18 гравців «Динамо» на контракті у компанії Шаблія ProStar, яка працює в росії - хто винний, що робити?

Динамо Київ 22 Травня, 22:42 3910
18 гравців «Динамо» на контракті у компанії Шаблія ProStar, яка працює в росії - хто винний, що робити?
Декому війна не заважає вести бізнес з агресором.

Вадим Шаблій у інтерв'ю ТаТоТаке зявив, що після вторгнення РФ робота його компанії на російському ринку неможлива.

Після всього, що сталося, робота нашої компанії на російському ринку неможлива. Наразі йде війна, не час думати про бізнес. Сім'ї наших співробітників, футболістів та їхніх знайомих також серйозно постраждали від дій Росії на території України. Зараз ми допомагаємо всім, кому можемо — евакуюємо сім'ї, зустрічаємо та розміщуємо біженців, влаштовуємо молодих вихованців українських академій у західних клубах. Я не хочу наводити конкретні приклади, це нескромно: час дасть оцінку всім і кожному.

Пройшло досить багато часу, але ніяких конкретних кроків за цими словами не послідувало. Вже більше ніж через місяць стосовно компанії ProStar висловився Олександр Панков, більш відомий як агент Мілевського:

«Вечірня історія від Панкова про колаборантів в українському футболі. Місяць тому Вадим Шаблій заявив, що він і його компанія «ProStar» припиняють співпрацю з Росією та російськими партнерами.

І ось Вадимчик оголошує підписання контракту молодого футболіста Зорі Артема Лєгостаєва у «24-у лігу Фінляндії», у клуб під назвою Кемі Кінгс.

У колаборації з ким? Звісно ж із «орчою» компанією «DRAFTMEPRO» з Москви. Вони люб’язно обмінюються в Instagram інформацією про підписання футболіста, репостять і перерепостять один одного. А тепер питання: коли Шаблій припинить пиз*діти? Коли його футболісти зрозуміють, що Вадим за рускій мір і не припинить співпрацювати із РФ? Як цей хлопець у період воєнного стану 3 тижні тому перетнув кордон? Можливо, як Шаблій – по інвалідності (меніск).

Я сподіваюсь, що за півроку Артем не отримає російський паспорт і не поїде грати в «оркостан», – написав Панков на своїй сторінці у соціальній мережі Instagram.

При всьому скепсисі, який є у мене відносно персони Панкова, у цій сутуації правда на його боці. За словами Шаблія не було жодних дій, які були б висвітлені у ЗМІ, жодних конкретних повідомлень про припинення співпраці чи ще чогось. Слова залишилися словами. Шаблій у цій ситуації вчинив, як справжній політик, змістивши акцети з «роботи на РФ» на «допомогу українцям». Він не сказав, що пішов чи піде з РФ, він сказав, що «робота нашої компанії на російському ринку неможлива».

Давайте ж розберемося, хто такий цей агент Вадим Шаблій.

Агент Шаблій - це не той, хто оформлював трансфери українських зірок до європейських клубів, типу Ярмоленка в «Боруссію», «Вест Хем» чи Маліновського до «Аталанти». Агент Шаблій - це той, хто просто фотографується з цими зірками під час переходів, не беручи дійсно важливої участі в трансферах зірок. Агент Шаблій - це той, хто оформив трансфер Марка Мампассі до московського «Локомотива», з подальшою зміною українського громадянства на російське. Був Мампассі вилитим гуцулом, а став справжнім московитом.

Компанія Шаблія має монополію у багатьох клубах українського чемпіонату, у тому числі і в «Динамо». Ситуація в стані киян така: з 24-х футболістів 18 (!!!) на контракті у ProStar, 2 підписані на GG11 s.r.l. (компанія Піроженка), Бєсєдін підписаний на prosm. Тут зупинимося prosm - це повністю російська компанія, яка займається справами російських середняків, Шомуродовим та Смоловим (єдиний гравець збірної РФ, що висловився проти війни). Як Бєсєдіну бути у такій компанії та співпрацювати з росіянами - запитайте у нього. Забарний підписаний на маловідому британську Peregrine390, агенти Циганкова та Гармаша невідомі (справами першого, скоріш за все, завідує сім'я).

Постає питання про що думають наші футболісти? Навряд чи у когось ще залишились сумніви, щодо не надто високого інтелектуального рівня футболістів (не тільки українських), але тут ситуація дещо інша. У нас в суспілстві криють усім підряд Тимощука, Ордеця, Іванісеню, та інших хто ще працює у Россії. Проте уваги щодо Бєсєдіна, який підписаний на московитську компанію, чи питань до ProStar, яка працює у чемпіонаті агресора у суспільства не виникає. Як то кажуть, ви або хрестика зніміть, або труси вдягніть.

Питання співпраці з тією чи іншою компанією - це індивідуальна справа кожного. Ми не у Радянському Союзі, де існувала колективна відповідальність. Проте, непотрібно забувати, що кожна людина несе відповідальність за свої вчинки. Звісно, що у Шаблія, який провертав трансфер Мампассі та продовжує працювати на РФ після 24 лютого рівень відповідальності значно вищий. Але це не означає, що гравці, які підписані на ProStar білі та пушисті зайчики.

Багато відвертих ватників в українській політиці після вторгнення РФ стали чи не «бандерівцями». Подивіться на Труханова, Філатова, Вілкула, Добкіна і т.д. Можливо, розголос цієї ситуації, у контексті повномасштабної війни, спонукне футболістів «Динамо», збірної України та інших підходити більш ретельно до вибору людей з якими можна співпрацювати.

Щодо самого ProStar, то вони запостили у себе в Інстаграмі антивоєнне відео. Був вже в Україні, той хто гучніше за інших кричав «москаляку на гіляку», а при цьому мав заводу у Липецьку. Схоже, історія повторюється, на щастя у меншому масштабі.

Хто винний? Кожен, але з різним ступенем провини.
Що робити? Навчитися нести відповідальність за власні вчинки. Як можна скоріше припинити співпрацю з тими, для кого заробляти гроші у РФ під час війни - це окей.

Владислав Омельченко