Олександр Сопко: «УАФ ставить всіх в незручне становище. Ребров в розтяжці»

Футбол України 12 Серпня, 11:19 418
Олександр Сопко: «УАФ ставить всіх в незручне становище. Ребров в розтяжці»
Екс-гравець «Шахтаря» і експерт Олександр Сопко оцінив ситуацію в збірній України, яку можуть очолити Сергій Ребров або Олександр Петраков.

- Що скажете про варіант із запрошенням Сергія Реброва?

- Це авральні пошуки. УАФ ставить в незручне становище, як себе, так і тренерів. Якби з Ребровим були чітко обумовлені умови, його вибір на користь клубу не був би таким швидким. Тепер він на розтяжці. У Сергія Реброва хороший контракт з «Аль-Айном», і він має можливість попрацювати в нових умовах. А тут хочуть зіграти на патріотичних почуттях Реброва. Уявіть, якщо відбір до ЧС-2022 завершиться невдало. Сергія Реброва тоді розкритикують, він піде, і це стане ударом по його репутації. Так що якщо Ребров відмовиться, докоряти йому не варто.

Можна було вчасно провести переговори і з ще одним відповідним для збірної кандидатом - Віктором Скрипником. Перед цим сезоном, коли у нього була невизначеність в «Зорі», треба було контактувати, пропонувати Скрипнику кращі, ніж в «Зорі» умови і перспективу.

- Днями прозвучало також ім'я Олександра Петракова, якого пророкують в наставники збірної України в разі, якщо не вийде варіант з Ребровим...

- Чим симпатичний Петраков, так це вмінням працювати з дітьми і юнаками. У нього є свої принципи і погляди, які він завжди люто відстоює. Завдяки цьому він і домігся гучного успіху на юнацькому чемпіонаті світу. Але Петраков ніколи не працював з дорослими командами, з футболістами з топ-чемпіонатів. І те, що у нього виходить з юнаками, може не спрацювати з дорослими. А якщо у Петракова конфлікт з ким із гравців трапиться? Думаю, в такому випадку УАФ не завжди буде на боці тренера. Потенціал цієї збірної України високий, але якщо упустити 1-2 роки, то команда скотиться туди, де її прийняв Шевченко і став приводити в порядок.