У росіян палає через український Крим на презентації логотипу Євро-2024

Збірна України 6 Жовтня, 11:13 7501
У росіян палає через український Крим на презентації логотипу Євро-2024
УЄФА презентувала офіційний логотип Чемпіонату Європи з футболу 2024 року. Крим у ньому зображенний у законних кордонах України.

Втім, це зовсім не сподобалося російським ЗМІ і користувачам соцмереж. Вони почали звинувачувати спілку європейських футбольних асоціацій у несправедливій помилці.


На карті УЄФА Крим – український

Логотип містить кольори національних прапорів 55 країн, які є членами УЄФА. Його презентація починається із відео з картою Європи. Отут у росіян і «запалало»: Крим зображений у складі України і у синьо-жовтих кольорах.

Російські ЗМІ, включно з ліберальним «Дождем» видали приблизно однакові заголовки, що «на логотипі Крим – український».

Коментарі представників Росії:

Депутат Свищев:

«Через скандали і істерики з боку України УЄФА прийняв таку позицію. Вони не стежать за історією, хоча насамперед повинні поважати громадян півострова».

Віце-спікер Косачев:

«УЄФА по вуха влазить в політику, забуваючи про свої прямі обов'язки перед спортсменами і футбольними уболівальниками. Наслідки, переконаний, будуть, і з розряду далеко не кращих».

Почесний Колосков:

«А який скандал тут може бути - УЄФА не виключала Крим з ФФУ. За статутом досі Крим і Федерація футболу Криму є складовою частиною ФФУ. Все логічно. До тих пір поки не визнають Крим російським - так і буде продовжуватися. Для мене тут немає новостей. Можливо, не варто робити такі логотипи, які викликають протести. Але що зроблено, то зроблено. Тут до УЄФА не може бути ніяких претензій, вони діють за статутом. Якби вони зробили Крим російським, то Україна була б незадоволена і виступила з протестом».