Ахметов розглядає можливість продати свою суперяхту, яку будують в Німеччині

Війна 21 Травня, 18:14 239
Ахметов розглядає можливість продати свою суперяхту, яку будують в Німеччині
Президент «Шахтаря» Рінат Ахметов може продати свою суперяхту, яку зараз будують в Німеччині, повідомляє New York Times.

Німецька компанія Lürssen зараз будує для олігарха суперяхту Luminance, яка після завершення роботи стане однією з найбільших у світі. По тоннажу 475-футове судно може наблизитись до розмірів крейсера «Москви», який затонув у Чорному морі.

«Враховуючи нинішні обставини, ми розглядаємо можливість її продажу», – йдеться в заяві директора з міжнародних зв’язків компанії Ахметова System Capital Management Джока Мендоза-Вілсона.

Яхта Luminance приблизно на 4,5 метри довша за «Шахерезаду» – суперяхту, яка, за словами офіційних осіб США, пов’язана з президентом Росії Володимиром Путіним. «Шахерезаду» оцінюють в 700 млн доларів, її теж будувала компанія Lürssen.

Мендоза-Вілсон повідомив, що Ахметов підписав контракт на будівництво яхти у 2018 році. Але роботи тривали й після вторгнення РФ у лютому 2022-го, за словами людини, яка працювала в одній із численних компаній, які мають контракти на будівництво судна.

Людина, яка працює над проектом Luminance, сказала, що найкращий час для продажу може бути, коли корабель буде закінчено і готовий до доставки. Бо потенційний покупець може заволодіти новою яхтою без клопоту, пов’язаним з укладанням контрактів та роками очікування, поки судно будується.

Очікується, що суперяхту добудують у 2023 році.