Футбол України 14 Травня, 22:28 768
Коваленко допоміг «Спеції» здолати «Удінезе» – українець заробив пенальті, а «б'янконері» зберегли прописку в Серії А  | 19-27
У суботу у 37-му турі Серії А відбулось декілька матчів.

Чемпіонат Італії 2021/22, 37-й тур

Емполі – Салернітана – 1:1

Голи: Кутроне, 31 – Бонаццолі, 76

Нереалізований пенальті: Перотті, 84 (Салернітана)

Верона – Торіно – 0:1

Гол: Брекало, 19

Удінезе – Спеція – 1:3

Голи: Моліна, 26 – Верде, 35, Гаясі, 45+3, Маджоре, 47

Нереалізований пенальті: Манай, 90+1 (Спеція)

Рома – Венеція – початок о 21:45

Програму дня в Італії відкривала зустріч на стадіоні Карло Кастеллано, де Емполі приймав Салернітану. Гостям було надзвичайно важливо перемогти, адже їхній відрив від зони вильоту становив всього одне очко. З такою мотивацією підопічні Давіде Ніколи продемонстрували доволі потужний футбол у першому таймі, завдавши втричі більше ударів, але конвертувати бодай один у гол не вдалося – а на 31-й хвилині вони ще й пропустили внаслідок розрізного пасу на Кутроне та його пострілу в ближній кут. 0:1!

По перерві Емполі міг і подвоїти свою перевагу, однак Кутроне на 56-й хвилині влучив у стійку. Взагалі, до середини другого тайму господарі виглядали досить гостро, але Салернітана також не збавляла обертів. У такому футболі справжнім героєм став Вікаріо – голкіпер Емполі парирував декілька потужних ударів впритул. Особливо яскравим став подвійний сейв на 75-й хвилині, коли Вікаріо відбив постріл Джуріча з метру й одразу ж парирував ногами добивання від Бонаццолі. Щоправда, одразу після цього він допустив помилку, випустивши м'яч після подачі з кутового й дозволивши Бонаццолі зрівняти рахунок ударом в падінні через себе. На 84-й же хвилині Салернітана могла й перемогу вирвати, заробивши пенальті, однак Вікаріо виправився за свою помилку – він кинувся у лівий нижній від себе кут і витягнув удар Перотті з «позначки». Шоковані салернці після цього нічого не створили. У підсумку, фінальний свисток зафіксував нічию. Вона є фатальною для Венеції, адже їй вже не вдасться вийти на рятівну 17 позицію – там тримається Салернатана, яка має відрив у 6 очок при двох перемогах в особистих зустрічах.

У матчі, який не мав жодного турнірного значення, Верона приймала Торіно. Обидві команди вирішили завдання на сезон і вже не зможуть претендувати на єврокубки, тож могли собі дозволити зіграти без особливо напруження. Гості вийшли вперед в середині першого тайму – Брекало, завдяки рикошету від поперечини, запалив своє прізвище на табло. Наприкінці матчу Пеллегрі міг подвоїти перевагу Торіно, але завдяки реакції кіпера м'яч влучив у стійку і рахунок залишився мінімальним.

Спеція перед матчем з Удінезе все ще ризикувала опуститися в Серію Б, тож обов'язково мала набирати три очки. Господарі першими вийшли вперед, однак пішли на перерву поступаючись 1:2. Одразу після відпочинку «б'янконері» пропустили втретє. Спеція віддала контроль м'яча супернику і зосередилась на обороні.

Український півзахисник Віктор Коваленко розпочав поєдинок на лаві запасних і вийшов на поле лише наприкінці матчу, замінивши на 84-й хвилині Гаясі. Вже у доданий час Спеція могла влаштувати супернику розгром – українець заробив пенальті – однак Манай з позначки пробив вище воріт. Натомість Удінезе завдяки Несторовскі спромігся скоротити, але на більше не вистачило часу. Перемога дозволила Коваленку і Ко святкувати головне завдання сезону – збереження прописки в Серії А.