Що таке «Петрабол» і куди шлють Матвієнка. Реакція соцмереж на нічию в матчі Україна - Боснія

Збірна України 13 Жовтня, 19:59 1461
Що таке «Петрабол» і куди шлють Матвієнка. Реакція соцмереж на нічию в матчі Україна - Боснія
Після домашньої нічиєї з Боснією та Герцеговиною соцмережі вибухнули критикою на адресу збірної України і її в.о. головного тренера.

Щоб практично 100-відсотково гарантувати собі продовження боротьби за путівку на ЧС-2022, збірній України належало зробити два вирішальні кроки – обіграти Боснію вдома та на виїзді.

Після звитяги нашої команди у Фінляндії бойовий дух воскрес, а завдання здавалося цілком до снаги. Проте, як казав Юрій Вернидуб, «не Остап потрапив під коня, а кінь під Остапа». Від захоплення роботою Олександра Петракова не залишилося й сліду. Значна частина експертів та вболівальників вказує саме на тренерські прорахунки.

Журналіст і коментатор FootballHub Олександр Золотогорський – один з перших, хто після фінального свистка озвучив висновок.


Екс-півзахисник збірної України Максим Калініченко: «при всій повазі...»


Сергій Тищенко, журналіст Футбол 24, про національну збірну, як полігон для навчань. А ще шле Матвієнка у... теперішню Барселону. Не за гарну гру, звісно ж.


Ігор Кондратюк, продюсер, телеведучий і шоумен, має претензії до замін від Петракова.


Скаут Алекс Великих запроваджує новий термін – «Петрабол». Як «Саррібол», тільки українського зразка.


Артем Франков, головний редактор журналу «Футбол», згадує про Маліновського, списаного Петраковим.

Журналіст Ігор Бойко:

Україна мала вигравати цей матч.

Тобто, це потрібно було зробити, а не це можна було зробити.

Матч проти Фінляндії дався взнаки, так само як й початок цього поєдинку, який був логічним продовженням гри в Гельсінкі. Логічним було й те, що сили у гравців закінчилися. У команди хвилині на 30-й, у окремих футболістів вони ще залишилися на другий тайм, але цього було недостатньо. Про Тимчика годі й говорити. Він, певно, навіть не задихався. Але не всі тимчики, ніхто не тимчик.

Список винних? Це ж найулюбленіша забава!

Петраков, безумовно. І смішно, що він винен просто в тому, що він Петраков. Себто в тому, що команда грає в такий футбол, де витрачає багато сил, не відпочиває з м'ячем, не заспокоює гру. Багато хто з тренерів хоче прибрати хаос з гри, але футбол Петракова створює його, проте у цьому немає нічого поганого, якщо цей хаос потім вдається контролювати, приборкати. Україна цього зробити не зуміла. А сил грати в другому таймі те, що було проти Фінляндії чи на початку гри з Боснією та Герцеговино не вистачило.

У Яремчука ноги бігли, а голова вже не працювала, як й у Циганкова. Шапаренко та Ярмоленко теж не довше були при тямі.

Критикувати стиль гри Петракова немає ніякого сенсу, тому що було очевидним, що він буде саме таким. А тому не забили другий гол, а потім не дотерпіли. У цій грі були саме такі правила.

Пропущений гол? Звичайно, що можна і Соболя критикувати, і Матвієнка, і Циганкова, і опорників, але передача в один дотик та удар в один дотик - занадто ефектно, щоб розпинати цих гравців.

Моменти, які не реалізували? Тимчик двічі схибив. Але що критикувати Тимчика за те, що він не забиває? До речі, до кінцівки із заблокованними ударами Зубкова, Булеци та Степаненка у України тільки один удар Тимчика.

Й виходить досить дивна ситуація. З одного боку результат має розчаровувати та залишати невдоволеним, але з іншого боку - сценарій матчу виявився досить очевидним. Передбачуваним.

Сталося те, що мало статися. Проте Україна все одно могла б й виграти цей матч. А тепер доведеться вигравати в гостях.

Винних немає чи що? Їх повно. Але вони сьогодні участі в матчі не брали.

Кореспондент 1927.kiev.ua Артур Киселевський:

Не покидає відчуття, що Петраков віддав сьогодні надважливі два очки боснійцям. Заміну Шапаренка на Сидорчука не можу зрозуміти, ми грали не проти топової збірної, а Шапа був чи не єдиним, хто дійсно «рухав» м'яч у центрі поля.

Футбол Петракова є боягузливим навіть проти суперників, які мало в чому нас переважають. Важко постійно розраховувати на перемогу, коли найбільшою перевагою, яку маєш впродовж гри, є перевага в один м'яч. Можна говорити про недостатню реалізацію, але здається, що мінімальна перевага повністю влаштовує тренерський штаб і його головну дійову особу. Як наслідок, ми знову отримуємо гол у власні ворота та втрачаємо очки.

Найбільш миролюбива команда відбору...

Думки звичайних вболівальників