«Головна для російського футболу подія цього тижня – засідання конгресу ФІФА у Досі. Його результати можуть вплинути на проекції кількох найближчих років, або навіть десятиліть. Конгрес збирається щорічно, у рік проведення чемпіонату світу це відбувається у країні-господарці турніру. Найближче засідання — цього четверга, 31 березня.
На ньому буде порушено питання про припинення членства або виключення РФС. При цьому ще кілька тижнів тому здавалося, що ФІФА загалом не включить тему Росії до порядку денного найближчого засідання — у міжнародній федерації хотіли відстрочки принаймні до літа.
Щоправда, те чи інше питання може порушити і хтось із делегатів. Декілька футбольних асоціацій з європейських країн закликали до того, щоб таки обговорити долю РФС вже наприкінці березня. Хоч би як уникала теми ФІФА, ці федерації наполягали своєму.
Позиція ФІФА відносно спокійну в порівнянні з іншими спортивними федераціями. У ФІФА швидше прагнули згладжувати кути і відкласти питання. Візьмемо тему зі стиковими матчами ЧС-2022. До останнього не виключалося, що їх перенесуть чи проведуть на нейтральному полі. Тільки коли всі учасники (Польща, Швеція, Чехія) відмовилися грати з Росією будь-де, ФІФА довелося виключити збірну з боротьби за влучення в Катар.
От і зараз міжнародна федерація намагалася відкласти питання. До речі, все ще неясно, чи буде делегація від РФС у Досі. Але у будь-якому разі ймовірність того, що питання про членство РФС конгрес розгляне, максимальна.
Що чекає на Росію? Обговорюється два варіанти:
1) легкий: дискваліфікація на два роки, з них одна Росія може оскаржити і домогтися умовного покарання;
2) безстрокове припинення членства РФС. Тільки через невизначений час Росія може повернутись до питання про свій статус.
Який вихід із ситуації? Не виключено, що у разі дискваліфікації РФС після закінчення покарання перейде з УЄФА до Азіатської конфедерації. Яскравим прикладом такого трансферу є Ізраїль. Місцева збірна виступає в УЄФА не через плутанину в географії — ні, 1964-го Ізраїль приймав та вигравав Кубок Азії. Під егіду УЄФА ізраїльтяни перейшли після бойкоту з боку арабських держав – матчі між умовними Лівією, Йорданією чи Саудівською Аравією стали неможливими. У Європі Ізраїль грає із 90-х.
Цілком можливо, в даному випадку РФС спробує піти схожим шляхом — у кулуарах про таку опцію говорять дуже активно. Зміна прописки трохи пом'якшить дискурс довкола російського футболу. Європейські збірні та клуби навряд чи захочуть грати з Росією найближчими роками, а в Азії такого тиску немає. А поки що ймовірність серйозних санкцій щодо російського футболу дуже висока», — написав журналіст Нобель Арустамян у своєму телеграм-каналі.
- УЄФА обговорить відхилення заявки Росії на ЄВРО-2028
- Миколенко — про Дзюбу: «Дзвонив, писав йому — заблоковано. Ненавиджу таких людей»
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!