Світовий футбол 15 Травня, 23:07 2329
Лунін став героєм «Реала» у матчі Прімери: відбитий пенальті, звання найкращого і не лише | 19-27
«Реал» розписав нічию на виїзді з «Кадісом» (1:1) у передостанньому турі Ла Ліги.

Тайм українця з ложкою дьогтю і проблемами Реала

Карло Анчелотті вчетверте за сезон довірив місце у воротах Луніну. До цього кіпер збірної України двічі виходив у Кубку Іспанії й раз у Прімері проти Атлетіко (0:1). Тібо Куртуа, до слова, навіть не був у заявці.

Реал у статусі фаворита розпочав гру і вже на старті забив. Родріго у фірмовому стилі пробрався флангом і прострілив на Маріано Діаса, якому залишалось лише підставити ногу. З цим дублер Бензема впевнено впорався. Перед голом мадридців варто відзначити сейв Луніна: Алькарас обійшов оборонців та сильно пробив з-за меж штрафного, але Андрій був на місці.

«Бланкос» володіли м'ячем і часто були на половині поля суперника, але надто гострих моментів створити не вдалось. Під кінець першого тайму прокинувся Кадіс і гостям було по-справжньому непереливки. Ідріссі пройшов захист і з середньої дистанції пробивав у дальній кут. Лунін ефектно перевів м'яч на кутовий.

Та вже за хвилину сфера влетіла у ворота українця. Мілітао намагався вибити м'яч після подачі, але скинув на Собріно. Той, прибравши Вальєхо, пробив. М'яч від спини полетів у поперечку, після чого по-зрадницьки перетнув лінію. Шансів врятувати 23-річний кіпер збірної України майже не мав.

Одразу після гола Кадіс мав ще два супермоменти, але оборона після провалів одразу ж реабілітовувалась. Реал тимчасово відвів загрозу від своїх воріт, але після втрати «шкіряного» отримав на свої ворота стрімку контратаку. Той самий Собріно виходив віч-на-віч з Луніним, але замість удару віддав найбільш невдалу передачу з усіх можливих. До перерви Кадіс наколотив аж 12 ударів (4 у площину), а Реал – лише 7 (2). Українцю суттєво додавала роботи оборона, яка моментами повністю розклеювалась.

Справжнє шоу Луніна

Старт другого тайму був безперечно за господарями, яких заповнені вщент трибуни гнали вперед. «Жовтий підводний човен» першу третину провів поблизу воріт Реала: використовував ширину, подавав та намагався прорватись у штрафний. Луніну лише поверхнево доводилось вступати у гру. До 60-ї хвилини.

Негредо перекидав Луніна, але Андрій у підкаті збив візаві. Головний арбітр вказав на позначку і сам Альваро підійшов до неї. Та український голкіпер ефектно виправився за фол і витягнув сферу з правого кута! Шість із 12 ударів з позначки у своїй кар'єрі Лунін відбив.

Після пенальті обидві команди активізувались і почали грати ледь не без центра поля, але голкіпери були на висоті. Найбільше тривожив Луніна Негредо, українець вигравав дуелі з ним. Андрій, зокрема, витягнув м'яч після проходу Альваро й пострілу з напівфлангу, а також парирував його удар головою. Допомогало інколи і везіння.

Реал згадав, що вміє атакувати, але випади були не надто гострими, як і розіграші штрафних. На останніх миттєвостях Карвахаль влетів у візаві й Кадіс вдруге претендував на пенальті, але арбітр дав фінальний свисток. 1:1!

Андрій – найкращий! Цілком заслужено

Лунін сповна виправдав довіру Карло Анчелотті й підтвердив свій без перебільшень хороший клас. Прикро, що перед ним найкращий воротар сучасності, конкуренцію у якого складно виграти. За підсумками матчу 23-річний українець отримав найвищі оцінки від статистичних порталів та був визнаний найкращим гравцем зустрічі за версією Ла Ліги.