Таблиця коефіцієнтів УЄФА. Без поразок, але не без втрат

Футбол України 6 Серпня, 11:45 644
Таблиця коефіцієнтів УЄФА. Без поразок, але не без втрат
«Колос» втрачає очки.

На цьому етапі сезону не відбувається якихось суттєвих рухів у Таблиці коефіцієнтів – країни борються за якнайкращу стартову позицію. Тобто, намагаються вивести до груп якомога більше команд. Попутно до скарбнички падають очки, що і формує важливу для нас картину. Проаналізуємо.

Україна не програла на тижні жодного матчу, але й не обійшлося без втрат. «Колос» зіграв унічию з казахстанським «Шахтарем», що означає мінус 0,5 бала до загального коефіцієнта. Але втрати були й у більшості конкурентів.

Шотландія на тижні грала одразу п'ятьма командами. З п'яти балів, що стояли на кону, країна змогла взяти три. Нідерланди недорахувалися пів балу від «Віттеса» (2,5 очки з 3-х можливих), зате практично вивели дві команди (ПСВ та «Фейєноорд») до наступного раунду. Бельгія втратила очки не лише зусиллями нашого «Шахтаря» (перемога над «Генком» 2:1), але й зусиллями РФШ, яка в гостях зіграла унічию з «Гентом» (2:2). Причому, за ходом матчу прибалти вигравали 2:0. «Андерлехт» розгромив суперника, тож 1,5 бали з трьох можливих.

Росіяни на трьох не здобули жодної перемоги. «Спартак» програв «Бенфіці», «Рубін» і «Сочі» вдовольнилися нічиїми. Тож ефективність дорівнює одній третій (один бал з трьох можливих). Нарешті, Австрія – тут максимум від «Рапіда», який розгромив «Анортосіс» та майже вийшов на нашу «Зорю», та ЛАСКа. Однак треба говорити про те, що в Австрії, як і у нас, уже немає однієї команди. Тому цей максимум не зовсім повноцінний.

Резюме: Бельгію спокійно тримаємо на відстані, за підсумком тижня трохи відпустили Австрію, Нідерланди та Шотландію, але у двох з цих трьох країн було більше матчів, ніж у нас. На дещицю скоротили відставання від Росії. У сезонному рейтингу (коефіцієнт 2021/22) з цієї групи конкурентів поступаємося всім, окрім Австрії. Але розриви незначні.

Уже за тиждень – матчі у відповідь. У них будуть розігруватися не тільки очки до Таблиці коефіцієнтів, але й перепустки до наступних раундів кваліфікації.

Таблиця коефіцієнтів УЄФА. Без поразок, але і без максимуму - изображение 1

Ігор Семйон