Світовий футбол 6 Травня, 16:08 799
П'єрлуїджі Колліна, FIFA та IFAB працюють над революційними змінами правил в футболі | 19-27
Колишній англійський арбітр Марк Клаттенбург розповів про можливі зміни у правилах футболу.

За словами екс-рефері, ФІФА зараз вивчає низку нових ідей.

Були тренери, які лаяли мене, бо я додав до матчу лише дві хвилини, а не три. Футболісти та вболівальники лаяли мене. Начебто ті додаткові 60 секунд, які вони втратили, були причиною того, що вони не отримали бажаного результату.

Ми, судді, знаємо, що доданий час є спірним питанням. Команда-переможець хоче менше доданого часу, а команда, що програла, — більше. Враховуючи, як гравці «Реала» вичавлювали кожну секунду в другій половині додаткового часу в Лізі чемпіонів у середу ввечері, «Манчестер Сіті» був не в захваті від того, що було додано лише три хвилини. Ще менше вони були вражені коли свисток пролунав за 10 секунд до закінчення цього часу.

Я думаю, що всьому цьому є рішення, і це 60-хвилинні матчі із зупинкою часу — ідея, над якою зараз працюють П'єрлуїджі Колліна, FIFA та IFAB. Це працює у баскетболі та може спрацювати і у футболі. Час зупиняється, наприклад, коли м'яч виходить із гри, або травма викликала затримку часу, або суддя показує жовту картку та розмовляє з кимось. Таким чином, кожен матч триватиме довго, і ми позбудемося цих суперечностей.

В Англійській Прем'єр-Лізі цього сезону середній час знаходження м'яча у грі становив 55 хвилин і 3 секунди. Найкоротшим був матч «Вест Хема» проти «Брентфорда» - 41 хвилина і 33 секунди, а найдовшим - «Манчестер Сіті» проти «Бернлі» - 65 хвилин і 42 секунди. Це велика різниця, але 60-хвилинні матчі із зупинкою часу гарантували б уболівальникам, що вони точно дивитимуться футбол 60 хвилин.