Екс-воротар збірної України заінтригував: «Незначна перевага буде на боці шотландців»

Збірна України 10 Травня, 12:32 509
Екс-воротар збірної України заінтригував: «Незначна перевага буде на боці шотландців»
Перспективи «синьо-жовтих» у кваліфікації на ЧС-2022 оцінив екс-воротар збірної України Юрій Вірт.

– Юрію Миколайовичу, шанси у протистоянні України та Шотландії відразу після жеребкування і зараз відрізняються?

– Слід визнати, що незначна перевага в ігровій практиці буде на боці британців. Все ж таки не забуватимемо, що більшість підопічних головного тренера Олександра Петракова задіяні в чемпіонаті УПЛ, а через агресію росії друга частина сезону у нас ще не починалася. Залишається сподіватися, що під час травневого збору у Словенії нашим хлопцям вдасться підтягнутися у багатьох компонентах.

– У якій спортивній формі, на Ваш погляд, знаходяться збірки Динамо та Шахтаря, якщо судити з їхніх благодійних матчів?

– Насамперед, необхідно віддати належне тим організаціям, які подбали, щоб під час воєнного стану футболістам Динамо та Шахтаря дозволили виїхати за кордон та взяти участь у цьому турне. По-перше, були зароблені серйозні кошти, які передадуть для потреб ЗСУ, а по-друге, наші команди отримали можливість хоч таким чином надолужити упущене у підготовці. Повірте, тут результати не мали першорядного значення. Головне, що з'явилася можливість проводити повноцінний тренувальний процес, до того ж, і спаринг-партнери мали гарний рівень. Ось чому, я впевнений, що динамівці та «гірники» прибули до розпорядження Олександра Петракова в робочому стані.

– Ваше враження від останніх виступів кандидатів у національну збірну, які виступають у закордонних чемпіонатах?

– Насамперед важливо, що всі вони здорові. А те, що одні частіше виходять у стартовому складі, а інші чекають свого часу на лаві запасних, не має великого значення. Бо коли всі зберуться у другій половині травня у збірній, то завдяки надзвичайній мотивованості зможуть за нетривалий період спільної підготовки підійти до протистояння з Шотландією у всеозброєнні. Тим більше що Петраков – сильний психолог.

– Травневі спаринги, чотири чи п'ять офіційних поєдинків у першій половині червня… Чи вистачить фізичної готовності підопічним Олександра Петракова?

– Тут не має виникнути проблем. Думаю, що у перших спарингах Олександр Петраков дасть можливість зіграти всім викликаним на збір футболістам. А вже потім награватиме стартовий склад на поєдинок із шотландцями. Вірю, що для українців все складеться у Глазго вдало і тоді на черзі буде вирішальна битва за путівку до Катару – з Уельсом. І лише після цього можна буде подумати про завдання у Лізі націй…

Василь МИХАЙЛОВ