Прекрасно, не погано, добре, жахливо: як Україна провела кінець сезону

Збірна України 15 Червня, 18:19 603
Прекрасно, не погано, добре, жахливо: як Україна провела кінець сезону | 19-27
​Збірна України з футболу, як і вся наша країна, постраждала від воєнного вторгнення на територію нашої держави зі сторони РФ.

Через це національна команда пропустила свої березневі матчі, які буди перенесені на червень. Таким чином, за останні два тижні команда Олександра Петракова провела цілих п'ять поєдинків. ISPORT розповідає, як вони пройшли для нашої команди.

Прекрасно

Почнемо з першого офіційного матчу збірної України, який пройшов в Шотландії проти місцевої команди. Після товариських матчів проти декількох футбольних клубів, були деякі побоювання.

По-перше, команда жодного разу не зіграла в оптимальному складі. По-друге, було видно ряд проблем, а особливо показовою була втома гравців в кінці матчів.

Та в Глазго команда Петракова зіграла дуже добре. Вони з перших секунд володіли ініціативою і перегравали своїх суперників, граючи першим номером. До речі, після спарингів багато хто очікував побачити в старті Михайла Мудрика, але на Шотландію він вийшов тільки в другому таймі.

На той момент Україна вже вела в два м'ячі і прогнозовано «підсіла» після 60-ї хвилини. Вихід Мудрика та Довбика допоміг команді, вони освіжили її в атаці, але якщо дії Михайла зачаровували, то Артем втратив декілька класних можливостей.

Тим не менше, перемога була здобута, гра команди в першу ігрову годин вражала, а також вони продемонстрували свій моральний дух, зумівши втримати таку важливу перемогу.

Шотландія — Україна 1:3
Голи: Макгрегор, 79 — Ярмоленко, 33, Яремчук, 48, Довбик, 90+5

Шотландія: Гордон — Гікі, Мактоміней, Генлі, Купер (Гендрі, 68), Робертсон — Гілмор (Армстронг, 68), Макгрегор — Макгінн — Адамс, Дайкс (Крісті, 46).

Україна: Бущан — Караваєв, Забарний, Матвієнко, Миколенко — Степаненко (Сидорчук, 90+3) — Маліновський (Шапаренко, 72), Зінченко — Ярмоленко (Зубков, 78), Яремчук (Довбик, 78), Циганков (Мудрик, 72).

Не погано, але боляче

Наступний матч відбувся в Уельсі. Розпочинався він приблизно так само, як і шотландський. Уельс віддав ініціативу нашій команді, але м'яч вперто не йшов в ворота.

Далі був болючий пропущений гол від Ярмоленка у власні ворота, навала на ворота суперника та знову виснаження на кінцівку.

Цього разу Мудрик і Довбик знову вийшли освіжати, але як виявилось, в позиційній грі їм діяти набагато важче. Крім того, «матч життя» провів голкіпер Уельсу Уейн Геннесі. Ветеран зміг відбити десяток ударів українців, він був просто непробивним, хоча і реалізація наших гравців дуже накульгувала.

Загалом гра підопічних Петракова була дуже непоганою, моментів створено було на два, а то й три матчі, але здобути потрібний результат, на жаль, не вдалось.

Уельс — Україна 1:0
Гол: Ярмоленко, 34 (авт.)

Уельс: Геннессі — Робертс, Б. Девіс, Родон, Н. Вільямс (Норрінгтон-Девіс, 90+3) — Ампаду, Ремсі, Аллен, Джеймс (Джонс, 71) — Мур, Бейл (Вілсон, 83).

Україна: Бущан — Караваєв, Забарний, Матвієнко, Миколенко — Степаненко (Сидорчук, 70) — Ярмоленко, Маліновський (Шапаренко, 70), Зінченко, Циганков (Мудрик, 77) — Яремчук (Довбик, 77).

Добре... здається

Якщо з шотландцями та валлійцями Україна виступала з позиції практично рівних команд, то в наступних двох матчах ми повинні були б бути фаворитами.

Тим не менше, з командою Ірландії Петраков вирішив експериментувати і випустити другий склад. Але навіть це не завадило саме «жовто-блакитним» в більшості своїй керувати грою. Тим не менше, небезпечних моментів було мінімум.

Єдиний гол в матчі був досить курйозним, а після нього наша команда дозволила супернику провести низку атак, які були досить близькими до взяття воріт. Але досить добре зіграли і наші оборонці, і, особливо, Андрій Лунін.

Підсумок: не найкраща гра, але здобутий результат «малою кров'ю».

Ірландія — Україна 0:1
Гол: Циганков, 48

Ірландія: Келлегер — Коллінз, Даффі, Еган (О’Ши, 62) — Крісті (Браун, 68), Гендрік, Каллен, Стівенс (Макклін, 68) — Робінсон (Обафемі, 68), Огбене (Гамільтон, 78), Найт.

Україна: Лунін — Попов, Бондар, Сирота — Качараба (Караваєв, 71), Шапаренко, Сидорчук (Ігнатенко, 88), Миколенко — Зубков (Циганков, 46), Довбик (Сікан, 80), Мудрик (Піхальонок, 71).

Наступним був матч проти збірної Вірменії. Ось тут Україна вже точно виступала з позиції сили. Ми були фаворитами матчу і на футбольному полі це було помітно.

Тим не менше, вірмени дуже добре грали в захисті і не давали українцям реалізовувати свої нагоди. Хоча і явних моментів було не так і багато.

В другому таймі Руслан Маліновський за короткий проміжок часу тричі наносив удари з середньо-дальної відстані і з третього, нарешті, зміг влучити точно в ціль. Після першого м'яча вірмени стали більше відкриватися, що допомогло «жовто-блакитним» забити ще двічі.

Не зважаючи на те, що перемога була отримана розгромна, матч не був легким. Українцям довелось довго і тяжко шукати ключі до воріт суперника, але вони все ж зробили це.

Україна — Вірменія 3:0
Голи: Маліновський, 61, Караваєв, 76, Миколенко, 85.

Україна: Пятов — Караваєв, Забарний, Матвієнко, Зінченко (Зубков, 78) — Маліновський, Сидорчук (Ігнатенко, 84), Шапаренко (Піхальонок, 71) — Циганков, Яремчук (Довбик, 70), Мудрик (Миколенко, 78).

Вірменія: Юрченко — Монрой, Восканян, Мкоян, Ст. Мкртчян — Оганесян, Удо, Дяшян (Малакян, 81), Барсегян (Арутюнян, 66) — Байрамян (Адамян, 55) — Бабаян (Бічахчян, 55).

Жахливо

Другий матч проти Ірландії видався не таким, як перший. Цього разу команда Петракова вже вважалась абсолютним фаворитом, адже грати повинні були основою.

Та ось гра української команди нічим не була схожою на ту, що була до цього. Помилялися практично всі. В атаці гравці нашої команди дуже часто втрачали м'яч, в обороні - давали забагато простору гравцям збірної Ірландії.

Ярмоленко, Зінченко, Шапаренко, Маліновський, Караваєв - всі помилялися, і помилялися багато.

Після фінального свистка не було думки «шкода, що не змогли забити», скоріше треба було радіти, що не пропустили більше одного м'яча. Цей поєдинок безумовно був найгіршим з усіх п'яти.

Україна — Ірландія 1:1
Голи: Довбик, 47 — Коллінз, 31

Україна: Різник — Караваєв, Забарний, Матвієнко (Попов, 72), Миколенко — Маліновський (Мудрик, 28), Сидорчук, Зінченко — Ярмоленко, Довбик (Сікан, 73), Шапаренко.

Ірландія: Келлегер — Коллінз, О’Ши, Леніген, Макклін — Браун, Каллен, Моламбі (Гендрік, 67) — Гоган (Робінсон, 56), Перротт (Огбене, 80), Найт (Гурігейн, 67).

Висновки

Якби вчора збірна України зіграла в свій футбол, якби не завадили фізична та моральна втома, цей відрізок в п'ять матчів можна було б з легкістю називати вдалим в плані гри, хоча результат в найголовнішому матчі досягнуто не було.

Якщо провести нагородження в певних номінаціях, то воно буде ось таким.

Найкращий гравець: Олександр Зінченко.

Гравець Манчестер Сіті показав, що він є надзвичайно талановитим футболістом і лідером цієї команди. Він добре грав як на позиції в центрі поля, так і на фланзі оборони. Шкода, що в останньому матчі він все ж трохи «підсів».

Найгірші гравці: Яремчук та Довбик

Позиція центрального нападника була довгий час проблемною в збірній, але потім з'явився Роман Яремчук, а згодом і Артем Довбик. Так, в цих п'яти матчах вони забили три голи на двох, але скільки ж моментів вони втратили? З реалізацією хлопцям точно треба щось робити.

Найкращий молодий гравець: Мудрик провів крутий матч з Шотландією і мав непогані дії в останній зустрічі з Ірландією, Лунін в своєму єдиному матчі добре виручав, але найкращим з молодих був Ілля Забарний. Центрбек може й не виділявся, але свою роботу робив добре та впевнено.

Василь Войтюк