Андрій Воробей: «Приїзд Яремчука додав діям збірної солідності»

Збірна України 20 Травня, 18:45 402
Андрій Воробей: «Приїзд Яремчука додав діям збірної солідності»
Збірна України завершила, можна сказати, перший етап підготовки до поєдинку плей-офф відбору ЧС-2022 проти Шотландії, зігравши три контрольні поєдинки не в оптимальному складі, оскільки деякі виконавці ще задіяні у своїх клубах.

Своїми враженнями від спарингів та взагалі від стану головної команди країни загалом сайт zbirna.com поговорив із колишніми гравцями синьо-жовтих. Зокрема, на наші запитання відповів Андрій Воробей.

- Андрій, збірна України провела вже три товариські матчі. Що скажете?

— Треба відштовхуватися від того, що через війну збірна України згаяла час, багато футболістів нашої команди не грали в офіційних матчах, тому часу не підготовку насамперед до поєдинку проти Шотландії мало. Синьо-жовті, як мені здалося, ще не в оптимальному стані. Зігранності хлопцям не вистачає. Але знову ж таки всі розуміють, які причини на це вплинули.

Щодо товариських матчів, то добре, що збірна не програла. Сподіватимемося і віритимемо, що до 1 червня команда буде в найкращому стані наскільки це можливо. Така велика ротація в спарингах, як мені здається, пов'язана з тим, що Олександр Петраков хоче побачити, хто за цей короткий час зможе вийти на пік форми.

- Які проблеми команди на даний момент вам кинулися в очі?

— Як на мене, зараз вади є скрізь, окрім воротарської позиції. В лінії атакування не вистачає креативу, тонких передач, швидкості мислення. Діти повільно пересуваються по полю. В обороні не вистачає зіграності, футболісти не завжди витримують лінію, пасивно діють у відборі, наставник шукає оптимальної пари центральних захисників.

- Хто вам запам'ятався із позитивного боку?

— Є сплески індивідуальних дій футболістів. Той же Михайло Мудрик непогано виявив себе, але командної зіграності півзахиснику ще не вистачає. Добре себе показали Георгій Бущан та Дмитро Різник. Приїзд Романа Яремчука додав діям команди упевненості, солідності, якщо можна сказати. Видно, що нападник Бенфіки перебуває у оптимальній формі. Порадував Олександр Пихаленок, який відзначився двома забитими м'ячами. Це додасть приємного головного болю тренерському штабу при виборі стартового складу на матч із шотландцями.

- Який фактор буде вирішальним у протистоянні зі збірною Шотландії?

— Судячи з спарингів, що минули, поки нашій збірній не вистачає футбольної агресії, фізичних кондицій. У матчі із шотландцями необхідно зіграти через не можу. Потрібна колосальна самовіддача, інакше перемоги не бачити. Звичайно, має зіграти і фактор легіонерів, які прибудуть до розташування збірної останніми. Це стосується Віталія Миколенка, Олександра Зінченка, Руслана Малиновського та Андрія Ярмоленка. На цих хлопців велика надія.

Сергій ДЕМ'ЯНЧУК