Світовий футбол 22 Травня, 20:06 102178
«Манчестер Сіті» став чемпіоном Англії, програючи 0:2 – Зінченко став одним із героїв камбеку  | 19-27
«Манчестер Сіті» та «Ліверпуль» у заочному протистоянні з'ясовували, хто стане чемпіоном Англії 2021/22.

Чемпіонат Англії, 38 тур

Манчестер Сіті – Астон Вілла – 3:2

Голи: Гюндоган, 76, 81, Родрі, 78 – Кеш, 37, Коутінью, 69

Ліверпуль – Вулверхемптон – 3:1

Голи: Мане, 24, Салах, 84, Робертсон, 89 – Нету, 3

Розклади перед останнім туром

Обидва претенденти на чемпіонську корону АПЛ проводили свої матчі вдома проти невмотивованих суперників, які не вирішували серйозних турнірних завдань. Перед останнім туром «містяни» випереджали мерсисайдців на 1 пункт.

Ман Сіті, щоб не залежати від матчу Ліверпуля, було достатньо обіграти Астон Віллу, а от команді Клоппа, окрім перемоги над «вулвз», треба було сподіватися на втрату очок «містянами». У випадку однакової кількості очок (поразка Сіті та нічия на Енфілді) перевагу отримувала команда Гвардіоли, яка мала кращу різницю голів, ніж у мерсисайдців.

У Ліверпулі на бірмінгемців покладали серйозні сподівання – точніше, на колишніх лідерів мерсисайдців в особах Стівена Джеррарда і Філіппе Коутінью. Екс-зірки Ліверпуля могли принести титул команді Юргена Клоппа, відібравши очки в Сіті на Етіхаді – в такому разі перемога Ліверпуля відкривала йому шлях до чемпіонства.

Зінченко залишився в запасі – Клопп теж здивував

Хосеп Гвардіола доволі несподівано вирішив залишити українця в резерві, хоча той відіграв повністю у 4-х з останніх 5-ти матчів чемпіонату, а у грі з Ньюкаслом записав до свого активу гольовий пас. На його позиції вийшов Жоау Канселу. Також у старті з'явився Фернандінью, для якого цей матч був останнім у складі Манчестер Сіті.

Певні сюрпризи були і від Клоппа – Юрген не випустив з перших хвилин ван Дейка і Салаха, залишивши обох на лаві. Очевидно, що тренер вирішив поберегти лідерів, які травмувалися у переможному фіналі Кубка Англії, на куди більш значущий матч – 28 травня Ліверпуль зіграє у фіналі Ліги чемпіонів проти Реала.

Ліверпуль дав фору з самого початку, пропустивши швидкий гол

Поки Сіті на Етіхаді почав поступово тиснути на ворота Вілли, Ліверпуль у паралельному матчі дуже швидко пропустив. Вже на 3-й хвилині грубо помилився Конате, втративши позицію, після чого Хіменес прострілив на Педру Нету, а той вразив порожній кут. Дуже швидко все пішло за сценарієм «містян».

Підопічні Гвардіоли не чекали подарунків від Вулверхемптона, а намагалися забити самі. Це ледь не зробив Жезус, у якого влучив Ольсен, вибиваючи м'яч. Пощастило бірмінгемцям. Так само, як пощастило Вулверхемптону приблизно у той же час на Енфілді – Діас не реалізував вихід віч-на-віч зі Жозе Са, програвши дуель португальському кіперу.

Ближче до середини першого тайму Ман Сіті заспокоїв гру. Натомість Ліверпуль активно йшов вперед, намагаючись відігратися, але в одній із контратак ледь не пропустив вдруге – Дендонкер після пасу Нету трохи не влучив у ближній кут. Відчувалася відсутність ван Дейка – дует Конате/Матіп зовсім не вражав надійністю.

Команда Клоппа досягла свого, Вілла шокує Сіті

Тиск Ліверпуля таки приніс результат на 24-й хвилині. Конате віддав вертикальний пас на Алькантару, той ефектно продовжив на Мане. Садьйо показав Діасу, як реалізовувати виходи на воротаря – 1:1 на Енфілді та початкові нулі в Манчестері.

Такий розвиток подій все ще влаштовував Гвардіолу і його команду. Сіті відверто не поспішав атакувати, але й підопічні Джеррарда зовсім не турбували Едерсона. До 37-й хвилини, коли перший же удар по воротах Ман Сіті став гольовим. Метті Кеш ударом головою завершив швидку хрестоматійну атаку «вілланів», замкнувши подачу Діня з лівого флангу.

Ці результати все ще робили Сіті чемпіоном, але вже на межі – лише різниця голів давала перевагу команді з Манчестера, яка провела дуже слабкий перший тайм, але завдяки Вулверхемптону все ще була лідером АПЛ. Розкішний сценарій для нейтральних фанатів і дуже нервовий для всіх причетних до Ліверпуля і Ман Сіті – доля титулу вирішувалася в останні 45 хвилин.

Зінченко вийшов рятувати ситуацію – вольове рішення Пепа

Гвардіола усвідомив свою помилку і випустив українця одразу по перерві замість Фернандінью, який провів слабкий тайм. Це були останні 45 хвилин бразильського ветерана у футболці Ман Сіті. Після появи Олександра Канселу перемістився на правий фланг оборони, Стоунз пішов у центр.

Вже на третій хвилині перебування на полі Зінченко пасом на Фодена розпочав гостру атаку «містян», яку неточним ударом завершив де Брюйне – найкращий гравець АПЛ сезону 2021/22. Знову класні дії від Олександра, який хитнув захисника прострілив на Мареза – той не зміг пробити. Хороший вихід українця у гру і зовсім інший старт від Сіті, ніж те, що було до перерви. Тим часом на Енфілді Мане вивів Ліверпуль вперед, але VAR зафіксував офсайд у сенегальця.

Ман Сіті ходив по лезу ножа. Захопившись атаками, господарі ледь не пропустили вдруге. Воткінс після вибивання Ольсена втік від Ляпорта, але не забив після виходу віч-на-віч!

Коутінью дарує Клоппу шанс, але Сіті робить диво – гольовий пас Зінченка

У перерві тренер Ліверпуля змушений був знімати Алькантару через проблеми зі здоров'ям. Неприємні новини за 5 днів до фіналу Ліги чемпіонів із Реалом. По ходу другого тайму Клопп кинув у бій і Салаха, але пробити Радді – другого кіпера «вулвз», який теж вийшов у перерві, не вдавалося.

Тим часом Філіппе Коутінью подвоїв перевагу Астон Вілли! Бразилець хитнув Діаша і пробив у ближній кут воріт Едерсона! 0:2 на Етіхаді – Ліверпулю потрібно було забивати «вовкам».

Але забив Ман Сіті. Гюндоган, який вийшов на заміну, головою замкнув подачу Стерлінга. Що було далі – увійде в історію. Команда Гвардіоли перевернула гру за якихось 5 хвилин. Спершу Зінченко з лівого флангу віддав на Родрі, який з-за меж штрафного вразив нижній кут. Четвертий асист українця в АПЛ 2021/22!

Минуло ще кілька миттєвостей, як Етіхад вже стрибав, співав, сміявся, плакав (С). Гюндоган оформив дубль, замкнувши простріл/удар де Брюйне на дальній стінці. Неймовірний чемпіонський характер Сіті, 3:2 і команда Гвардіоли вже не залежить від Ліверпуля!

На Енфілді Салах і Робертсон таки принесли перемогу Ліверпулю, але це вже не мало жодного значення. Останній тур АПЛ подарував фантастичну драму, яка завершилася на користь Манчестер Сіті. «Містяни» увосьме в історії стали чемпіонами Англії, з них вшосте – за останні 10 років.

Для Зінченка цей титул чемпіона АПЛ став 4-м у кар'єрі. Загалом у сезоні 2021/22 українець зіграв у чемпіонаті 15 поєдинків та віддав 4 асисти – найкращий показник результативності Зінченка в Англії.