Таблиця коефіцієнтів УЄФА: Україна залишилася 11-ою, але вже втратила команду

Футбол України 30 Липня, 10:57 695
Таблиця коефіцієнтів УЄФА: Україна залишилася 11-ою, але вже втратила команду
Україна втрачає учасника вже після другого раунду кваліфікації.

Яскравий приклад того, як один з представників якорем гальмує єврокоефіцієнт країни. Чотири з п'яти українських повпредів ще не стартували на міжнародній арені, а п'ята команда («Ворскла») вже вилетіла з турнірів, поклавши до скарбнички жалюгідних пів балу. А все, що надалі здобудуть четверо, ділитиметься на п'ять.

З Україною не вперше трапляється таке лихо, але від того не менш болісно. Маленькою втіхою можуть слугувати результати конкурентів. На тижні максимум взяла лише Росія (один бал, перемога «Сочі») та Нідерланди (два бали, перемоги ПСВ і «Фейєноорда»). Шотландія набрала один бал з трьох можливих і втратила шанси провести дві команди у групу Ліги чемпіонів (поразка «Селтіка» від «Мідтьюлланна»), Австрія не набрала жодного очка, втратила шанси на дві команди у групі Ліги чемпіонів (поразка «Рапіда» від празької «Спарти») і втратила одного з представників у єврокубках взагалі (поразка «Аустрії» від «Брейдабліка»).

У Бельгії «Гент» програв матч у відповідь проти «Волеренги», але пройшов до наступного раунду турніру. Цікаво, що в Таблиці коефіцієнтів бельгійців випередила Сербія, але конкурентом для України досі залишається країна, з віцечемпіоном якої уже наступного тижня зіграє «Шахтар». «Колос» поміряється силами з «Шахтарем» казахстанським і не буде у посіві під час жеребкування раунду плей-офф Ліги конференцій. Тому шанси провести в групи більш як три команди різко знижуються уже зараз.

Додамо, що після другого кваліфікаційного раунду одразу шість Асоціацій припинили боротьбу у єврокубках 2021/22 – Сан-Марино, Андорра, Чорногорія, Північна Македонія, Ліхтенштейн і Білорусь. Найрейтинговіша з тих, хто втратив хоча б одного учасника – Австрія. За нею одразу Україна. Але з тих, хто нижче нас, максимальну квоту зберігають лише четверо – Сербія, Бельгія, Туреччина та Казахстан.

Боротьба триває. Наступні матчі – уже наступного тижня.