навіть на хліб, не те, що на футболістів). Неабиякого розголосу набула вечірка, яку після провалу на Євро-2016 для себе організували Кокорін і Мамаєв. У Монте-Карло російські футболісти лише на шампанське витратили близько 250 тисяч євро!


Ці легкі крадені гроші спровокували абсолютно несправедливу ситуацію: відверто слабкі гравці якогось там Краснодара чи Локомотива отримували зарплати, співставні з деякими футболістами збірних Італії, Іспанії та Німеччини – чемпіонами світу і Європи.

Звісно, така гнила система гарантувала російським клубам щорічний провал у європейських турнірах. Тож на заробітки в РПЛ їздили лише «пристарілі» легіонери і «зірки» третього-четвертого ешелону.

Провалений політичний проект

Але тепер навіть вони масово повтікали з країни-агресора. Росію залишили десятки закордонних гравців. Подачки з держбюджету також припиняться. До того ж практично всіма клубами елітного дивізіону володіють пропутінські багатії та корпорації, які роками смоктали гроші з накраденого «общака», і тепер по них влупили потужні санкції. Тому смоктати бандитам в краватках більше не вийде – принаймні, з бюджету.

Усі клуби і збірні країни-агресора брутально викинули з міжнародних турнірів. Це також пристойний удар по бюджету. На росії навіть на повному серйозі обговорюють ідею грати в азійській Лізі чемпіонів. І не те, щоб їх туди хтось запрошував. А ще державний пропагандонський МатчТВ тепер матиме значно менше коштів, тож не зможе купляти права на РПЛ за відверто завищеними цінами.

Одним словом, російський футбол впевнено наздоганяє рускій воєнний карабль. І це дуже добре для українців. Ну, по-перше, це приємно – агресор отримує по заслугах.


Але в такому тотальному падінні головного виду спорту є й цілком практичний зиск для нас. Адже футбол на росії – це не спорт (як в Іспанії, Італії), не бізнес (як на Балканах, в Португалії чи Бельгії), а справжній політичний проект. Він створений для того, аби відволікати людей від насущних турбот і негараздів.

Конкретно у футболі расєї майже не вдавалося показувати власну «маскулінність» і «потужність» на міжнародній арені, але саме футбол є найпопулярнішим спортом – і за парєбріком, і в світі загалом (саме тому Ярмоленко, Зінченко і решта українців так просили російських гравців висловитися проти війни).

Тож величезна кількість російських вболівальників тепер змушені стежити за прісним видовищем, під назвою російська Прем’єр-ліга. Жоден серйозний європейський клуб не запросить токсичного гравця з країни-агресора. Чимало команд зникнуть, решта – суттєво зменшать бюджет.

Громадяни злочинної держави стільки років залюбки жили як наймити: без натяку на свободу, зате отримували хліб та видовища. Тепер росіяни остаточно перетворилися на рабів: служитимуть господарю, не отримуючи натомість абсолютно нічого.