Українці в «Барселоні», «Баварії», ПСЖ, Суркіс проти агентів та як зберегти футбольний генофонд

Футбол України 17 Червня, 16:01 320
Українці в «Барселоні», «Баварії», ПСЖ, Суркіс проти агентів та як зберегти футбольний генофонд
Війна змусила залишити свої домівки і переїхати в інші країни мільйони людей, серед яких чимало дуже талановитих юних футболістів.

Зокрема вихованці Динамо, Шахтаря, Дніпра-1 та інших клубів опинилися в найкращих академіях Європи і мають значний попит з боку місцевих клубів. Це може дуже допомогти їм стати якісними футболістами, але водночас позбавити збірну України та весь український футбол власних талантів топ-рівня.

У новому випуску ви почуєте історії трьох українських юнаків, які тренуються в академіях Барселони, Герти та Атлетіка Більбао, а дехто навіть був на з тренувальному полі з Лео Мессі!

Яким і де вони бачать своє футбольнє майбутнє, і чи хочуть виступати за топові збірні тих країн, де вони наразі грають? Хлопці порівняють юнацький футбол Іспанії та Німеччини з українським: чи можемо ми конкурувати з іспанцями в технічному плані і навіть перевершувати німців у дисципліні?

Також ми поговоримо з президентом Динамо Ігорем Суркісом, спортивним директором Дніпра-1 Глібом Платовим і кваліфікованим футбольним юристом щодо проблеми збереження футбольного генофонду України.

Що потрібно зробити, щоб розвинути і не втратити власних вихованців, які контракти з клубом мають молоді динамівці і чи можуть вони їх розірвати і просто так перейти в європейські команди?

Дуже важлива тема, яка потребує комплексного підходу, системного моніторингу і особливої уваги.