Три думки після матчу «Динамо» – «Десна»

Динамо Київ 23 Серпня, 10:32 5778
В рамках центрального матчу 5-го туру УПЛ «Десна» зазнала нищівної поразки від «Динамо» (0:4).

Динамо показало чемпіонський футбол

Багато вболівальників впевнені, що саме так і повинен завершуватись матч між чемпіоном і середнячком-вискочкою, тож нічого фантастичного в розгромі немає. Це слушна думка, однак не хотілось би применшувати значення звитяги киян – вони розтрощили реально сильну команду. Інтенсивність пресингу чернігівців до зустрічі з Динамо була навіть вищою, за темпом єдиноборств вони йшли нога в ногу, по власних воротах сіверяни допускали менше ударів, а при ідентичній з «біло-синіми» кількості голів Десна витрачала менше пострілів та дотиків. І це при однакових за рівнем суперниках.

Олександр Рябоконь вибудував дуже хороший колектив, у якого ще й побільшало цікавих розіграшів внизу. Три моменти його підопічних у першому таймі стали яскравою демонстрацією можливостей команди, тож не варто робити з розгрому Десни рядову подію. Динамо здобуло круту перемогу.

Киянам після фіаско з Інгульцем дуже важливо було довести випадковість осічки. Насправді, вона не була випадковою – просто Динамо протягом перших трьох турів постійно дозволяло собі розслаблятись по ходу гри, а з Інгульцем вальяжність та лінощі досягнули термінальної стадії. Вочевидь, взнаки далася відсутність Мірчі Луческу на бровці, та і сам факт непереможності в УПЛ натягнув на футболістів корону.

Матч з Десною став іспитом на професіоналізм та здатність робити висновки. Перевірка пройшла успішно – динамівці не тільки знищили лідера чемпіонату, а й домінували до самого фінального свистка, намагаючись забити п'ятий гол навіть на 90+5-й хвилині.

Динамо сподобалось бажанням лізти вперед до останнього, але разом з тим футбол чемпіона не можна назвати безрозсудним. З Інгульцем, Зорею і Вересом «біло-сині» влізали у «рубку» на зустрічних курсах, розкриваючись при перевантаженні фінальної третини – з Десною ж ігрова дисципліна вийшла на перше місце.

Кияни легко розхитували оборону через велику кількість підготовчих передач у високому темпі, після чого атакували шпарини сміливими ривками на дриблінгу або короткими комбінаціями з входом у штрафний. Десна сипалась під такою швидкістю, немов картковий дім. Паніка у карному майданчику чернігівців стала звичним явищем ще з 10-ї хвилини, а на 35-й вона призвела до логічного пенальті. В другому ж таймі сіверяни банально не витримували компактність, за що карав навіть Бойко, вдало вкидаючи м'яч у розриви.

Динамо відверто розірвало Десну, завдавши 19 ударів, влучивши у площину 8 разів і створивши приблизно стільки ж явних гольових моментів. Критикувати колектив практично немає за що, хоча окремі футболісти провели не дуже виразну зустріч – зокрема, більшого очікували від Циганкова. Втім, саме Віктор почав другу гольову атаку.

Чемпіон довів, що у нього є не тільки характер, а й надзвичайна сила. Середнякам не до снаги з нею тягатись, і навіть Шахтарю буде важко. З таким футболом точно можна захищати титул.

Прекрасний дебют Антюха і невиразний Шкурін

Антюх вперше вийшов у основі киян в офіційних матчах, отримавши від тренерського штабу аж 77 хвилин. Дебют виявився більш ніж пристойним.

Денис діяв у кардинально іншій манері, ніж Жерсон Родрігес і Де Пена. Люксембуржець приймає багато неординарних рішень і часто йде в обіграші, але не допомагає в обороні й взагалі випадає зі структури, а уругваєць створює ширину, постійно подає та потужно стріляє з лівої. Антюх же старався діяти низом, відкриваючись під паси і обігруючись з партнерами, однак не намагаючись стріляти по воротах. За кроси та ширину відповідав Миколенко, лонгшотамии оперували Циганков і опорники, а новачок Динамо працював у комбінаціях.

Дуже сподобались відкривання Антюха, його бачення поля та спокій. Все це працювало на загострення гри: саме Денис асистував Циганкову при його ударі повз ліву стійку з лінії штрафного (вінгер розвернувся в оточенні кількох захисників і одразу знайшов Віктора), саме Денис відкрився під пас з виходом віч-на-віч у моменті з пенальті і саме він підтиснув Завійського перед третім голом. Крім того, в активі Антюха кілька непоганих за задумом закидань і вривань, які зірвалися через рикошети.

Екс-вінгер Колоса також старався допомагати обороні, однак особливого зиску від його дій позаду Динамо не отримало. Крім того, візуально у футболі Дениса не вистачало динаміки – він працював дуже спокійно й впевнено, але рідко прискорював гру. Втім, для дебютного матчу подібні проблеми можна вибачити. Антюх – молодець.

У матчі з Десною дебютував і Шкурін. На зборах орендований у ЦСКА форвард був гольовою машиною, але в перший млинець на офіційному рівні виявився гливким. Так, саме після його замикання Завійський провів автогол, але ж Ілля пробив дуже невдало – м'яч полетів паралельно воротам, хоча нападник був у кількох метрах від воріт. У Динамо такі моменти необхідно реалізовувати.

У Шкуріна був також момент з фактичним виходом віч-на-віч на 71-й хвилині, коли вдалося відкритись, отримати передачу на хід, переграти захисника й набрати непогану швидкість. Ілля вирішив стріляти ще на лінії півкола перед штрафним, але м'яч навіть не пролетів над поперечкою – він полетів одразу в космос. Форвард Динамо не повинен «мазати» в таких епізодах.

На жаль, білорус більше нічим і не запам'ятався. Це – проблема. В першу чергу, для самого Шкуріна, адже Динамо переживе появу чергового незабивного малопомітного нападника, продовживши використовувати Гармаша на вістрі. Іллю ж можуть просто не викупати з оренди, повернувши в Москву, хоча в його ситуації це небезпечно не тільки в плані кар'єри, а й в плані подальшого життя.

Втім, це лишень дебютні 45 хвилин. Якісь серйозні висновки робити зарано. Час покаже, що це за нападник.

Буяльський – герой зустрічі

Тут не може бути двох думок. В активі Буяльського два голи та пенальті, причому Віталій не тільки заробив «11-метровий» – він ще й й взяв участь у комбінації перед ним, поставивши корпус і зігравши в стіночку з Циганковим перед штрафним. Крім того, центрхав Динамо завдав непоганий дальній постріл та віддав три передачі під удар (лідер поєдинку за цим показником) – з пасів Буї пробивали Циганков, Миколенко та Шкурін. Так, той самий прорив Іллі до воріт стався саме після шикарного розрізного пасу 29-го номера киян.

До цього слід додати велику кількість переміщень, які у статистику не підуть, але які покращували позиційний наступ Динамо. При цьому Віталій і сам розігнав кілька непоганих атак. Словом, форма Буяльського не може не тішити. Він розірвав Десну, заслуживши право називатись MVP зустрічі.