Блогер: «Аби хоч краплинку величі Буяльського змогла використати збірна України у найближчих матчах»

Збірна України 6 Травня, 21:59 433
Блогер: «Аби хоч краплинку величі Буяльського змогла використати збірна України у найближчих матчах»
Блогер Михайло Смоловий проаналізував гру Віталія Буяльського в крайніх матчах.

Віталій Буяльський - головний футболіст Динамо

Навіть в моєму найближчому оточенні цей гравець не отримує визнання, якого дійсно заслуговує. Ми живемо у часи, коли social media можуть створити зірку з нічого (найяскравіший приклад з Коваленко). Сьогодні динамівці, що не зробили й сотої частини зробленого для Динамо Буяльським, отримують набагато більше уваги.

Частково винен і сам Віталій - він не надто публічна особа. Про нього інколи дізнаємося з соцмереж дружини. Перед камерами він з’являється зрідка, тож зазвичай за нього говорять його футбольні справи. І тут проблема, бо суспільство (відповідно і журналістів) більше цікавить життя гравців не на полі, а поза його межами. Тож далі про велич та значення для Динамо його головного гравця!

Буяльський зіграв у 5 з 6 благодійних поєдинків. За сумою хвилин (377) поступається лише Попову (385) та Шапаренку (423). Звідси інший недолік. Наприклад, Шапаренко цього сезону виконує по 107.39/90 дій (приймаючи 53.61/90 передач).

Буяльський за 90 хвилин виконує в половину меншу кількість - 55.09 (отримуючи лише 23.42/90 передачі від партнерів).

Проте це зовсім не заважає йому бути лідером команди у майже всіх атакувальних та креативних пасових метриках. Саме вміння з мінімуму витискати максимум у складних ситуаціях і свідчить про високий інтелект. Він ототожнює власне прізвище з успіхами клубу останніх сезонів. Це Динамо може часу від часу якось перебитись без Шапаренка (не без проблем). Це Динамо може якось перетерпіти гру-дві без Циганкова (не без проблем). Але без Буяльского ця нинішня команда існувати просто не може.

Шапаренко та Сидорчук здатні плести комбінаційні ланцюжки хоч усю гру, поки є сили. Але, як показує досвід, без Буяльського втрачається єдиний по-справжньому дієвий інструмент зламу чужих штрафних майданчиків. Єдина гра Динамо без голів і моментів пройшла без нього (Клуж). На пальцях:

⁃ Буяльський лідер команди у цьому благодійному турі за кількістю точних передач до штрафного (12), вражає точність (85.71%), тобто лише 2 з 14 невдалі

⁃ Буяльський лідер команди з 9 передачами під удар (8 з них ключові, тобто не потребували додаткової обробки) на 1.14 хА

⁃ Буяльський здійснив найбільшу кількість дотиків до м‘яча у периметрі штрафного (26), тобто опинявся майже завжди у потрібному місці у потрібний час

⁃ Віталій завдав 8 ударів (більше лише в Шапаренка - 9) на 1.82 xG (височенна якість середнього - 0.228 xG/Sh), при чому 7 з 8 у площину воріт (87.5%)

Сюди додайте 3 голи, 3 ассисти, 1 передгольову та 1 передпередгольову. Тобто більше половини з 14 голів Динамо були забиті при його прямій участі.

І вишенька на торті: Буяльський утримує перше місце з повернення м’яча у чужій третині (9). Навіть не на чужій половині, а лише в Т Р Е Т И Н І поля біля воріт опонента.

Аби хоч краплинку цієї величі змогла б використати збірна у 5 (як усі сподіваються) найближчих офіційних поєдинках...