Сидорчук привіз пенальті, але Тейлор вибачив. Аналіз суддівства матчу «Динамо» - «Бенфіка»

Динамо Київ 15 Вересня, 10:59 15416
Сидорчук привіз пенальті, але Тейлор вибачив. Аналіз суддівства матчу «Динамо» - «Бенфіка»
«Динамо» зіграло свій перший матч групового етапу поточної Ліги чемпіонів, здобувши домашню нічию з «Бенфікою».

«Динамо» зіграло свій перший матч групового етапу поточної Ліги чемпіонів, здобувши домашню нічию з «Бенфікою». Одна з головних тем у контексті вчорашнього поєдинку – суддівство, адже на останніх секундах був скасований гол Микола Шапаренка. Втім, суддівський експерт Сергій Шебек переконаний, що в тій ситуації англійська бригада на чолі з Ентоні Тейлором ухвалила правильне підсумкове рішення. А ось у першому таймі був епізод, коли у ворота «Динамо» не призначили пенальті.

Сидорчук привіз пенальті, але Тейлор вибачив. Аналіз суддівства матчу Динамо - Бенфіка - изображение 1

- Попри те, що працювали англійці, суддівство можна назвати слабеньким. Залишилося двояке враження, більше зі знаком мінус, - взяв слово Сергій Олександрович. – Тейлор пропускав деякі моменти та допускав грубість. Та ще й припустився помилки, коли на 33-й хвилині проґавив гру рукою Сергія Сидорчука у власному штрафному майданчику.

Були всі підстави для призначення одинадцятиметрового
, - переконаний Шебек. – Сидорчук у боротьбі впав на поле і якби у цей момент м'яч влучив у руку, що перебувала на газоні, порушення правил не було б. Але капітан «Динамо», лежачи, підняв руку й відкинув нею м'яча. Це був рух не опорної руки до м'яча, а свідома спроба перешкодити супернику. Тому були всі підстави для призначення пенальті. Тейлор у швидкоплинному моменті не побачив порушення, але йому міг би підказати ВАР. У цьому епізоді «Динамо» пощастило, - сказав Сергій Олександрович.


Експертові не сподобалася ситуація з помилковою червоною карткою для Гармаша. Дійсно, це було перше попередження, тому підстав для вилучення не могло бути в принципі (Тейлор переплутав карточки). Але експерт каже, що спершу у тій ситуації фолив гравець «Бенфіки», штовхаючи Дениса. Потім Гармаш зірвався і грубо зіграв проти опонента. Але зреагуй на перший фол, свисни – і не було б жовтої для Гармаша і цього непорозуміння.

- Дивно також, - продовжує експерт, - що без покарання залишився Вербич за підсумком епізоду з травмою Рафи Сілви. Словенець зробив грубий підкат і шипами в'їхав суперникові в ногу, після чого гравця «Бенфіки» замінили. А Тейлор промовчав. А це порушення правил і жовта карточка.

Нарешті, кульмінаційний момент матчу – це скасований через офсайд гол Миколи Шапаренка як ще одне свідчення слабкого суддівства бригади. Адже асистент, - каже Сергій Шебек, - приблизно на метр відстав від епізоду й не бачив положення «поза грою», тому втрутилися технології. Тому були ці емоції радості, святкування, а потім і розчарування. Зафіксуй вчасно офсайд у Гармаша – і цей момент був би рядовим епізодом гри, - зауважив суддівський експерт.

Сидорчук привіз пенальті, але Тейлор вибачив. Аналіз суддівства матчу Динамо - Бенфіка - изображение 2

Додамо, що після першого туру «Динамо» з одним очком ділить другу/третю позицію групи з «Бенфікою».