Динамо Київ 14 Травня, 23:01 754
Блогер: «Слід зауважити про дещо нетипові джерела загрози «Динамо» воротам «Флори» | 19-27
Блогер Михайло Смоловий у своєму Телеграм-каналі розбирає гру «Динамо» у спарингу проти «Флори».

Динамо 3:0 Флора

xG графік

Якщо попередні поєдинки особливо прискіпливо не розбирав, через банальну відсутність сенсу, то цей матч потребує трохи більшої уваги - інший склад, де немає жодного з/б гравця основи. Гра може бути схожою на рандомний матч Динамо майбутнього сезону УПЛ 2022/2023. Хто його знає: приблизно так виглядатиме Динамо та такого рівня протидією отримає від клубів середини (або другої половини таблиці) УПЛ...

За ударами перевага беззаперечна 19:3. Ймовірність перемоги Динамо за таких умов склала 96%, нічиєї - 4%.

Значну частину усього xG у грі займає гол Ваната (0.86). На другому місці гол Бурди (0.34). Можна відзначити ще моменти Антюха на 27’ (0.25) та Боля на 47‘ (0.31). Сумарно чотири найкращі моменти киян складають 67% від створеного. Тобто на решту 15 ударів маємо 0.85 xG, що становить лише 0.057 xG середнього.

Слід зауважити про дещо нетипові джерела загрози:

⁃ 3 удари Динамо сталися внаслідок контратак

⁃ 6 ударів після розіграшу 9 кутових

⁃ це дорівнює 9 ударам, що трапилися після позиційних розіграшів

Перший гол Волошина - копія його типового голу на молодіжному рівні. Наприклад, за U19 в сезоні 2018/2019 він забив 5 з 14 голів дальніми ударами. А останньому сезоні дублю (2020/2021) відзначився 5 дальніми пострілами (з його 15 голів). Він став можливим, через якісний тиск після вкидання ауту.

Взагалі варто відзначити, що стартові 30 хвилин кияни чинили відчутний тиск (6.43 PPDA). Якщо нормальною мовою:

⁃ в середньому в усіх товариських зустрічах сезону (починаючи від 1.07.21 з Базеля, 4:4) за стартові 30 хвилин кияни повертали м’яч лише по 22.84 рази (при середньому володінні 58.3%)

⁃ з Флорою маємо 44 (!) повернення за умови, що значно менше часу перебували у фазі оборони (68.83% володіння)

У перші півгодини матчу кияни виграли 16 з 18 дуелей в захисті один в один (88.89%).

Складно говорити про повну домінацію, бо якість великої кількості моментів залишає бажати кращого (чим дещо нагадували Зорю у перший рік роботи Скрипника):

⁃ 10 з 19 ударів виконано з-за меж штрафного майданчика

⁃ середня дистанція і не надто значна (18.95 метрів), через ті 4 найкращі моменти, без них ситуація не надто радісна

Але ці епізоди ставали результатом високої інтенсивності у грі без м’яча: захищаючись на 9% ігрового часу менше, ніж зазвичай у спарингах цього сезону, кияни здійснили на 24 повернення м’яча більше!

Ну, і цікавий факт наприкінці.

16 - саме стільки передач отримав Ванат у матчі з Флорою, що лише на 1 пас менше його максимуму в ролі ЦФ в кар’єрі (Інгулець U21 24/04/21 та Чорноморець U19 12/04/19 - по 17).

Це повертаючись до іншої розмови в студії про різницю в інтенсивості ігрового процесу у молоді та дорослих. Всього по кар’єрі Владислав отримував лише 8.98 передач за 90 хвилин. Тож деякий час просто необхідний, щоб призвичаїтися до більш інтенсивного залучення в гру.