Динамо Київ 8 Квітня, 12:05 889
«Неспроможність протистояти пресингу та створювати під тиском варто розглядати, як головну проблему», - блогер про поразку «Динамо» U19  | 19-27
Блогер Михайло Смоловий проаналізував причини поразки киян в матчі Юнацької ліги УЄФА.

Динамо U19 1:2 Спортинг U19

xG графік

Слід подякувати UEFA, румунам, португальцям, Костюку та хлопцям, що цей матч відбувся. Гра мала не стільки саме спортивний сенс, скільки несла символізм - ми боремося, попри як важко нам не було. Дорікнути команді неможливо, неможливо в чомусь звинувачувати тренера. Помилки, що були допущені, не виникли вчора чи тиждень тому. Мова про «особливості українського футболу», які було закладено в цей матч ще декілька років тому. Бо як кажуть сучасники: ми не французи, ми не іспанці, ми не італійці. В нас свій шлях і дива не сталося, хоча в кожній четвертій симуляції ударів ми мали шанси на перемогу (26%). Якщо рахувати шанси на серію пенальті, то вона була ймовірна в 29% випадків. Проте португальці виявилися ближчими до виходу у наступний раунд і це треба визнавати - 45% моделювань за ними.

Наш футбол та усе навколо нього - це такий собі «колективний Арєстовіч». Тепле заколихуюче заспокійливе, що огортає тебе з усіх сторін та промовляє ніжним голосом Іщенка: «Все впорядку, все під контролем, все йде так, як має йти!»

Вчора в декількох джерелах зустрічав тезу, що у всьому винна відсутність ігрової практики. Розумію спроби з добрими намірами чимось зарадити, це гуманно та, напевне, робиться щиро. Проте в цьому закладена проблема: втрачається відчуття реальності та зв`язків зі спортивною складовою.

Футбол - це така історія, де не працює принцип, за яким перемоги в групі над Баварією чи Барселоною гарантують успіх завжди. Кожен матч - новий сюжет, сентиментальний в нашому випадку, з глибоким символізмом. А ось спортивний аспект сильно перегукується з грою з Депортиво.

В першому таймі ми завдали лише два удари по воротам з середньої дистанції 26.49 метрів. Величезні проблеми виникли з доставкою м`яча у чужий штрафний майданчик: лише 2 глибокі навіси та 0 глибоких передач. За тайм в нас лише 3 доторки м`яча у штрафній Спортингу.

Та що там з наближенням до чужих воріт, виникли проблеми з подоланням другої третини. За перші 45 хвилин маємо:

⁃ 60% точності пасів вперед

⁃ 50% точності пасів з просуванням

⁃ 36.36% точності пасів до фінальної третини

З 7 позиційних атак не створили нічого. За втратами паритет (по 38), хоча суперник суттєво переважав у володінні (37.99% на 62.01%). Звісно існує величезна спокуса списати усе на тонус та відсутність ігрової практики, але ж:

⁃ в перші 30 хвилин ми загалом були точніші у передачах ніж в перші 30 хвилин проти Депортиво (78.48% на 75.82%)

⁃ точніше віддавали вперед за попередній раунд (60.61% проти 52.94%)

⁃ точніше просували м’яч (53.85% проти 37.5%)

Але ж та гра відбулась після зборів та ряду спарингів у Туреччині чи не так? Проте особливо на ході матчу це істотно не позначилось тоді, тому не варто і зараз на це настільки сильно зважати. Що на Ріасор, що зараз у перші півгодини гри маємо схожий темп (14.96 та 15.23 передачі за хвилину), схожу тривалість володіння (2.55 та 2.53 передачі) та долю довгих передач від загального обсягу (16.46% та 15.38%).

Більш-менш якісний тиск на задню лінію та кіпера в дебюті зустрічі, що у Іспанії призводив до регулярних втрат (в т.ч. пропущенного м`яча), що вчора. Саме неспроможність протистояти пресингу та створювати під тиском варто розглядати, як головну проблему. Якщо обмежитись лише аргументами ігрової практики та самозаспокоїтись, то отримаємо передумови до повторення негативного досвіду. Навіть вже при відмінних фізичних кондиціях нової команди.

Спостереження: у 4 випадках Динамо в євросезоні не вдалося організувати жодної контратаки в перші 30 хвилин, і жоден з цих 4 поєдинків Динамо не виграло в основний час (Барселона 0:0, Бенфіка 0:1, Депортиво 2:2, Спортинг 1:2). Тобто, якщо не вдається одразу отримати зручні обставини, то виникають проблеми з реалізацією атакувального потенціалу.