Як справи у гравців «Динамо», які покинули клуб після початку війни в України

Динамо Київ 14 Травня, 18:49 11221
Як справи у гравців «Динамо», які покинули клуб після початку війни в України | 19-27
До вашої уваги футболісти київського «Динамо», які покинули клуб після початку повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну.

Найпершим покинув київське «Динамо» білоруський нападник Ілля Шкурін. Довго ходили чутки щодо його переїзду до чемпіонату Польщі, через недостатню кількість ігрового часу в Україні. І ось, 25 лютого Шкурін покидає «Динамо», а вже 26 числа його представили гравцем польского «Ракува».

Сам Шкурін відомий своєю активною громадянською позицією. Після серпневого повстання білоруського народу проти фальсифікації президентських виборів, Ілля відмовився грати за збірну Білорусі, поки діє режим Олександра Лукашенко.

Шкурін висловився достатньо однозначно і щодо збройної агресії РФ у відношенні до України:

За цей час у складі «Ракува» Ілля зіграв всього у двох матчах. Дебют припав на матч проти «Легії» за яку грає Беньямін Вербич, ще один герой цього матеріалу. Зустріч «Ракува» та «Легії» завершилася нічиєю 1-1, сам Шкурін провів на полі 9 хвилин. Результативними діями не відлічився.

Друга та остання на даний момент гра білоруса за «Ракув» (2 квітня) завершилася перемогою його команди. Сам Шкурін провів у тому матчі з познанською «Вартою» 54 хвилини, знову без голів та асистів.

Слідом за Шкуріним до Польщі відправився Беньямін Вербич. Словенський вінгер перейшов на правах оренди до «Легії». Клуб звісно відомий у всій Європі, але саме зараз переживає дуже тяжкі часи. У чемпіонаті Польщі клуб Вербича йде на 10 сходинці, а у Лізі Європи зайняли 4 місце у квартеті із «Лестером», «Наполі» та «Спартаком».

У чемпіонаті Вербич встиг прийняти участь у 7 матчах, сумарно 240 хвилин. Результативних дій на рахунку словенця поки не має. Також у активі Беньяміна 24 хвилини у кубковому програному матчі з «Ракувом» (0-1).

«У мене дівчина – українка, син – наполовину українець. Я чотири дуже гарні роки прожив у Києві, дуже сумую за цим містом і сподіваюся, що колись можна буде повернутися.

Ми точно повернемось. Не знаю, чи гратимемо там у футбол, бо люди не знають, чи буде там футбол. Мені потрібно продовжувати кар'єру, але все одно я повернуся до Києва, це точно. Динамо – мій другий рідний клуб. Звичайно, я - словенець, пишаюся цим, моя країна - Словенія, але Україна дала мені багато, Динамо дало. Дуже добрі, гарні чотири роки, син народився в Україні, цього ніколи не забуду. Допомагаю і далі допомагатиму Україні, як і вона мені.

Українці дуже єдиний народ, це зараз ще раз показали. Дуже пишайтеся, що ви з України, мені це дуже подобається. Любіть свою країну, любіть Київ», - сказав Вербич.

Через війну до рідного клубу повернувся Томаш Кенджора. 17 березня «Лех» представив польского захисника у якості гравця своєї команди. У команди Кенджори справи у чемпіонаті йдуть добре, вони очілюють турнірну таблицю, але відстань між «Лехом» та «Ракувом» становить 2 бали.

Томаш встиг прийняти участь у 6 поєдинках команди у чемпіонаті (244 хвилин) та зіграти кубковий півфінальний матч із «Олімпією». Результативними діями поки не відмітився, але вже зовсім скоро може стати чемпіоном Польщі, доречі, вдруге у своїй кар’єрі.

Польські ЗМІ писали про інтерес до персони Кенджори збоку «Болоньї» та «Спеції», але сам гравець, схоже, налаштований на повернення до київського «Динамо».

«Шановні українські вболівальники! Я тимчасово буду грати за польський «Лех», але мої думки та серце завжди з Україною і моєю командою «Динамо». Сподіваюся, що війна закінчиться як можна скоріше і ми знову будемо радіти українському футболу! Тримайтеся, перемога буде за нами», - написав Кенджора.

До рідної команди зумів повернутися і літній новачок киян – Вітіньйо. 1 квітня «Атлетіко Параненсе» оголосив про те, що оформив аренду бразильського вінгера. У матчі Кубка Лібертадорес зі «Стронгест» Ла-Пас Вітіньйо заробив пенальті для свого клубу. Той гол з одинадцятиметрової позначки виявився єдиним у кубковому матчі.

Загалом на рахунку Вітіньйо 8 матчів у всіх турнірах, сумарно 463 хвилини.

Пішов з кінцями із динамівського клубу Карлос Де Пена. Угода між киянами та уругвайським півзахисником діяла до кінця 2022 року, але швидше за все керівництво «Інтернасьйоналя» та «Динамо» домовилися між собою.

У новому клубі Де Пена грає з екс-гравцями «Шахтаря» Тайсоном, Аланом Патріком та Вітао. Що стосується Вітао, то саме з передачі Карлоса, бразильский захисник забив свій перший гол у кар’єрі.

Ще одну гольову передачу Де Пена віддав у матчі проти «Флуміненсе». Матч так і завершився з рахунком 1-0.

Загалом Карлос вже встиг зіграти у 8 поєдинках (з яких 3 у Кубку Судамерікана) в футболці «Інтернасьйоналя», сумарно 623 хвилини.

Колишній українець, а нині грузин Гіо Цітаїшвілі змінив оренду у «Чорноморці» на оренду в краківській «Віслі». Роман Григорчук дуже розраховув на вихованця «Динамо», але війна зірвала всі плани, і звісно це стосується не тільки футболу. Справи «Вісли» у чемпіонаті Польщі насправді кепські. Колектив йде у зоні вильоту на 16-му місці. Шанси зберегти прописку ще є, але для цього потрібно набирати по максимуму балів у наступних двох матчах, що залишилися. Вже завтра, 15 травня, у «Вісли» матч з середняком «Радом'яком». Можливо, саме в цій зустрічі й вирішиться доля клубу у еліті польского футболу.

Що стосується Гіо, то розпочав він непогано.Вже у першому матчі віддав гольову передачу, тоді «Вісла» перемогла «Гурнік» 4-1.

Через матч Цітаїшвілі знову асистує, але клуб із Кракова поступається «Віслі» із Плоцьку з рахунком 3-4.

У останніх матчах із «Ягелонією» та «Краковією» Гіо відіграв по 90 хвилин, тому є всі шанси побачити його у старті і у завтрашньому поєдинку.

«Звичайно, війна вплинула на весь спорт, і на футбол також, але я впевнений, коли ми виграємо війну, міста та поля відновляться та все відбудується», – розповів Цитаішвілі