Бійка під час матчу з «Олександрією»: ​Ультрас «Динамо» в черговий раз довели, що вболівають тільки за себе

Динамо Київ 19 Вересня, 13:37 2214
Бійка під час матчу з «Олександрією»: ​Ультрас «Динамо» в черговий раз довели, що вболівають тільки за себе
Певно, зрозумівши всю абсурдність виступів проти Мірчі Луческу, який поставив команді гру, приніс результати, має повну підтримку у команді, ультрас стихли.

Здавалося, що вболівальницьке життя повернулося в спокійне русло, але, як виявилося, лише здавалося. Під час матчу «Динамо» з «Олександрією», на НСК «Олімпійський» трапилася сутичка, в результаті якої від рук ультрас постраждали... вболівальники київського «Динамо».

Перше, про що потрібно говорити - за чим дивиться служба безпеки стадіону? Піротехнічні засоби були пронесені і використані. Сектор димів, ніхто не змусив загасити фаєри, яких не повинно бути на стадіоні. Нагадаємо, що такі речі забороняються.

4.4. Розпалювати факели або вогнища, використовувати піротехнічні вироби незалежно від їх типу та призначення, підпалювати будь-які предмети;

Тобто, якби служба безпеки спрацювала належним чином, не було б фаєрів, диму і, відповідно, конфлікту, який став кульмінацією цього «перфомансу».

Друге. Чому за фаєри робив зауваження рядовий вболівальник, а не хтось із служби безпеки? Звісно, вчинок цього чоловіка був відчайдушним. Певно, спочатку потрібно було звернутися до служби безпеки, як і рекомендується в правилах відвідування стадіону:

3.9. Негайно повідомляти осіб, які забезпечують безпеку, про виявлення підозрілих предметів, задимлення або пожежі;

Все ж, в його діях не було порушення правил, а в діях ультрас, котрі на слова відповіли кулаками і стусанами - явне порушення правил. Вони порушили і Закон України, і правила відвідування стадіону:

4.5. Забороняється використовувати грубі, нецензурні, образливі вирази, жести, пісні, політичні гасла, скандувати нецензурні та принижуючі лозунги, а також застосовувати погрози та залякування інших вболівальників, учасників матчу, осіб, які забезпечують безпеку;

4.9. Вставати на крісла, видератися на огорожу, парапети, несні конструкції Стадіону;

Більше того, за свідченням вболівальниці Ірини Федорченко, цього чоловіка запирскали з газового балончика, котрого теж не має бути на трибунах стадіону - він у списку заборонених предметів та речовин:

газові балончики нервово-паралітичної та сльозоточивої дії;

димові шашки, фаєри та іншу піротехніку;

вогненебезпечні, легкозаймисті, вибухонебезпечні, отруйні та їдкопахучі речовини;

Якщо зробити висновки із цієї ситуації, то можна відзначити наступне:

  • Вболівальники мають почувати себе безпечно на стадіоні і бути в безпеці, незалежно від того, на якому чи біля якого сектору вони перебувають. Життя і здоров'я громадянина України - найбільша цінність в нашій державі. Ніхто не має права завдавати шкоди іншій людині. Взаємоповага - це те, що відрізняє людей від тварин.
  • Що за вболівальники, що б'ють вболівальників свого ж клубу? Це провокація!? Тоді навіщо вестися на такі речі? Ультрас «Динамо» і так мають за собою токсичний шлейф скандалів і різного роду конфліктів. Очевидно, що не даремно.
  • Служба безпеки стадіону має сумлінно виконувати свої функції. Є список речей, яких на стадіоні не повинно бути - по-максимуму потрібно за цим пильнувати і, при першій прояві, присікати.
  • Що показали ультрас в цій ситуації? Запалити фаєри - це підтримка команди? Бити вболівальників команди, за яку вони вболівають - це теж підтримка команди? Плювати на правила перебування на стадіоні, на здоров'я людей поруч - це теж підтримка команди? Ультрас «Динамо», в черговий раз, довели, що вболівають тільки за себе - власну думку, власну присутність на стадіоні вони ставлять вище команди, що ми бачили раніше, а тепер - вище звичайних, рядових вболівальників.
  • Надіємось, що дана ситуація не буде «спущена на гальмах» і забута. Всі, хто порушив Закон України і правила перебування на стадіоні - будуть покарані, а не просто клуб знову заплатить штраф.
  • Представники «Динамо» зв'яжуться з вболівальниками, котрі постраждали, принесуть вибачення і допоможуть, при потребі.
  • Дуже прикро, коли ти маленький вболівальник, мало що розумієш в футболі, приходиш на рідний стадіон, а там твого тата б'ють вболівальники клубу, за який ти вболіваєш. Свої ж, здавалося, вболівальники. Вершина абсурду.
«У підсумку - побиті батьки і перелякані діти, які більше на матчі улюбленого клубу ні ногою», - відзначила вболівальниця.

Ось така підтримка - такі результати вболівання від ультрас. Надіємось, що з цієї ситуації буде зроблено правильні висновки.


Микола Тимощук