Юнацька ліга УЄФА. «Спортинг» (Лісабон): представляємо суперника

Динамо Київ 6 Квітня, 13:46 824
Юнацька ліга УЄФА. «Спортинг» (Лісабон): представляємо суперника   | 19-27
7 квітня у матчі 1/8 фіналу Юнацької ліги УЄФА сезону 2021/22, перенесеному через повномасштабне вторгнення росії на територію України, київське «Динамо» зустрінеться в Бухаресті з лісабонським «Спортингом».

Розповідаємо детальніше про нашого суперника.

Історія участі в Юнацькій лізі УЄФА

«Спортинг» чотири рази брав участь у головному юнацькому клубному турнірі Європи, включаючи поточний сезон. У розіграші 2014/15 португальці не вийшли з групи, набравши 6 очок і фінішувавши третіми в квартеті з «Челсі», «Шальке» та «Марібором». Через два роки команду спіткала та ж доля – така сама кількість набраних балів і третя позиція у суперництві з «Реалом», «Боруссією» Дортмунд і «Легією». А в сезоні 2017/18 лісабонці зайняли прохідне друге місце, поступившись лідерством «Барселоні», проте випередивши «Олімпіакос» і «Ювентус», і потрапили до стикових матчів, де були розгромлені «Зальцбургом» – 5:2.

Тож цьогорічна участь у 1/8 фіналу Юнацької ліги УЄФА є поки найкращим результатом «Спортинга» в ЮЛЧ.

Турнірний шлях

На відміну від киян, яким довелося проводити додатковий матч стадії плей-оф із «Депортиво», «Спортинг» вийшов до 1/8 фіналу напряму, як переможець групи С, в якій змагався з дортмундською «Боруссією», амстердамським «Аяксом» і стамбульським «Бешикташем». Португальці випередили німців і нідерландців на одне очко, набравши 11 залікових пунктів.

Лісабонська команда «розгойдувалася» на старті групового етапу, зігравши внічию у домашньому матчі з «Аяксом» (1:1) та в гостях у «Боруссії» (0:0). Далі слідував непростий візит до Стамбула, де, граючи з 12-ї хвилини в меншості, «Спортинг» зумів до перерви вийти вперед, а коли у другому таймі склади зрівнялися, довів справу до перемоги – 3:1. Щоправда, у наступному поєдинку тріумфував уже «Бешикташ» (2:1) – ця домашня поразка стала єдиною для «Спортинга» на груповому етапі.

Два заключні матчі також не були легкою прогулянкою для португальців, в обох долю протистояння вирішили останні хвилини та один м’яч. Після домашньої перемоги над «Боруссією» (3:2) «Спортинг» вирушив до Амстердама, де вирвав необхідні для лідерства в групі три очки завдяки голу на 87-й хвилині (3:2).

Загалом протягом групового етапу «Спортинг» забив 11 м’ячів (у середньому – по 1.84 за гру) та 8 разів пропускав у свої ворота (1.34 рази за матч). По два голи записали на свій рахунок 17-річні атакувальний хавбек Матеуш Фернандеш і форвард Юссеф Шерміті, ще по одному м’ячу – захисники Діогу Травассуш і представник Гвінея-Бісау Шику Ламба, півзахисники Мігел Менінью та Самуел Жусту (капітан команди), а також нападник Родрігу Рібейру. Ще два м’ячі «Спортинга» – автоголи суперників.

Виступ у національному чемпіонаті

Лісабонський «Спортинг» є 17-разовим переможцем юніорського чемпіонату Португалії (1939, 1946, 1948, 1956, 1961, 1965, 1974, 1983, 1992, 1996, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2012, 2017).

Регулярний сезон поточної національної першості U19 «Спортинг» завершив на другій позиції в групі В, набравши 49 балів у 22-х матчах і програвши 4 очки «Бенфіці». На рахунку команди 14 перемог, 7 нічиїх і одна поразка, різниця м’ячів склала 60:14.

Таким чином «зелено-білі» вийшли до плей-оф чемпіонату, в якому після шести турів перебувають на третьому місці, набравши 10 очок (3 перемоги, 1 нічия, 2 поразки, 10:8). «Спортинг» поступається трьома заліковими пунктами «Порту» та шістьма – «Бенфіці». Обом лідерам лісабонці в очних зустрічах програли – з рахунком 1:3 та 0:1 відповідно.

Найкращим голеадором команди в чемпіонаті Португалії є 18-річний правий вінгер Родрігу Маркеш, який у 13-ти матчах зробив 7 результативних ударів.

Протягом березня «Спортинг» також брав участь у міжнародному товариському турнірі Abtal Cup для юнацьких команд. У рамках змагання португальці провели матчі з однолітками з «Ліверпуля» (1:2) та саудівською командою Future Falcons (4:0), вийшовши в лідери своєї групи.

Тренер

Очолює команду 34-річний Філіпе Педру, який на початку тренерської кар’єри працював асистентом наставника у юніорських і юнацьких командах «Спортинга» (у вікових категоріях від 15 до 19 років). Наступними в його резюме були позиція помічника тренера у «Ешторіл-Прая», а також робота головним тренером у друголігових «Мафра» та «Каса Піа». У 2020 році Філіпе Педру повернувся до клубу, який, за його словами, сформував його як футбольного тренера, та очолив команду «Спортинг» U23, а також керує «Спортингом» U19 в матчах Юнацької ліги УЄФА.

Фото - Sporting CP

Роби матч ще цікавішим та переходь за посиланням на сайт FAVBET, прогнозуй результат поєдинку та отримай бонус до 10000 грн + 300 fs на перший депозит!