«Тепер потрібно вчитися грати у футбол»: експерт оцінив яскравий дебют українця в «Евертоні»

Світовий футбол 9 Січня, 11:57 3087
«Тепер потрібно вчитися грати у футбол»: експерт оцінив яскравий дебют українця в «Евертоні»
Коментатор телеканалу Setanta Sports Ігор Бойко прокоментував дебютний матч захисника збірної України Віталія Міколенка в «Евертоні».

Миколенко був викинутий Бенітесом посеред озера та мав випливти. Ніби усе було не так погано, він тримався на воді, але спочатку, щоправда, потонув.

Забули, певне, дізнатися в тренерському штабі «Евертона», що Миколенко не досить добре грає головою. Разом з помноженими від дебюту нервами це призвело до першого пропущеного м'яча «Евертона».

Не сказати, що далі Миколенко навчився плавати та з легкістю догріб до берега, але він достойно тримався.

Досить гарних слів? Виправдання знайдені? Хоча, насправді, вважаю, що дебют вийшов непоганим для абсолютно нових умов: партнери, суперник, стадіон, країна.

Тепер про погане. Тобто, про реальність.

Коли хтось купує досвідченого футболіста, то розраховує на те, що він відразу буде давати результат. Досвідчений футболіст у цьому прикладі - готовий.

Миколенко сам говорив, що не вважає себе молодим, адже багато зіграв матчів найвищого гатунку. Бенітес натомість перед матчем говорив про майбутнє в контексті українського захисника.

«Евертон» зі свого боку підходив до цього трансферу, купуючи молодого та перспективного гравця. У цьому випадку мова йде про окремі якості, навколо яких можна ростити футболіста.

У Миколенка є очевидні недоліки, але є й очевидні сильні сторони. Наприклад, проблема Циганкова та Шапаренка в контексті трансферів закордон у тому, що вони не мають таких компонентів. Їх трансфер очевидніший у більш зрілому віці. Миколенко має ноги та дихальні шляхи високого рівня. Він може встигнути куди завгодно та добігти коли завгодно.

Тепер справа за малим: потрібно вчитися грати в футбол. Потрібно прокачувати мозок та м'язи, потрібно вчитися правильно відкриватися та правильно штовхатися. Потрібно опановувати темп та свої рішення у постійному русі.

Фізичні якості Миколенка дозволяють розраховувати на те, що йому вдасться прогресувати.

Бенітес говорив про приклад Шеймуса Коулмема - він ідеальний для Миколенка. Зараз він просто молодий хлопець. Нехай забуде все те, що було до цього. І вчиться новому.