Вадим Скічко: «Маркевич підсиджував Шевченка упродовж 5 років»

Футбол України 17 Серпня, 21:57 1243
Вадим Скічко: «Маркевич підсиджував Шевченка упродовж 5 років»
Коментатор міжнародного медіасервісу MEGOGO Вадим Скічко - про продовження політичної диктатури УАФ у збірній України.

– Що буде зі збірною України після Шевченка?

– Приблизно така ж ситуація, як із Мессі. Ні футболіст, ні тренер не можуть бути більшими за команду. Знайдеться наступний тренер. Зараз багато різноманітних чуток та домислів. Новий наставник провадитиме свій футбол. Великої трагедії не відбулося. Просто закінчився контракт – таке буває, це спорт. Не думаю, що нам слід чекати якогось великого падіння, чи навпаки – шаленого зростання. Все залишиться приблизно на такому ж рівні.

– Відомо, що до персони вже екс-наставника збірної України ти ставився скептично-саркастично. Аналогічним було ставлення до натуралізованих гравців цієї команди. Через це тобі багато «прилітало». Чи був момент, коли тебе по-справжньому зачепила критика?

– Чесно кажучи, мені абсолютно байдуже, якщо люди неадекватно до цього ставляться. Будь-яку свою думку можна обгрунтувати, що я й робив неодноразово. Якщо людина аргументовано здатна пояснити свою протилежну позицію, ставлюся з повагою. Але коли все це зводиться до особистих образ, погроз чи ще чогось, не можу ставитися до цього серйозно чи оцінювати адекватно. Не було моментів, які мене сильно зачепили.

– Хто з тренерів, на твою думку, повинен повести збірну України до світлого майбутнього?

– Відповім більш саркастично: вважаю, що збірну повинен очолити Мирон Маркевич, який би класно закрив, закільцював всю цю історію. Людина, яка сиділа і підсиджувала Шевченка упродовж 5 років, нічого не роблячи, надуваючи щоки і отримуючи чималі гроші, приходить і стає головним тренером. Мовляв, дивіться, як треба! Сидіть, нічого не робіть, катайтеся туристом і очолите збірну. На жаль, цього не трапиться.

– А якщо серйозно? Нам потрібен сучасний іноземний спеціаліст, чи, можливо, той же Петраков міг би впоратися?

– Петраков був би хорошим варіантом (розмова відбулася минулого тижня, – Футбол 24). Головне – не прізвище, а самостійність цієї персони. Тому що самостійність Андрія Миколайовича певними фактами дуже легко можна поставити під сумнів. Не важливо, ким буде новий тренер за паспортом. Важливо, щоб він дотримувався незалежності від УАФ. Ми розуміємо, що це зробити неможливо. Немає такого тренера, який прийде у збірну України і скаже: «Ні, я не викликатиму того чи іншого футболіста. Ні, мені не потрібні натуралізовані гравці і так далі». Тож очікую продовження «політичної диктатури» УАФ – назвімо це так.