Навіщо Забарному «Тоттенхем» і навіщо «Тоттенхему» Забарний

Динамо Київ 21 Червня, 11:55 3909
Навіщо Забарному «Тоттенхем» і навіщо «Тоттенхему» Забарний
Чутки про можливий перехід Іллі Забарного до «Тоттенхема» стають все більш наполегливими.

Не закликаючи сприймати їх занадто серйозно, Terrikon.com пропонує проаналізувати перспективи цього трансферу як для гравця, так і для клубу...

Відразу обмовимося, що всі джерела розмов про перспективи Забарного є неофіційними. І по суті, все зводиться до публікацій у виданні Football London, яке не те, щоб відверто «жовте», але дуже схильно довіряти інсайдерській інформації (а часом і генерувати її). Саме воно вже протягом кількох тижнів мусує тему Забарного, проте ніхто з осіб, так чи інакше причетних до «Тоттенхема», нічого такого зовсім не говорив.

Версія, яку просуває Football London, полягає у наступному. Центр оборони - один із пріоритетів для Антоніо Конте, одна із зон, які він хотів би зміцнити насамперед. Він розраховував купити одного з трьох гравців - або когось зі своїх знайомих по «Інтеру» (Мілана Шкріньяра або Алессандро Бастоні), або молодого хорвата Йошка Гвардіола з «РБ Лейпціг». Але Шкріньяр переходить у ПСЖ, а Бастоні та Гвардіол хочуть залишитися на колишніх місцях. І ось тут увага менеджменту шпор падає на молодого київського динамівця.

В останній публікації англійського видання на цю тему є цікавий нюанс. Говорячи про те, що Забарний коштує 13.5 мільйонів фунтів (15 мільйонів євро), London Football згадує суму відступних у 25.8 мільйонів фунтів (30 мільйонів євро) - і відразу посилається на думку 82-річного Йожефа Сабо, якого називає «українською легендою»:

'Думаю, що він коштує дорожче. Очевидно, це футболіст. Причому одразу. Здорово грає, є швидкість… Потрібно продавати – у нього буде зовсім інший настрій та мотивація. Звичайно, за безцінь віддавати не варто – через рік-два Забарний коштуватиме 50 мільйонів євро'.

І далі видання наводить остаточне резюме Сабо:

'Забарний – хороший гравець, який серйозно ставиться до футболу, повинен зростати. Якісно грає у відборі, у повітрі, у передачах. Його повинні обов'язково купити'.

Але яке життя чекає на українського захисника в Лондоні? Навіть якщо до «Тоттенхема» не прийде більше ніхто з центральних захисників, навряд чи йому довірять місце в основі. Антоніо Конте традиційно грає в 3 захисники (він, власне, і впровадив цю систему в європейський футбол), і минулого сезону у нього там цілком успішно діяло поєднання Ерік Дайєр – Крістіан Ромеро – Бен Девіс. Вони не зірки, але дуже кваліфіковані футболісти. Забарний, можливо, талановитіший за кожного з них, але досвіду виступів в англійському футболі не має - і набувати його буде напевно не у відповідальних матчах АПЛ. Тобто, як мінімум, сезон на нього чекає існування в ротаційній тіні.

Але чи це так страшно? Зрештою, Забарному - всього 19 років, і він може витратити сезон, а то й два на те, щоб наростити «європейські м'язи». Для «Тоттенхема» його покупка може стати чудовою інвестицією у майбутнє. У руках Конте він отримує шанс стати майстром екстра-класу, позбутися схильності робити іноді дитячі помилки під сильним тиском (в останніх матчах збірної ми побачили, як це може відбуватися).

Забарний може вважатися вдалим придбанням для «Тоттенхема» ще й ось чому. Будучи правоногим футболістом, він здатний діяти у трійці центральних захисників як праворуч, так і ліворуч. Таким чином, команда отримує значний бонус варіативності - і підстрахування на випадок можливих кадрових втрат у ході сезону. Коротше кажучи, в особі Забарного Конте набуває перспективного гравця, якого можна потихеньку використати вже тут і зараз.

Зрештою, важливим є іміджевий ефект. А він у цьому випадку теж присутній. Адже Забарний значиться в лонг-листі претендентів на приз Golden Boy. Отже, вже може вважатися елітним гравцем. Щоправда, London Football у своїх публікаціях про Забарне не згадує цієї обставини - але тим гірше для них.

Загалом ситуація складається таким чином, що трансфер вигідний як клубу, так і футболісту. Потрапивши у 19-річному віці у найкраще ігрове середовище світу, до одного з найкращих тренерів Європи, український центрбек отримує можливість швидкого прогресу, якщо, звичайно, все робитиме правильно. Та й свій нинішній клуб, що виростив його, не дуже ображає. По-перше, «Динамо» отримає за нього пристойні гроші (навіть 20 мільйонів за нинішніх часів - дуже пристойно), по-друге, центр оборони у киян «упакований» вкрай щільно, і якщо всі наявні люди (Микита Бурда, Денис Попов, Олександр Сирота) будуть здорові, втрата Забарного фатальною не стане.

Щоправда, все це може виявитися порожньою балаканею, якщо все-таки відбудеться трансфер Бастоні. А це можливо. Так, він заявив про небажання залишати Інтер. Але його агент відразу виступив з уточненням, що Алессандро може піти на такий крок, якщо це буде потрібно клубу для підтримки фінансової стабільності. Зрештою, Бастоні отримає у «Тоттенхемі» комфортну обстановку з тренером, який йому повністю довіряє. Це допоможе йому наважитися. Так що можливість трансферу Забарного не слід оцінювати як занадто високу. Але якщо це все ж таки відбудеться, можна буде привітати і його, і «шпори».