Суркіс: «Під час воєнного стану чемпіонат проводити не можна»

Війна 18 Травня, 17:29 1659
Суркіс: «Під час воєнного стану чемпіонат проводити не можна»
Ігор Суркіс розповів свою думку про проведення чемпіонату в умовах воєнного часу. У тому числі торкнувся перспективи тимчасового переїзду за кордон.

«Зараз у нас воєнний стан. Ми з вами стоїмо тут, але ніхто не знає, що у голови кремля в голові. Він зараз запустить щось сюди - і все. Тому такі заходи безпеки на вулицях, ви самі бачите... Потрібно вжити правильне рішення, порадившись при цьому з Офісом Президента, але це маю робити не я, а керівництво Асоціації футболу. туди прилетіла певна кількість ракет. Проводити чемпіонат у Києві. Так, це можна зробити – є НСК «Олімпійський», стадіон «Динамо», «Оболонь-Арена», «Колос»… Але хто дасть гарантії, що туди нічого не прилетить під час матчу. Постраждають невинні - і люди на трибунах і футболісти, тому коли воєнний стан чемпіонат проводити в цій країні не можна, але взагалі не грати теж неправильно - ми повинні показати, що живі і граємо у футбол.

Країну-агресора виключили зі всіх змагань, у тому числі футбольних, і це абсолютно правильно. Адже спортсмени – це велика сила, яка може виходити на матчі та показувати свій протест. Нам казали, що ми брати, а тепер, отже, брати вбивають, ріжуть, ґвалтують наш народ.

Чемпіонат закордоном? Потрібно, перш за все, розуміти, в яку суму обійдеться проживання, скільки коштуватиме оренда стадіону, і з цього виходити. Звичайно, у мене в голові є середня ціна зборів, які продовжуються два тижні – літні, зимові. Напевно, потрібно просто помножити на відповідну кількість днів – це легко зробити. Але треба розуміти, чи здатні все це потягнути інші клуби. Мені здається, якщо ми хочемо провести менш витратний чемпіонат, потрібно грати в одній країні. Наприклад, та сама Туреччина, де багато полів та стадіонів.

Зрозумійте, у Польщі також грає чемпіонат, і якщо нам дадуть другорядні поля, якісь городи, це буде неправильно. Чи дасть нам, наприклад, «Легія» свій стадіон, якщо вони грають свій домашній матч у суботу, а ми маємо приймати суперника у п'ятницю чи неділю. Іноді ми грали на «Динамо» матчі, аби зберегти поле на НСК «Олімпійський» для єврокубків… Це важке питання, і треба вести переговори. Але клуби не можуть самі, без Асоціації та УПЛ владнати такі питання», - заявив Суркіс.