Микола Несенюк: «Таке з Шевченком вже траплялося. Влітку 2012-го»

Динамо Київ 3 Серпня, 15:40 40637
Микола Несенюк: «Таке з Шевченком вже траплялося. Влітку 2012-го»
Відомий журналіст Микола Несенюк висловився про відставку тренерського штабу збірної України.
«Рішення Андрія Шевченка залишити посаду тренера збірної України не здивувало. Таке з ним траплялося. Влітку 2012‑го футболіст національної команди та київського «Динамо» став обличчям нашвидкуруч склепаної партії «Вперед Україна!», яку очолила Наталія Королевська. У незручному становищі опинилися керівники футбольної федерації та «Динамо». Про те, що Шевченко вже не футболіст, вони дізналися з преси.

Зараз подібна ситуація. Байки про контракт тренера з футбольною асоціацією, який несподівано закінчився в ніч на неділю, не смішні. Сотню разів до цього нам повідомляли, що тренерський штаб працюватиме за контрактом до завершення Кубка світу-2022.

Найімовірніше, Андрій отримав спокусливу пропозицію з-за кордону. Зробити вигляд, що нічого не сталося, як 2012 року, не вийшло. Мусив офіційно піти. Щоправда, повідомлення про звільнення в соцмережі іноземною мовою не відповідає трудовому законодавству України. Чинов­никам Української асоціації футболу потрібно викручуватися з некрасивої ситуації, в яку їх поставив Шевченко. Такий він уже є.

Рішення стосовно нового тренера ухвалюватиме президент УАФ Андрій Павелко. Невідомо, чим керуватиметься. Очевидно, кращої за Сергія Реброва кандидатури не існує. І не тому, що, за чутками, він уже домовився з Павелком.
На відміну від Шевченка Ребров пройшов справжню тренерську школу. Починав у «Динамо» одним із численних асистентів наставника, а потім двічі привів команду до чемпіонського титулу. Невипадковість успіху довів в Угорщині — зробив тамтешній «Ференцварош» чемпіоном тричі. І вивів команду до Ліги чемпіонів.

Андрію Павелку слід умовити Реброва залишити заради збірної фінансово вигідну посаду тренера нікому не відомої арабської команди. Мотивом будуть не гроші — до націо­нальної збірної кличуть не всіх!

Попередники практично не залишили новому тренеру збірної шансів на вихід до фінального етапу Кубка світу. Можна лише повторити «подвиг Фоменка», який очолив команду після Блохіна і практично з безнадійної ситуації вивів її у плейоф, де ми поступилися французам.

Чи реально це зробити Реброву або комусь іншому? Перемагати Фінляндію, Казахстан та Боснію українці зобов’язані. Нічого складного — треба тільки не тягнути до команди невідомо кого. Навесні Шевченко зненацька почав випускати на поле футболіста Судакова, побачивши в ньому глибоко захований талант. Нині гравець не потрапляє навіть до заявки на останні матчі «Шахтаря» в чемпіонаті України. І це лише один із прикладів «видатної» роботи тренерського штабу. Якщо такого не робити, шанси на друге місце і плейоф у нас зберігаються.

Навіть якщо збірну очолить найкращий тренер світу, все вирішуватиме клас наших футболістів. Він зараз такий, що розраховувати на чемпіонські титули не доводиться. Головне — працювати на совість. А коли прощатися, то робити це належно. По-­українському, а не по-англійському.

Якщо Андрій Шевченко очолить клуб, то на посаді навряд утримається довше, ніж до наступної весни. Потім матиме два варіанти — або чекати пропозицій, як із 2014‑го робить Олег Блохін, або піти у футбольні функціонери й там використовувати свою заслужену всесвітню славу. Раджу Шевченкові другий. Нехай порадиться про це зі своїм кумом Андрієм Павелком», — написав Несенюк в своїй колонці на Gazeta.UA.