Суддівський аналіз матчу «Динамо» – «Верес» від екс-арбітра УЄФА

Динамо Київ 2 Серпня, 09:46 1368
Суддівський аналіз матчу «Динамо» – «Верес» від екс-арбітра УЄФА
Відомий у минулому рефері Мирослав Ступар в інтерв'ю 1927.kiev.ua прокоментував суддівство в матчі 2-го туру чемпіонату України «Динамо» - «Верес».

— Матч для суддівства не був складний, проблем для арбітра не було, хоча без огріхів не обійшлося. Арбітр знаходився поруч в моменті з очевидним фолом на Буяльському, але, чомусь, не зафіксував порушення правил. Все ж, таке буває - не сконцентрувався, не розгледів момент і пропустив.

Щодо одинадцятиметрового - питань немає, все справедливо. Фол і жовта картка в боротьбі з Циганковим.

В моментах із офсайдами «Вереса» шкода, що ВАР працював у режимі офлайн. Ніби не було можливості транслювати картинку в онлайні... В минулому році працювали арбітри, вже мають досвід, а решта нехай вчилася поруч із ними. А так, ВАР в офлайн - це тільки на шкоду футболу. Ми бачили це і попередніх матчах. До прикладу, «Десна» забила гол із офсайду, епізод був досить складний, арбітр недосвідчений... За дванадцять років комітет арбітрів не спромігся підготувати хоча б одного арбітра для міжнародної арени, щоб він судив Лігу чемпіонів. Це просто нонсенс. Цього року в списку є Білорусь, два арбітра з Румунії. По футбольному рахунку ці країни мають нижчий чемпіонат за рівнем, але арбітрів в еліті мають. Поки що в нас не видно арбітра, якого можна призначити на матчі тієї ж ЛЧ. Його і не шукають. Лучано Лучі в жодній області України не був. Його не цікавить, як справи на периферії, як там готують арбітрів, умови.

— Післяматчеві коментарі арбітрів - це було б хорошим кроком для розвитку арбітражу в УПЛ?

— Чому дають коментарі тренери і гравці, а арбітри - мовчать? Значить, вони або неспроможні говорити, або їм забороняють говорити, бо вони можуть сказати щось зайве. Але вони говорили б про свою роботу... Чому призначив чи не призначив штрафний або пенальті, пояснення призначення офсайду, яка була комунікація між арбітром та асистентом.

З достовірних джерел мені відомо, що комітет арбітрів навіть не спромігся довести до арбітрів нові тенденції суддівства чемпіонату Європи. Так судили в мої часи, коли футбол - гра для футболістів та глядачів, а не для арбітрів, котрі фіксують найменший поштовх і дотик. Лучано Лучі проігнорував це і сказав, що у нас своє бачення суддівства і ми будемо судити, як судимо. В нас далі роздають картки, як і роздавали.

Говорив на цю тему із росіянами, поляками, німцями. Для них суддівство на ЧЄ ставили за приклад. Так, не всі моменти там були відсуджені ідеально, але загальна тенденція - зрозуміла.

Микола Тимощук