Суддівський аналіз матчу «Динамо» – «Шахтар» від екс-арбітра ФІФА

Динамо Київ 3 Жовтня, 22:06 9017
Суддівський аналіз матчу «Динамо» – «Шахтар» від екс-арбітра ФІФА
Відомий у минулому рефері Мирослав Ступар в коментарі 1927.kiev.ua оцінив суддівство в центральному матчі 10-го туру УПЛ «Динамо» - «Шахтар».
— Ціна цього матчу була вищою, ніж поєдинку за Суперкубок. Гра йшла до забитого гола, але голів ми не побачили.

Олександр Шандор виправдав надії тих, хто його призначив. В першу чергу, це заслуга його батька - він був хорошим арбітром і дав йому чудову школу. Маючи хорошу психологічну стійкість, Олександр провів матч на дуже хорошому рівні. Ми часто говорили, що арбітр не відповідав рівню «класичного», але в цій грі арбітр робив свою справу добре.

Чи правомірні жовті картки? Викликає сумніви лише одна, коли Сікан порушив правила на Шапаренкові. Гравець «Шахтаря» зіграв необачно - так, фол, але напруга другого тайму була вищою і Шандор хотів бути послідовним і дав за таке порушення жовту картку. Це - ростки молодості.

Відкладену жовту картку Шапаренкові за фол вже після завершення атаки «гірників» було показано грамотно.

Також, Олександр не вступає в розмови із гравцями і не ведеться на моменти, коли гравці чи тренери «випускають пар»- Степаненко емоційно щось почав говорити Шандору, а той спокійно промовчав і далі робив свою справу. Це педагогічний нюанс, який я бачу в нашому чемпіонаті чи не вперше. Це нас так вчили. Помітно, що є школа Шандорів. Дуже показовий момент, який потрібно брати на озброєння нашим арбітрам.

В цілому, Шандор дуже добре вписався у гру і провів матч на хорошому рівні. Бажаю йому подальших успіхів. Він із Коваленком - майбутнє українського суддівства. Подивимось, можливо до них ще хтось підтягнеться.

Микола Тимощук