Світовий футбол 19 Травня, 23:45 18787
«Евертон» офіційно зберіг прописку в АПЛ – Миколенко помилився на гол, але започаткував героїчний камбек  | 19-27
«Евертон» вистраждав перемогу над «Крістал Пелас» (3:2) в передостанньому матчі АПЛ.

Англійська Прем’єр-ліга, 33-й тур

Евертон – Крістал Пелас 3:2

Голи: Кін 54, Рішарлісон 75, Калверт-Льюїн 85 – Матета 21, Аю 36

Миколенко почав великий камбек

Миколенко адаптувався до англійського футболу та став стабільним гравцем основи Евертона. Черговий вихід у стартовому складі вже нікого не дивує. Десятий матч поспіль в АПЛ для Віталія. Українець вийшов, звичайно, в ролі лівого латераля. Він намагався одночасно відпрацьовувати в обороні та бути корисним в атаці.

На чужій половині Миколенку бракувало ефективності. Перспективну атаку завершив неточним ударом, зробив багато безадресних навісів (точність кросів – 18%). Наш захисник брав кількістю. З енної спроби гарно подав на голову Рішарлісону – бразилець не влучив у ворота.

У другому таймі Миколенко остаточно пристрілявся. Так закинув з власної половини, що вийшов передгольовий пас – Холгейт перевів на Кіна, а той вразив ворота. З цього епізоду розпочався великий камбек Евертона!

В обороні Віталію довелося персонально стримувати Айю. Благо, господарі більше атакували протилежним флангом зусиллями Заха та Шлуппа. За межами штрафного майданчика Миколенко навіть непогано справлявся (3 відбори, 1 перехоплення), коли ж Крістал Пелас заходив у штрафний – з'являлися проблеми.

Зокрема, на другому поверсі. Вже на перших хвилинах українець дозволив пробити Айю, а в середині тайму програв фатальну дуель Матета. Миколенко не втримав француза – той відгукнувся на подачу. Чому Віталію сказали тримати кремезного форварда на стандарті?! Загадка.

Евертон провалив перший тайм і створив диво в другому

Крістал Пелас давно вирішив свої завдання і дограє чемпіонат у своє задоволення. Евертону мало б бути легко проти середняка без мотивації, але на початку легко було середняку без мотивації. «Іриски» вийшли максимально аморфними і слабкими. Ніби це не їм загрожує виліт. У першому таймі володіння Крістал Пелас доходило до 75%. Першого сплеску довелося чекати до другого тайму.

Евертон розпочав жахливо. Команда Лемпарда створила один напівмомент з ударом Рішарлісона в поперечину, а у відповідь пропустила два голи. Перший зі стандарту, можна пробачити. Але другий... Коулман обрізав всю команду в центрі поля, а потім осоромився Пікфорд – Айю забивав у порожні ворота. Тільки Миколенко відчайдушно намагався його стримати.

По перерві Евертон несподівано ожив. Конструктиву в атаках було мало, однак мерсисайдці принаймні боролися за м'яч і намагалися щось створити. Відквитали один гол зі стандарту, який розпочав Миколенко. Продовжили тиск і забили ще раз – Рішарлісон скористався хаосом у штрафному Крістал Пелас. А під завісу зустріі Калверт-Льюїн забив переможний третій гол!

Вболівальники Евертона так зраділи, що рвонули на поле на 85-й хвилині. Мерсисайдців можна зрозуміти – ця перемога гарантує Евертону прописку в АПЛ на наступний сезон. Миколенко і Ко вже точно не вилетять в Чемпіоншип! За тур до фінішу вони мають 4 очки відриву від зони вильоту.