Футбольне життя – цікава річ. Тут усе, як і у повсякденному житті, часом змінюється дуже швидко. Ще сьогодні ти можеш виходити на поле з одним зі своїх товаришів, і здобувати перемоги пліч-о-пліч, а невдовзі стаєш підопічним у того самого товариша, котрий встиг завершити активні виступи і змінити футболку, шорти і гетри на солідний костюм, що підкреслює вишуканість свого господаря у районі «бровки».
Пропонуємо, не претендуючи на повноту картини (конструктивно доповнити цей список усі бажаючі можуть за допомогою коментарів), виділити низку таких «солодких парочок»…
Стівен Джеррард – Філіппе Коутіньо
В останні місяці на слуху саме ця колаборація, котра стала можливою в «Астон Віллі» після того, як спочатку клуб у листопаді минулого року вмовив Стівена Джеррарда залишити свій успішний проект у шотландському «Рейнджерс» і переїхати до Бірмінгема, а вже у січні нинішнього року молодому коучу боси «виписали» на правах оренди з «Барселони» 29-річного Філіппе Коутіньо. Подейкують, що Джеррард дуже хотів бачити бразильця у своїй команді, мабуть, пам'ятаючи його блискучі виступи в «Ліверпулі».
Власне, у «Ліверпулі» Джеррард уперше й перетнувся з Коутіньо у якості діючого футболіста. Разом вони провели лише два сезони – з 2013 по 2015 роки, проте цього вистачило Стівену, щоб усвідомити, який талант має бразилець. Зараз у буквальному сенсі слова «воскрешати» цей талант гравець намагається в «Астон Віллі» у тісній кооперації з тренером.
Френк Лемпард – Вілліан та Сесар Аспілікуета
Френк Лемпард, який виступав за «Челсі» з 2001 по 2014 роки, встиг стати справжньою легендою цього клубу. Недивно, що коли 2017-го півзахисник вирішив повісити бутси на цвях, «сині» одразу запропонували йому співпрацю вже на тренерській ниві. Спочатку Френк очолив юнацьку команду «Челсі», через рік пішов попрацювати з «Дербі», де досяг успіху і влітку 2019-го заслужив запрошення стати біля керма першої команди «синіх».
Серед знакових фігур, з якими Лемпард виходив на поле у складі «Челсі», а потім став для них босом, безумовно, варто виділяти екс-вінгера «Шахтаря» Вілліана та іспанського фулбека Сесара Аспілікуету. Перший провів пліч-о-пліч з англійцем один сезон в АПЛ, другий – два. На жаль, в якості тренера Лемпарду не вдалося досягти серйозних висот у «Челсі», через що у січні минулого року його відправили у відставку. Нині в лондонській команді немає й Вілліана, якого «сині» поспішили позбутися ще під час перебування Лемпарда коучем. А ось 32-річний Аспілікуета все ще грає за «Челсі», будучи капітаном цієї команди.
Зінедін Зідан – Серхіо Рамос
Дві легенди сучасного «Реала» - Зінедін Зідан та Серхіо Рамос - вперше перетнулися у стані «бланкос» саме в якості гравців. Француз перебрався до Мадрида 2001 року, а іспанець опинився на «Сантьяго Бернабеу» влітку 2005-го, коли «бланкос» заплатили за нього «Севільї» чималі на той час 27 мільйонів євро. Сезон-2005/06 видався не найвдалішим для «Реала», а після нього Зідан вирішив завершити кар'єру футболіста, повернувшись у стан «бланкос» лише за кілька років.
Спочатку Зідан виконував обов'язки функціонера у «Реалі», потім тренував юнаків та був асистентом Карло Анчелотті, а у січні 2016-го очолив «бланкос» на повноцінній основі. Разом із Зіданом «Реал» досяг серйозних висот, особливо в Європі, коли виграв три розіграші Ліги чемпіонів поспіль. У цей момент Серхіо Рамос був чи не ключовою фігурою в команді і єдиним гравцем більш-менш порівнянним у ній за статусом з небожителем Кріштіану Роналду. Так тривало до літа минулого року, коли з Мадрида пішов спочатку Зідан, а потім і Рамос. Втім, чутки наполегливо сватають Зінедіна в коучі «Парі Сен-Жермен», контракт із яким у Серхіо розрахований до літа 2023 року, так що вони ще можуть попрацювати разом як тренер і підопічний.
Це славетне тріо перетиналося на футбольному полі у «Ювентусі». Тоді Конте грав у середній лінії, Буффон захищав ворота, а Дель П'єро був одним з найгрізніших представників атаки тодішньої Серії А. Сезон-2003/04 став останнім в ігровій кар'єрі для Конте, а через рік на туринський клуб чекало ледве не найсерйозніше випробування в його історії – пониження у класі до Серії Б за корупційні дії, після якого аж ніяк не всі гравці залишилися вірними «Старій синьйорі». Щоправда, Дель П'єро та Буффона це не стосується – вони допомогли «Юве» за рік повернутися до Серії А й поступово знову зійти на трон, ставши найсильнішою командою Італії.
Антоніо Конте у 2005-му почав працювати асистентом головного тренера «Сієни», а незабаром піднявся на неймовірно високий рівень, заслуживши пропозицію очолити «Ювентус» у 2011-му. Власне тоді його шляхи з Буффоном та Дель П'єро в Турині знову перетнулися, але вже в іншому статусі. Дель П'єро відіграв за «Юве» ще рік, після чого, поблукавши Австралією та Індією, завершив кар'єру футболіста. Буффон грав за «Стару синьйору» до 2018-го, коли вже й Конте не було в команді. Потім Джанлуїджі ненадовго з'їздив пограти у Францію за «Парі Сен-Жермен», після чого знову два сезони віддав «Ювентусу», і лише влітку минулого року відбув догравати в «Парму», котра нині копирсається в Серії Б.
Уле Гуннар Сульшер – Кріштіану Роналду
Норвежець Сульшер був одним із особливих гравців у «Манчестер Юнайтед» часів менеджерства Алекса Фергюсона. Уле-Гуннар був таким собі «джокером» у ведатного шотландця, який за допомогою Сульшера частенько завдавав суперникам величезні проблеми наприкінці матчів. Найбільш пам'ятним епізодом, коли Уле-Гуннар продемонстрував свою значущість для колективу, є, звичайно ж, фінал Ліги чемпіонів-1998/99, який, напевно, досі сниться у кошмарах футболістам того складу «Баварії».
Як гравець МЮ Сульшер провів на «Олд Траффорд» одинадцять років – з 1996-го до 2007-го. 2003-го до Манчестера із лісабонського «Спортінга» прибув неймовірно перспективний португалець Кріштіану Роналду, котрий досить швидко став місцевим улюбленцем, змусивши фанатів забути про колишнього ідола трибун Девіда Бекхема. Об'єднатися разом, причому знову-таки у «Манчестер Юнайтед», Сульшер та Роналду змогли вже минулого року, коли норвезькому коучу боси клубу підписали на допомогу португальську зірку «Ювентуса». На жаль для Кріштіану, але при ньому Сульшер пробув наставником МЮ дуже недовго – у листопаді 2021-го Уле-Гуннара звільнили, і нині Роналду намагається довести, що він все ще багато на що здатен вже під керівництвом німецького фахівця Ральфа Рангніка, котрому невдовзі, втім, також доведеться залишити «Олд Траффорд» і податись до збірної Австрії.
Хосеп Гвардіола – Хаві та Карлес Пуйоль
Вихованці академії «Барселони» Хосеп Гвардіола, Хаві та Карлес Пуйоль увійшли до історії клубу, будучи його сучасними символами. На футбольному полі як гравці вони встигли провести кілька сезонів, оскільки Гвардіола був на «Камп Ноу» до 2001-го, після чого відбув у «Брешіа», Хаві з'явився в першій команді «блаугранас» у 1998-му, а Пуйоль – через рік після цього, у 1999-му. Ще одній легенді сучасної «Барселони» Андресу Іньєсті не судилося зіграти з Гвардіолою, оскільки гравцем першої команди він став у 2002 році, вже після від'їзду Хосепа до Італії.
У 2006-му Гвардіола закінчив грати у футбол, а через рік став коучем дубля «Барселони», причому проявив себе дуже гідно і у 2009-му заслужив на пропозицію очолити першу команду. Чудовий період, який розпочався в «Барселоні» після цього, і який безпосередньо пов'язаний з Гвардіолою як тренером, а також Хаві та Пуйолем як футболістами, назавжди золотими літерами виявився вписаний в історію каталонського клубу, і легенди про нього будуть передаватися з покоління в покоління.
Хаві - Марк-Андре тер Штеген, Серхіо Бускетс, Жерар Піке, Жорді Альба, Дані Алвес
Сам Хаві півроку тому отримав призначення на посаду наставника першої команди «Барселони». Подейкують, що нинішні боси каталонського клубу давно хотіли бачити улюбленця фанатів на чолі команди, але зісватати його додому на «Камп Ноу» змогли лише в листопаді минулого року після звільнення нідерландця Рональда Кумана.
З огляду на те, що з моменту від'їзду Хаві з «Барселони» минуло вже 6,5 років, можна було б очікувати серйозних змін, але коуч зустрів у команді безліч чудово знайомих йому імен. Зокрема, нині фахівець пробує спільно із Марком-Андре тер Штегеном, Серхіо Бускетсом, Жераром Піке, Жорді Альбою та Дані Алвесом, котрий нещодавно повернувся до клубу, вибудувати нову робочу модель успішної «Барселони», де на перші ролі поступово має виходити перспективна клубна молодь. А ключовим обов'язком «старичків», які добре відомі Хаві, і має стати допомога у підготовці «найближчих резервів»…
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!