Юрій Береза: «Питання часу, коли підуть у небуття канонічні фанати «Дніпра», як і церква Московського патріархату»

Футбол України 11 Листопада, 20:54 403
Юрій Береза: «Питання часу, коли підуть у небуття канонічні фанати «Дніпра», як і церква Московського патріархату»
​Почесний президент «Дніпра-1» Юрій Береза розповів про ставлення до ультрас.


- На матчі ветеранів «Дніпра» і збірної України ми побачили триваючий конфлікт між ультрас і клубом «Дніпро-1». Разом з тим фан-сектор «Дніпра-1» вже три роки як порожній, на стадіоні тиша. Чи є які-небудь плани щодо вирішення конфлікту?

- Спортивний клуб «Дніпро-1» відкритий для найменших ініціатив створення ультрас, всіх уболівальників, але я вважаю, що це не повинно бути командно-примусово.

Є хвороблива уява деяких людей. Говорили: «Одне місто – один клуб». Потім з'являється якийсь клуб «Дніпро-1918». Коли все побудовано на брехні і залякуванні, це не може існувати. Про «Дніпро-1918» - тоді ж робили «народну команду», збирали кошти, я теж перерахував деяку суму, а потім до мене прийшла поліція і повідомила, що це афера.

Фанатські рухи повинні бути природними. Це питання часу, коли вони виникнуть. Я готовий підтримувати, але офіційно організовувати не буду. Питання часу, коли підуть у небуття «канонічні фанати ФК», як і церква Московського патріархату. Коли прийдуть успіхи в Європі, все буде. Ось кажуть: «Немає фанатів – немає традицій». Ми - молодий клуб, традиції з'являться. Задайте мені через рік це питання. Після виходу СК в єврокубки багато що зміниться.

- А що стосується вирішення конфлікту?

- У мене немає конфлікту.

- Згадаємо момент створення клубу. Ви тоді зробили заяву, що ультрас підтримують створення клубу.

- Це було на барі у Роми Зозулі, була розмова, що потрібно врятувати «Дніпро». Я їм пояснив, що не вийде, є власник, потрібно з ним домовлятися. Інший варіант - це створювати щось інше. Ніхто не хотів ризикувати, а я ризикнув. Починаючи з першого матчу, говорили, що без варіантів, через 5-10 років в першу лігу. Але, як бачите, через 2 роки в УПЛ. Хто залишився із зірок ФК? Нікого не було. Супряга був зіркою? Ні. Кравченко був зіркою? Ні. Була молодь і ветерани. Пройшли другу, першу лігу, не вилетіли. У перший же рік боролися вже за зону єврокубків - сказав Береза ТГ-каналу «Днепрянин».